KM automatik FBK Jičín

Revoluční 863, 506 01 Jičín | IČO: 26536781 | č. ú: 78–8507470227 / 0100 KB

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • O3.jpg

Ženy FBK Jičín na Czech open deváté

Ženy KM automatik FBK Jičín v rámci letní přípravy opět absolvovaly největší florbalový turnaj světa Czech open, který se koná v Praze. Po senzačním loňském 3. místu letos dámy odjížděly se skromnějšími ambicemi, umístění v turnaji nebylo prioritní. Hned v prvním duelu ve skupině se "bodově" premiérově prosadily přihrávkou Anet Jarolímová a pak také vyrovnávající Lucie Paulovičová - duel se Vsetínem skončil 2:2 - branka (asistence): Paulovičová (Svobodová), Žůrková (Jarolímová). V druhém utkání narazil Jičín na Vinohrady, který letos sestoupil z extraligy. Výhru 4:2 dirigovala střelecky disponovaná Šárka Chlumská, která svým zápěstím začarovala hned 2x - Strejcovská (N.Mrázková), Chlumská, Chlumská (Strejcovská), Kosová (Jarolímová). Poslední mač skupiny s favorizovanými Švýcarkami United Unicorns přinesl výborný florbal, i přes prohru 2:4 postoupily jičínské hráčky z druhého místa přímo mezi nejlepších 32 - Chlumská (Svobodová), Svobodová (Chlumská). V play-off pak čekaly borkyně švédského Vendelso IK blue, produktivně řádila dvojice "Žůra a Bachy", vítězství 3:2 znamenalo osmifinále proti FbŠ Bohemians - Bachmaierová (Žůrková), Žůrková, Bachmaierová (Žůrková).  Neproměňování šancí a pouhý jeden vstřelený gól znamenal porážku 1:3 a vyřazení z turnaje - Smetáková (Žůrková). I přes konečné 9. místo hráčky hodnotily Czech open 2018 pozitivně, perličkou bylo složení finálové dvojice: FbŠ Bohemians - Unicorns United. Jedinou nepříjemností se stalo zranění Kristýny Heligrové, které snad nebude vážnějšího charakteru. Nyní pokračuje kádr extraligy žen v přípravě, čeká ho ještě přátelský turnaj v Liberci a již 9.9. září premiéra v nejvyšší soutěži na půdě mistra ligy 2018 z Vítkovic. 

Napsal Martin Petrgál, foto Jan Klamrt

Anet Jarolímová za FBK Jičín! Dalšími hvězdnými posilami Lucie Paulovičová a Nikola Kuchařová!

Extraligový celek z města pohádky získal do páté sezóny v řadě v nejvyšší soutěži opravdu kouzelné posily. Tou největší se stala legenda českého florbalu, nejlepší hráčka roku 2014, držitelka bronzové medaile z mistrovství světa a stále aktuálně historicky nejproduktivnější hráčka playoff extraligy - Anet Jarolímová. Sympatická válečnice se vrací po dvou letech do vrcholového florbalu. Další výraznou osobností v dresu KM automatik FBK Jičín bude Lucie Paulovičová. Velezkušená hráčka s desítkami startů za národní tým a ověnčena titulem z extraligy a dalšími medailemi se taktéž vrací po dvouleté pauze, loňský sedmý tým extraligy nejenže posílí na hřišti, ale své zkušenosti zúročí i na postu "spolutrenéra". Třetí hvězdou do party superposil se jmenuje Nikola Kuchařová. Držitelka medaile z juniorského mistrovství světa přestoupila z týmu vicemistra ligy Chodova. Mladá dáma jistě zvedne hru obranných řad.
Nejen na tyto hráčky se jičínští fanoušci sportu mohou těšit symbolicky při vyvrcholení festivalu Jičín město pohádky 15.9. od 17.00 ve sportovním areálu, kdy se představí v domácí premiéře v rámci 2.kola extraligy žen proti Chodovu. Další informace o kádru apod. budou následovat.

