FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

  • 01_18.jpg
  • 02_18.jpg
  • 03_18.jpg

Juniorky v čele ligové tabulky!

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 26. 9. 2018 8:13

Jičínské florbalové juniorky zahájily sezonu dvěma vítězstvími na domácí palubovce. Vzhledem k dojezdovým vzdálenostem a s nimi spojenou finanční náročností nevyužil jičínský tým nabídku startu v celostátní juniorské lize. Nastupuje tedy i letos v jedné z regionálních skupin, s týmy Královéhradeckého a Pardubického kraje. Tento fakt ale soutěži na kvalitě neubírá, v regionální skupině se potkávají hned tři z osmi účastníků posledního republikového finále ligy dorostenek (Jičín, Světlá nad Sázavou a Jablonné). Na domácím sobotním turnaji se vedle soupeřů musel Jičín potýkat také s velkou marodkou, chyběla hned čtveřice hráček. Tým ale všechna úskalí zvládl a po dvou vítězstvích zaujímá průběžné první místo v tabulce.

Číst dál...

Juniorky končí sezónu na 4. místě

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 11. 4. 2018 8:56

V sobotu 8. dubna sehrály jičínské florbalové juniorky poslední turnaj sezony v Turnově. Před týmem byl jasný cíl, udržet v konkurenci s Libercem čtvrté místo v ligové tabulce. Předpokladem splnění cíle byl zisk tří bodů, tedy jednoho vítězství v turnovském dvojzápase.

Cíl se podařilo splnit, nikoli ale v zápase s „papírově“ slabší Roudnicí, nýbrž s vedoucím týmem soutěže, družstvem Florbal Ústí.

Číst dál...

Fotografie juniorek

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 25. 3. 2018 8:01

Z utkání juniorské ligy KM automatik FBK Jičín proti Turnova pořídila fotografie slečna Ela Švorcová - moc děkujeme! Prohlížet můžete ZDE

Juniorky v dramatu remizovaly

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 19. 3. 2018 15:15

V neděli 18. března viděla jičínská sportovní hala nadmíru napínavé regionální „derby“ ligy juniorek. Střetl se pátý se třetím týmem ligové tabulky severní skupiny, Jičín s Turnovem. Mírným favoritem byl sice hostující tým, jičínské hráčky ale chtěly využít domácího prostředí k zisku bodů a přiblížení se ke čtvrtému Liberci.

Liga juniorek,skupina 2 -   KM automatik FBK Jičín – TJ Turnov 5:5 (1:1,0:2,4:2)

V herně zcela vyrovnaném utkání měl v prvních dvou třetinách výsledkově navrch Turnov, jičínský tým opakovaně musel dorovnávat turnovské vedení. Nátlaková hra zdobila jičínský tým, rychlé protiútoky a nebezpečné náběhy obránkyň pak hostující družstvo. Na první gól Turnova sice odpověděla dobře mířenou střelou Bája Bláhová, v druhé třetině ale soupeř Jičínu odskočil už na rozdíl dvou branek. Začátek třetí třetiny ale vyšel Jičínu excelentně, „neviditelnou“ střelou přes obránkyně nejprve snížila Sabina Molíková, o minutu později po pěkné kombinaci vyrovnala Monika Kuhnová. S remízou se ale nechtěl spokojit ani jeden z týmů. Dvěma rychlými brankami opět zvrátil na svoji stranu vedení hostující Turnov. V čase 10.10 si domácí tým po obdržené brance vzal time-out. Do konce zbývala minuta a padesát vteřin. Speciálně sestavená „přesilovková“ formace Molíková, Samková – Kmošková, Kuhnová a Fejfarová předvedla na hřišti totální florbal se snovým průběhem. Během půlminuty skórovaly kapitánka Monika Kuhnová i Majda Fejfarová. Ta se navíc v závěrečných vteřinách ocitla po krásném průniku sama před turnovskou brankou a dalšímu gólu zabránily hostující obránkyně jen za cenu faulu. Následnému trestnému střílení v podání již jmenované jičínské střelkyně chybělo k dokonalosti pramálo. Povedená klička na brankářku a následná střela do horního rohu branky bohužel jen o pár centimetrů minula svatyni soupeřek. Utkání tak skončilo remízou.

