FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

  • 01_18.jpg
  • 02_18.jpg
  • 03_18.jpg

Starší žáci skvělý začátek!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 1. 10. 2018 19:22

V minulé sezóně moc příjemně překvapovali florbaloví starší žáci KM automatik FBK Jičín celý region. Přišlo však další omlazení a odchod nejlepších hráčů do dorostenecké kategorie. Přesto svěřenci trenéra Pavla Ouhrabky i v prvním turnaji starších žáků Královéhradecké ligy nového ročníku navázali na své výkony. V košovém systému byli nasazeni do "čtyřky" a po výsledcích se Sokol Pardubice C 11:0, FbK TJ Svitavy 4:3, FbC Skuteč 3:4, FBŠ Všestary 5:0 obsadily 2. místo a zahrají si v dalším kole v koši číslo 3. V celkovém pořadí ze všech 32 týmů se po prvním kole usadil Jičín na senzačním 6. místě! Premiéru v kategorii starších žáků si odbyl MEGA talent celého Českého florbalu Adam Chalupa, který by však měl dle svého věku hrát teprve prvním rokem za mladší žáky... A jak obstál v konkurenci hráčů až o 3 roky starších? Dle kanadského bodování se tomu ani nechce věřit, s bilancí 3 góly a 5 asistencí se usadil na 11. místě tabulky produktivity hned za lídrem týmu Tomášem Ouhrabkou!! Pochvalu však zasloužil celý tým, který turnaj odehrál v sestavě: Ondřej Svoboda, Adam Chalupa, Jan Hartig, Tomáš Ouhrabka, Jan Kuncíř, Jaroslav Mach, Adam Florian, Matěj Jína, David Chalupa, Lukáš Patzelt, Petr Sturz, Daniel Valeš, Marek Badzo, Tomáš Typlt, Filip Stránský.

Trenér Pavel Ouhrabka, napsal Martin Petrgál.

Starší žáci udrželi 2.koš!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 3. 4. 2018 17:10

Vynikající sezónu plnou úspěchů vyšperkovali starší žáci KM automatik FBK Jičín premiérovým startem v druhém nejvyšším výkonnostním koši ligy starších žáků. Před ročníkem 2017/18 a startem z posledního koše se hovořilo o případném úspěchu mladých nadějí, jestli se v průběhu roku dokáží probojovat do "čtyřky". Tvrdá práce všech hráčů pod vedením trenérů Pavla Ouhrabky a Jiřího Kuncíře však přinesla řadu velmi příjemných a nečekaných překvapení, která vyústila několika vítěznými turnaji. Účast ve "dvojce" se jevila jako těžký nadstandard (možná lze napsat i sci-fi), přesto starší žáci zabrali i na této výkonnostní úrovni, kterou pro další turnaj udrželi! V rozhodujícím souboji přetlačili FbK Orlicko-Třebovsko 2:1 a mohou se tak těšit na další zápasy s absolutní elitou této věkové kategorie. Po jedenáctém turnaji ligy starších žáků (celkem 30 týmů) dokonce zatím drží Jičínští senzační 4. místo dle získaných bodů celkem!!! Přejme mládežníkům FBK Jičín úspěšný konec sezóny a hlavně chuť do další práce. 

Napsal Martin Petrgál

Neuvěřitelný úspěch starších žáků!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 8. 3. 2018 9:07


10. kolo florbalové ligy starších žáků poslalo hráče KM automatik FBK Jičín do Trutnova, kde si dali za cíl udržet třetí výkonnostní koš. V základní skupině čekali borci Svitav a Nového města nad Metují. Kluci podali v obou utkáních výborné výkony, které proměnili ve výhry 3:2 a 4:1. Tím pádem se místo bojů o udržení 3. koše probojovali starší žáci do finále! Domácí tým Trutnov představoval těžký oříšek, jenže Jičín šel do vedení již v 6. sekundě! O 24 vteřin byl stav 2:0 a hosté pak proměnili zbytek finále ve svou exhibici. Neskutečný konečný výsledek 6:1 vyvolal v hráčích euforii a diváci byli svědky upřímné a radostné oslavy postupu do 2. koše! Předsezónní cíle a odhady reálných možností hráčů, kterých většina bude v této kategorii pokračovat i příští rok, tak borci FBK Jičín překonali přibližně o 200%! 

Sestava : Podzimek A., Pazdernik A.,Kloz V., Ouhrabka T., Jína M., Mach J.,Stránský F., Badzo M., Florián A., Svoboda V., Svoboda O.,trenéři Pavel Ouhrabka a Jiří Kuncíř
Napsal Pavel Ouhrabka

Liga starších žáků

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 22. 2. 2018 16:53

Starší žáci KM automatik FBK Jičín odehráli již 9. kolo ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje. Opět kvůli výměně pořadatelství nastoupili v bojích ve 4. výkonnostním koši (měli hrát ve třetím). Ve skupině nejprve suverénně přejeli DDM Holice v poměru 8:0, v boji o finále pak žáci Jičína přetlačili Pardubické céčko 2:1. Boj o vítězství v turnaji s FBC Sion bylo velmi dramatické a z pohledu diváka hodně atraktivní. Vedení 2:0 pro KM automatik FBK Jičín soupeř dvěma slepenými góly rychle vymazal, aby o chvilku později šel do dokonce do vedení 2:3! Jičínští borci však opět ukázali bojovnou povahu a nakonec slavili po výhře 4:3 další vítězný turnaj. Velkou pochvalu si vysloužili oba brankáři Adam Podzimek a Ondřej Svoboda. Trenérský tým pak vyhlásil jasný cíl do posledních 3 kol žákovské ligy - udržet 3. koš, což by byl mladé hráče obrovský úspěch!