Napsal: Martin Petrgál

Extraligové ženy obsadily historické 7. místo!

Sestřih 4. čtvrtfinále   Sestřih 3. čtvrtfinále

Umění mladých nadějí 1. přestávka  Umění mladých nadějí 2.přestávka

Fotografie z utkání

Sezóna 2017/2018 se zapíše zlatým písmem do kroniky jičínského florbalového klubu. Ženy KM automatik FBK Jičín se v celkově pátém ročníku (a čtvrtém za sebou) mezi elitou probojovaly opět do playoff, ve kterém narazily na pražský Chodov. V domácích odvetách předvedly výborné výkony vždy ve druhých a třetích třetinách, úvodní dějství obou utkáních hraných ve sportovním areálu však vždy vyšly na jedničku hostujícím hráčkám s řadou reprezentantek ve svém kádru. Výsledky 2:7, 2:8, ale především předváděná hra potvrdila výkonnostní vzestup jičínských hráček, který nastal 4 kola před koncem základní části. Hrající trenérka a kapitánka Gabriela Žůrková přes prohry a vyřazení ve čtvrtfinále (nutno dodat očekávané celou florbalovou komunitou) dotáhla svůj tým na nejlepší umístění v jeho historii.

Číst dál: Extraligové ženy obsadily historické 7. místo!

Rozhovory Žůrkové a Bachmaierové

Jízda extraligových žen KM automatik FBK Jičín do playoff, historické umístění po základní části (7. místo), složení zabijáckého, v posledních 5 kolech základní části nejproduktivnějšího útoku soutěže, BAŽUKO (Bachmaierová, Žůrková, Kosová) a celkově zlepšené výkony plus výsledky - to vše a mnohé další vyústilo k většímu mediálnímu zájmu. Zde odkazy na rozhovory:

Rozhovor se Žůrou

Rozhovor s Bachy

 

Napsal Martin Petrgál, grafika Markéta Kosová

Čtvrtfinále extraligy žen

Místní tým, sedmý po základní části, KM automatik FBK Jičín, odehrál úvodní duely playoff florbalové extraligy žen na půdě pražského Chodova. V sobotu se nedařilo vůbec nic, z této "lekce" se však jičínské ženy poučily a v neděli na palubovce v druhém zápase doslova řádily! Agresivitou v osobních soubojích byly domácí hráčky zaskočeny, rychlé brejky, či pohledné kombinace - to vše měly Jičíňačky v herním rejstříku. K vidění tak byl skvělý florbal od obou celků po celých šedesát minut. A k překvapení všech expertů i výsledkově vyrovnaný. Chodov odpor hostů zlomil až v poslední desetiminutovce, kde vstřelil 3 góly. Konečné skóre znělo 8:4 v neprospěch KM automatik FBK Jičín.
 