Sestava KM automatik FBK Jičín: T. Chlumská – Ziegelheimová, Čelišová, Molíková, M. Samková, Nováková, Paličková – B. Bláhová, Berná, Kuhnová, Pěničková - Fejfarová, Kuželová, Kmošková – Egrtová, Filcsáková, K. Bláhová. Trenéři Žůrková, Kosová a Chlumský.

Napsal Miloš Chlumský

Výborný výkon juniorek!

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 6. 3. 2018 8:41

V neděli 4. března pokračoval florbalová liga juniorek turnajem v Turnově. Vzhledem k termínu jarních prázdnin chybělo jičínskému týmu hned několik opor. Družstvo proto doplnily  hráčky z týmu dorostenek. Na výkonu to ale poznat nebylo. Naopak, jičínský tým se prezentoval výborným výkonem a nebýt zahození řady brankových příležitostí by soupeřky odcházely ze hřiště s mnohem vyšší porážkou. Jičínský tým veze  po dvou vítězstvích plný počet bodů šesti bodů.

Liga juniorek,skupina 2

KM automatik FBK Jičín – FBK Real Roudnice 3:1 (1:0,1:1,1:0) 

Jednoznačná herní převaha Jičína prakticky od počátku zápasu se na skóre dlouho neprojevovala. Kombinační hra s řadou šancí obou formací se stále více jevila jako festival neproměněných šancí. Oba útoky se poměrně snadno a často dostávaly do brankových příležitostí, body ale nakonec musely „zařídit“ obránkyně. V závěru první třetiny prošla z vlastní poloviny přes dvě hráčky soupeře výborně hrající Sára Čelišová a nekompromisně zavěsila. V druhé části hry ji pak napodobila další dorostenecká obránkyně Terka Nováková.

Číst dál...

Cenný bod florbalových juniorek!

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 14. 2. 2018 13:04

Uplynulý víkend sehrál tým florbalových juniorek náročná utkání v Chomutově. Soupeřem byly první a druhý tým průběžné tabulky soutěže. Z horké chomutovské půdy neodjíždí Jičín s prázdnou. Po výsledkově slabším začátku sezony se herní projev týmu zlepšuje, v závěrečných kolech soutěže navíc čeká KM AUTOMATIK hned několik utkání s týmy z konce tabulky. Potěšil kolektivní výkon, bojovnost a nasazení. Celou polovinu týmu navíc tvořily hráčky teprve dorosteneckého věku.

KM automatik FBK Jičín – Florbal Ústí 3:3 (0:1,1:1,1:2)

Číst dál...

Čtyři vítězství juniorek a dorostenek KM automatik FBK Jičín!

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 23. 1. 2018 22:49

Náročný program florbalových soutěží zavedl v sobotu 20.ledna týmy juniorek i dorostenek na venkovní hřiště. Obě družstva ukázala svoji herní kvalitu a vybojovala plný počet bodů.

Liga juniorek,skupina 2

V severočeské skupině pořádal v Lovosicích turnaj juniorek roudnický tým. Jičínské hráčky se střetly se dvěma sousedy v tabulce a po dvou vítězstvích se posunuly na průběžné páté místo. Za předvedené výkony a nasazení je po třeba pochválit celý tým. Hned několik hráček má rozhodně svými výkony šanci na brzký vstup do extraligové soutěže dospělých.

Číst dál...

Juniorky FBK Jičín : Domácí turnaj a 3 body!