Sestava: Svoboda O., Podzimek A., Pazdernik A., Kloz V., Ouhrabka T., Jína M., Chrpa L., Florián A., Svoboda V., Typlt T., Stránský F, Chalupa D., Egrt M., trenéři Pavel Ouhrabka a Jiří Kuncíř.

Napsal Pavel Ouhrabka

Starší žáci udrželi 3. koš

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 5. 2. 2018 20:24

Rychlý spád nabrala florbalová liga starších žáků. KM automatik FBK Jičín nastoupil po dvou vítězných turnajích ve 3. výkonnostním koši a hned v úvodním klání mu byl soupeř dokonce z 2. koše (kvůli změně pořadatelství). Nové město nad Metují potvrzovalo roli favorita a ještě v 5. minutě druhého poločasu vedlo 2:0. Jičínští se však nevzdávali, skvělý výkon gradoval v postupnou otočku ve změně skóre a konečné senzační vítězství 4:2! Druhé utkání ve skupině s Dobruškou bylo podobné prvnímu. Řada neproměněných šancí, které protivník z podobných akcí dokázal využívat. Prohra 2:5 pak jičínské hráče poslala do boje o třetí místo, ve kterém čekal Trutnov. Vyrovnaný duel rozhodla opět (ne)produktivita KM automatik FBK Jičín, kterému jakoby ve vyšším koši zvlhl střelecký prach. Další porážka v poměru 2:5 přesto znamenala udržení 3. koše, který celý tým starších žáků motivuje do další práce. 

Sestava: Podzimek A., Pazderník A., Kloz V. ,Ouhrabka T., Kuncíř J., Stránský F., Florián A., Svoboda V., Jína M., Typlt T., Chrpa L..
Trenéři : Ouhrabka , Kuncíř
 
Napsal Pavel Ouhrabka

Starší žáci opět vítězně!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 30. 1. 2018 9:36

Příjemné překvapení florbalové sezóny - starší žáci KM automatik FBK Jičín - ukázalo své umění na domácí palubovce ve sportovním areálu. Svěřenci Pavla Ouhrabky a Jiřího Kuncíře nejprve ve skupině nastoupili proti Skutči. Přes výhru 4:1 nebyli trenéři s výkonem moc spokojeni a před druhým utkáním dali hráčům důraznější pokyny. DDM Holice pak Jičínu od začátku nestačili, za stavu 9:4 se ozývalo z hlediště "DESET, DESET". Starší žáci FBK Jičín volání vyslyšeli a výhra 10:4 je posunula do finále! Na deseti gólech svého týmu se Tomáš Ouhrabka podílel 3 góly a stejným počtem asistencí. V kanadském bodování celé ligy (30 týmů) se vyšvihl již na fantastické 2. místo! Finálový soupeř Pardubice C byl těžký soupeř, krásný zápas z obou stran však přeci jen do vítězného konce dovedli domácí. Po výhře 3:1 se tak radovali z dalšího vítězného turnaje. Nyní se chystají a trénují na výkonnostní 3. koš, ve který před sezónou nikdo ani nedoufal. 

Sestava: Podzimek A., Tryzubský T., Pazderník A., Kloz V., Ouhrabka T., Chrpa L., Stránský F., Florián A., Svoboda V., Jína M., Badzo M., Typlt T., Egrt M., Chalupa D., Mach J., Kříž D.

Napsal Pavel Ouhrabka

Starší žáci opět postoupili do 3.koše!!!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 12. 12. 2017 18:39

Poslední kolo kalendářního roku 2017 ve florbalové lize starších žáků (východočeský region) poslalo jičínské hráče do Vysokého Mýta. Ve skupině nejprve porazili Sokol Pardubice C 5:2, druhý mač s Všestary přinesl hodně důrazný florbal, remíza 3:3 pak dala týmu naději na finále - přímý boj o postup do 3.koše. Výhra Pardubic nad Všestary pak hráče KM automatik FBK Jičín do vytouženého souboje posunula. V něm čekal "starý známý" protivník ze Skutče.

Číst dál...