Unikátní pak byly poslední tři minuty utkání, které hráčky z města pohádky dohrávaly v oslabení 3 na 5. Reprezentační pětice domácích však branku vstřelit nedokázala, což jen podtrhlo fantastický výkon všech hráček hostujícího celku. A kdo se o něj zasloužil? Veronika Samková - brankářka, vyhlášena hráčkou utkání (tu cenu by si však zasloužil celý tým), předvedla parádní výkon, nejproduktivnější hráčka extraligy Řepková si na ní vylámala zuby několikrát. A nejen ona. Lucie Kloutvorová - v posledních duelech přesunula z pozice hrotové hráčky na místo obránce. Skvělý trenérský tah,  proti Chodovu excelentní výkon.
Asi nejlepší v sezóně. Tereza Mrázková - univerzální hráčka, nyní zaskočila na beku. Stejně jako kolegyně v páru Lucka hrála vynikající part, vybroušená technika potěšila oko diváka. Nikola Mrázková - benjamínek sestavy roste zápas od zápasu, do každého souboje vletěla na 100%. Snažila se o průnikové přihrávky, jednou z toho byla akce 2 na 1. Karolína Strejcovská - bojovnice k pohledání, chvílemi je prostě "všude". Zablokovala několik střel domácích. Gabriela Žůrková - hrající trenérka a kapitánka Jičína předváděla svá kouzla každé střídání. Její zrychlení z nuly na sto několikrát domácí obrana vůbec nezachytila. Bylo na ní hodně faulů (a hodně neodpískaných...). Kristýna Bachmaierová - výkon sezóny si ponechala do čtvrtfinále proti svému mateřskému celku. Naběhala nespočet kilometrů a každé střídání znamenala nebezpečí pro branku Chodova. Dvěma góly dala razítko na totální výkon. Markéta Kosová - i přes nachlazení jezdila "jak pila", hra s hlavou nahoře, přehled a chytré kombinace s kolegyněmi z útoku bavily diváky. Poctivá do defenzivy. Žaneta Kůželová - poctivý a běhavý výkon, dostala se několikrát i do koncovky. Nejlepší moment v utkání - nádherná přihrávka na kolegyni z útoku. Zuzana Svobodová - další z hráček, u které šlo o nejlepší výkon v sezóně. Potvrdila rostoucí formu a líbila se její souhra s Žandou. Nebezpečná i v koncovce, tvrdost v soubojích domácí několikrát pocítili. Šárka Chlumská - výborný bojovný výkon, dobře četla hru a pohybovala se ve správných prostorech. Škoda, že se nedostala ke své obávané střele zápěstím, které většinou končí "v šibenici". Anna Drbohlavová - opět nenechala tým na holičkách, zaskočila za nemocné a zraněné hráčky. Bezvadný výkon plný sprintů, naběhala toho moc a moc. 
 
Všechny hráčky pak po utkání poděkovali fanouškům, kteří je přijeli podpořit. Zuzka Svobodová mávala rodičům, bratrovi s přítelkyní, Adélka Kociánová (chytala první duel v Praze) svým rodičům. Nyní se už ale všichni těší na domácí pokračování série, které se odehraje v jičínském sportovním areálu v pátek 16.3. od 20.00 a v sobotu 17.3. od 18.00. FBK Jičín připravuje doprovodné akce a dárky pro věrné diváky. Nenechte si ujít playoff florbalové extraligy žen!

Čtvrtfinále extraligy žen s Chodovem

Senzační sedmé místo po základní části znamenalo pro ženy KM automatik FBK Jičín druhý postup do playoff v historii klubu. Dámy předvedly parádní konec soutěže, když v posledních třech kolech zvítězily na Bohemians, doma s Vinohrady a na Panthers Praha! Vybojovaly tedy zasloužený postup mezi nejlepších osm a zúčastnily se tak podvečerní nedělní volby soupeřů. Přání hráček a klubových funkcionářů zahrát si čtvrtfinále v Praze bylo splněno, když si Jičín vybral FAT PIPE Florbal Chodov, třetí celek tabulky. Utkání číslo 1 a 2 se odehraje v Praze 10./11.3., domácí fanoušci by si pak měli přijít na své o následujícím víkendu. Vzhledem k zaplněnosti haly se jedná o možnosti hrát v pátek 16.3. a v sobotu 17.3., termíny budou včas zveřejněny.

Extraligová výhra na Panthers!

Poslední kolo základní části florbalové extraligy žen potvrdilo výbornou formou hráček KM automatik FBK Jičín. Ty jely na horkou půdu pátého celku a štiky soutěže Panthers Praha již s vědomím jistého postupu do playoff a výkonem jen potvrdily oprávněnost účasti ve vyřazovacích bojích. Což je stále pro město pohádky senzační úspěch! Jak to vypadalo na hřišti? První část patřila jasně Jičínu. Dámy se dostávaly do zajímavých střeleckých pozic a ve čtvrté minutě šly do vedení, když Kristýna Bachmaierová po nahození Lucie Florianové předvedla raketový start, dostala se sama před brankářku a zkušeně zavěsila - 0:1. O třicet vteřin později padl další gól do pražské sítě.

