Muži B v Náchodě

Královéhradecká liga mužů Finance Novák FBK Jičín B - Česká Skalice 5:3, Náchod C 3:7

Krásnou zimní neděli si mužské béčko zpestřilo výletem do Náchoda. Do sestavy skočil prakticky každý zdravý hráč, z áčkové soupisky pomohli Adam Florian a Vojta Plecháč. Od prvních sekund byl na míčku dominantní Jičín, kluci hledali skuliny v obraně ze všech světových stran. Většina střel pak končila až v trojbloku hráčů Skalice. V 11. minutě to přišlo, Petr Kryl střelou země vzduch (po zemi k tyči) potvrdil pověst kanonýra. Do přestávky ještě tento stejný borec zvýšil (tentokrát střelou do šibenice) na 2:0 a hráči FBK tak mohli spokojeně využít bohatý přestávkový program. Nástup do druhé periody nemohl být lepší, Vláďa Brendl s chirurgickou přesností trefil horní roh již po osmi sekundách - 3:0. Následně došlo k chybnému střídání, otevřený prostor využila turbomyš ze Skalice s číslem 71 a uletěla všem - 3:1. Celek z města pohádky byl v dalším průběhu lepší, ale ne již tak dominantní. Hlavně v obraně se otevírala čím dál více okénka. V této fázi utkání zářil v brance Jičína Luky Svoboda, skvělými zákroky držel náskok spoluhráčů. Když se po parádní individuální akci Mirka Grunda objevil na světelné tabuli stav 4:1, leckdo čekal pohodový a bezproblémový další průběh. Zvonkohra Martina Petrgála (2x) a Petra Kryla na tyčky soupeřovy klece pojištění náskoku nepřinesla, druhá přestávka. V ní tým přišla podpořit vedoucí kotle fanoušků Jičína Kamča Petrgálová, největší pochvalu obdržel gólman Luky. Pohotovou atmosféru dokreslila sázka o válení se ve sněhu bez jakékoliv oděvu…. Ale zpět na hřiště. Hráč #71 opět zapnul superturbo - snížení na 4:2. Výborně hrající Adam Florian trefil šibenici po předchozí parádní práci Vojta Plecháče (ten obkroužil “pásmo” hostů jak Alexej Kovajlov v dobách největší slávy). Stav 5:2 dlouho nevydržel, po chybě se řítili hned 2 modrožlutí na Lukyho - 5:3. K vidění byly obrovské šance na obou stranách, Marek “Bendži” Badzo to tam poslal a míček skákal tak 5 vteřin na brankové čáře, za ní nedoskákal. Stav už se nezměnil, zasloužené 3 body do tabulky pro Finance Novák FBK Jičín! Fajn kamarádský výkon pokračoval i v duelu s Náchodem, tam však již zástupci médií chyběli. Borci děkujeme!