Starší žáci FBK Jičín hráli 5.kolo

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 27. 11. 2017 19:50
Po senzačním premiérovém postupu do 3.koše tušili starší žáci KM automatik FBK Jičín nelehkou úlohu, do skupiny navíc dostali velké favority v podobě Rytně v Podkrkonoší a DDM Sion. Se Sionem se povedl stržům zápas na jedničku a remíza 4:4 byla pro jičínské kluky malým vítězstvím. Po slušném výkonu se Rtyní však prohra 4:8 nakonec "stačila" jen na boj o nesestup zpět do koše č.4. Bohužel se hráčům nedařilo zefektivnit střelbu, v poměru střel ve všech utkáních byli se soupeři přibližně nastejno, síťka se však mockrát netřepetala ani v boji se Dvorem Králové. Přes slušný a bojovný výkon hráči Jičína prohráli 2:5 a vrací se tak zpět o koš níže. Trenéři Pavel Ouhrabka a Jiří Kuncíř hráče vesměs pochválili, ale zdůraznili jim, že budou pracovat intenzivněji, aby třeba byli příště ve třetím výkonnostním koši úspěšnější. Většina týmu je však věkově v kategorii starších žáků prvním rokem, tím pádem se bere i samotná účast ve 3. koši jako velký úspěch!
 
Sestava: O.Svoboda, A.Podzimek, A.Pazdernik,V.Kloz, T.Ouhrabka,J.Kuncíř,
F.Stránský, A.Florian, V.Svoboda,M.Badzo,
T.Typlt,M.Jína,M.Egrt,L.Chrpa,J.Mach
Trenéři: Ouhrabka, Kuncíř
Napsal Pavel Ouhrabka

Senzace starších žáků, postup do 3.koše!!!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 13. 11. 2017 21:35

Po nevydařeném 3. kole v Náchodě, kde kluci horko těžko udrželi 4. koš, cestovali starší žáci KM automatik FBK Jičín do Skutče. V základní skupině jičínští nejprve jasně zdolali regionálního rivala z Hořic 7:1, druhý duel s týmem ze Všestar byl o něčem jiném. Vyrovnaný boj hráče hodně bolel, ale bojovností a větším hladu po vítězství nakonec starší žáci z Jičína urvali výhru 5:4 a zasloužený postup do finále byl na světě!. Nečekaný boj o postup do třetího výkonnostního koše a v něm čekal domácí celek FbC Skuteč, který minulý turnaj porazil Jičín ve skupině 8:2. Tvrdá práce na tréninku a zcela jiný přístup k utkání vyústili v nečekané senzační vítězství 4:2 pro FBK Jičín! Postup do vyšší ligy se tak stal realitou, avšak zcela zaslouženou. Tento úspěch před sezónou nikdo nečekal, před kluky je ale další práce. A kdo se o parádní úspěch zasloužil? 

Sestava: A.Pazderník,V.Kloz,T.Ouhrabka,J.Kuncíř,F.Stránský,A.Florián,V.Svoboda,

J.Mach,M.Badzo,T.Typlt,O.Svoboda,A.Podzimek. Trenéři Pavel Ouhrabka a Jiří Kuncíř.

Napsal Pavel Ouhrabka

Starší žáci postoupili do 4. koše!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 9. 10. 2017 17:41

Prvním turnajem odstartovala také florbalová liga starších žáků, hraná celkem v pěti výkonnostních koších. KM automatik FBK Jičín hostil úvodní boje pátého koše (dle loňských výsledků) na domácí palubovce a vedl si znamenitě! Po soubojích ve skupinách se probojoval do finále a to senzačně vyhrál! Jičínští starší žáci pod vedením trenérů Pavla Ouhrabky a Jiřího Kuncíře tak postoupili do 4. koše a budou v něm hájit příslušnost (případně pokus o postup do "trojky") 15.10. v Pardubicích. Výsledky Jičína: Fbk Svitavy 2:4, FbC Pardubice 8:2, finále ŽSK Třemošnice 5:3.

 

 

Senzační úspěch florbalových žáků!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 19. 7. 2017 21:15

V neděli 2. července se tým starších žáků (roč.2004-2006) florbalového klubu Jičín zúčastnil venkovního turnaje Open Air Cupu v Dobrušce. Mužstvo pod vedením trenéra Pavla Ouhrabky se umístilo na nádherném 2.místě a bralo tak senzačně stříbrné medaile v těžké konkurenci! Po základní skupině by tomu však nikdo nevěřil. Po třech prohrách v základní skupině (1:2 s Medvědi Žacléř, 3:9 se Sokolem Předměřice, 4:6 s DDM Holice) ale borci FBK Jičín nevěšeli hlavy, protože do čtvrtfinále postupovalo všech 8 přihlášených družstev. Na úvod vyřazovacích bojů na jičínské hráče čekal ten nejtěžší možný soupeř - první ze skupiny B a superfavorit celého turnaje Falcon Lysá nad Labem. Po změnách v sestavě proti základní části hráli kluci hráli jako vyměnění, bombastickou výhru 3:2 nečekal snad nikdo!

Číst dál...

twitter share  

logo-extraliga-zen 

Královehradecký kraj podporuje start
týmu žen FBK Jičín v extralize.

Opakovaně podpořil a zaštítil také
charitativní akce klubu (každoroční
florbalová utkání s týmem pražských
herců REAL TOP Praha).  

  

 

TOPlist

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2018 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top