Číst dál: Extraligová výhra na Panthers!

Sestřih 21. kola extraligy žen

Sestřih KM automatik FBK Jičín - Vinohrady

Vytvořila Lea Petrgálová 

Extraliga žen - FBK Jičín v playoff!!!

Předposlední 21 .kolo základní části florbalové extraligy žen postavilo dámy KM automatik FBK Jičín před jasnou výzvu. Porazit na domácí půdě TJ Sokol Královské Vinohrady a zopakovat si tak rok starou senzaci v podobě postupu do playoff. Hostující hráčky však v posledních utkáních předváděly velmi dobré výkony, na ně navázaly v jičínském sportovním areálu i v první třetině. Domácí hráčky měly sice střeleckou převahu, ale do vedení šly právě Vinohrady. Od druhého dějství se však začal hrát úplně jiný florbal. Nasazení Jičína se minimálně "ztrojnásobilo", aktivní napadání přinášelo dobré střelecké pozice. V čase 26:00 vybojovala míček na půlce Žaneta Kůželová a krásně přihrála na volnou Zuzku Svobodou před brankou. Ta potvrdila střeleckou formu a zkušeně zavěsila - 1:1.

Číst dál: Extraliga žen - FBK Jičín v playoff!!!

Extraligová senzace na Bohemians!

Florbalová extraliga žen má za sebou 20 odehraných kol z 22. To poslední poslalo dámy KM automatik FBK Jičín na půdu šestého celku tabulky Bohemians Praha. Právě prvních šest týmů je v tabulce "odskočeno", zbývajících 6 hraje o pouhé poslední dvě vstupenky do play off. Veškeré predikce favorizovaly před utkáním jasně domácí celek, který se však nestačil divit! Jičínské hráčky nastoupily plné sebevědomí s aktivním napadáním, ve čtvrté minutě pak po pěkné spolupráci a nahrávce Markéty Kosové skórovala Kristýna Bachmaierová - zasloužené vedení 0:1.

Číst dál: Extraligová senzace na Bohemians!

Extraligové florbalistky bojují o play off

Dva víkendy za sebou měly ženy KM automatik FBK Jičín ve florbalové extralize žen výhodu domácího prostředí. Zatímco v boji s mistrem 2015 Chodovem body dle očekávání "visely" velmi vysoko, řežba s Libercem byla dle oblíbeného rčení špičkových sportovních redaktorů o ŠEST bodů. A začala pro Jičín dost krutě. V páté minutě byl stav 0:3 a hlavně první pětka Liberce neustále hrozila. Navíc neslezla téměř ze hřiště, ale o tom později. Domácí však i s podporou opět fantastických diváku se nenápadně vracely do zápasu. Hrající trenérka a kapitánka Gabriela Žůrková, která před duelem převzala ocenění za 300 kanadských bodů v extralize žen (jako 13. v historii jako nejmladší), šla spoluhráčkám příkladem, přidala v soubojích na důrazu (stejně tak Markéta Kosová - foto 1) a jičínské hráčky se začaly dostávat do šancí. Lucie Florianová pak pumelicí skoro od půlky snížila

Číst dál: Extraligové florbalistky bojují o play off

17. kolo extraligy rozhodly nájezdy

KM automatik FBK Jičín - Crazy girls Liberec 6:7 po nájezdech

Branky (asistence): Florianová (Žůrková), Bachmaierová (Žůrková), Svobodová (Kůželová), Florianová (Bachmaierová), Kůželová (Svobodová), Bachmaierová (Žůrková)

SESTŘIH ZDE

Report z utkání bude následovat v nejbližších dnech. Již tuto sobotu 27.1. od 18:00 opět domácí utkání proti Chodovu!

twitter share

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2018 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top