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 27. 11. 2017 17:20

O uplynulém víkendu sehrály florbalové juniorky FBK Jičín další turnaj ligové soutěže, tentokrát na domácím hřišti. Po nijak vydařeném začátku sezony hostil jičínský tým soupeře z Liberce a České Lípy.  Po smolné porážce v prvním utkání jičínské juniorky ukázaly svoji kvalitu v druhém zápase, který se stal doslova exhibicí.  Mezi střelkyně se v jičínském dresu zapsalo hned 7 hráček.Za předvedené  nedělní výkony je po vlažném počátku sezony třeba pochválit celý tým.

KM automatik FBK Jičín – FBC Liberec 3:4 (1:2,1:1,1:1) 

V naprosto vyrovnaném utkání se s Jičínem utkal liberecký tým, jehož základ tvoří hráčky loňského dorosteneckého mistra ČR. Jičínský tým Naty Kuželovou a Štefánií Filcsákovou dvakrát vyrovnával vedení hostů, na třetí gól se ale odpověď nenašla.

Číst dál...

Sestřih soustředění juniorek a dorostenek

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 9. 11. 2017 17:36

Již proběhla informace o skvělém soustředění týmu KM automatik FBK Jičín kategorie juniorek a dorostenek, které připravily trenérky Gabriela Žůrková a Markéta Kosová. Druhá jmenovaná pak zpracovala úžasný sestřih, určitě zhlédněte zde: 

Sestřih soustředění

LIGA JUNIOREK – skupina A

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 2. 3. 2017 22:23

Uplynulou neděli odehrál tým florbalových juniorek svůj předposlední turnaj této sezony. Soupisku jičínského týmu výrazně poznamenaly nemoci a  bohužel i některé „prázdninové“ důvody. V pouhých devíti hráčkách Jičíňačky předvedly v Králově Dvoře  statečný boj s 50% úspěšností. Ztráta bodů v druhém utkání ale znamená už jen teoretickou šanci na postup do republikového finále.

FBK JIČÍN – KANONÝRKY KLADNO  11:2  (5:2,2:0,4:0)

Zápas byl vyrovnaný jen v samotném začátku. Pak Jičín začal dobře kombinovat a řadu šancí postupně přetavil v pěkné góly. Taktickou hrou a kvalitní střelbou dovedl jičínský tým utkání k vysokému vítězství. Góly Jičína:  Kuželová 4, Wolfová 2,Pěničková 2, Kuhnová 2, K. Bláhová K. 1

Číst dál...

Juniorky i dorostenky FBK Jičín stoprocentní!

Kategorie: Juniorky
Zveřejněno: 18. 2. 2017 18:56

O uplynulém víkendu sehrály důležité turnaje týmy jičínských florbalových juniorek i dorostenek. V celostátní lize se juniorky potkaly se dvěma pražskými soupeři, dorostenky pak čekal jeden z klíčových zápasů o první místo se Svitavami. Absence několika hráček, navíc souběžně hraná utkání a nutné rozdělení kádru, trénujícího společně, to vše znamenalo výrazné komplikace. Nelehké úlohy se ale oba týmy zhostily na výbornou a vezou po šesti bodech.

LIGA JUNIOREK – skupina A (celostátní)

FBK JIČÍN – SPARTA PRAHA 4:3 (1:2,0:1,3:0)

V úvodu utkání při vlastním oslabení se podařilo hráčkám Jičína otevřít skóre zápasu.  Po rychlém brejku rozvlnila síť soupeřovy branky Naty Kuželová. Hráčky Jičína mají převážnou část hry míček na svých florbalkách. Bohužel několika chybnými přihrávkami dávají možnost Spartě k přečíslení.

Číst dál...

twitter share  

logo-extraliga-zen 

Královehradecký kraj podporuje start
týmu žen FBK Jičín v extralize.

Opakovaně podpořil a zaštítil také
charitativní akce klubu (každoroční
florbalová utkání s týmem pražských
herců REAL TOP Praha).  

  

 

TOPlist

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2018 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top