19 vstřelených branek

V sobotu 9. října 2021 odehrály jičínské pohodářky svůj druhý turnaj Královéhradecko-Pardubické florbalové ligy žen, tentokrát na domácí půdě. Sezónu rozehrály výborně, tři zápasy – tři vítězství, ubráněné oslabení i 100% využití přesilovek. Střelecky se celkem daří, i když produktivita není nejvyšší, na tři body v zápasu to prozatím stačilo. Na čem je nutné zapracovat je obranná část hry. Doufejme, že až jičíňačky potkají náročnějšího soupeře, vzpomenou si, jak pořádně zabezpečit vlastní branku.

FBK Jičín Pohoda Team B – FBC Dobruška – Dobré B 11:3 (3:0, 4:2, 4:1)

Hráčky Jičína se postupně rozehrávaly, pěkně kombinovaly, dostávaly se do solidních šancí. V osmé minutě otevřela skóre Pavlína Mikolášková, která nekompromisně prostřelila vše, co jí v cestě stálo. Repertoár branek byl rozmanitý – prudké střely, nečekané dorážky ze vzduchu, ale i góly, které byly vstřeleny z chytrých přihrávek, kdy už byla před hráčkou pouze prázdná brána.

Diváci se dočkali i neuznané branky, kterou vstřelila Pája Paličková. Rozhodčí však už nevěřil, že se z náročné situace plné osekávání dostane, a tak přerušil hru přesně v okamžiku střely, která skončila za zády soupeřovy brankařky. Nicméně v duchu „pohoda jazz“ se nikdo příliš nerozčiloval.

Střelecky se dařilo i Lee Petrgálové, která běžně hraje v obraně, ale v tomto utkání zaujala místo v útoku. V druhé třetině se do branky domácích postavila poprvé v sezóně Tereza Chlumská, která vystřídala skvěle chytající Ladu Špíglovou. Tereza nezklamala a dovedla utkání k jasnému vítězství.

Branky: Mikolášková (Paličková), Petrgálová (Chlumská Š.), Exnarová (Droznová), Petrgálová (Rozsypalová), Rozsypalová (Petrgálová), Chlumská Š. (Exnarová), Chlumská Š., Exnarová (Chlumská Š.), Paličková (Petrgálová), Petrgálová (Rozsypalová), Petrgálová (Dvořáková)

SK Spartak Slatiňany – FBK Jičín Pohoda Team B 1:8 (0:3, 0:4, 1:1)

Utkání začalo skvěle, hned dvacet dva vteřin po úvodním hvizdu už pohodářky oslavovaly zásluhou chytré střely kapitánky Katky Rozsypalové, které přihrávala Jana Kořínková. O pět minut později stejná dvojice zajistila vítěznou branku. Celé utkání se neslo v pohodovém duchu, pohodářky skvěle kombinovaly, do hry zapojovaly i obranu, byl k vidění celoplošný florbal. I v tomto utkání si zachytaly obě brankařky, které svými parádními zákroky zachraňovaly to, co prošlo obranou. V závěru utkání už opadávala pozornost jičíňaček, a tak soupeřky ve 43. minutě kosmeticky upravovaly skóre zápasu.

Branky: Rozsypalová (Kořínková), Rozsypalová (Kořínková), Paličková (Chlumská), Novotná (Rozsypalová), Paličková (Mikolášková), Kořínková (Petrgálová), Petrgálová, Kořínková (Petrgálová)

Sestava: Chlumská T., Špíglová – Exnarová, Droznová, Dvořáková, Chlumská Š, Kořínková, Mikolášková, Novotná, Paličková, Petrgálová, Rozsypalová, Vacková

Trenéři: Rozsypalová, Pařík