Pohodářky zahájily sezónu

Devátý rok ve 2. lize žen

Do nové sezóny 2024/25 vstoupily i naše legendy klubu ženy B Pohoda Team. Zpočátku měly malé problémy se sestavou neboť klíčové hráčky musely zůstat doma kvůli zranění či dovolené, ale i přesto se nevzdaly a zajely si do Přelouče na turnaj 2.ligy žen pro první body do tabulky.
Původně se jelo s taktikou užít si turnaj, propotit dres a vrátit se ve zdraví domů. To, že Pohodářky i v této slepené sestavě přivezou nějaký bodík, bylo velkým překvapením.
První utkání s mladičkými hráčkami z Jablonného to první třetinu nevypadalo, že by Pohodářky chtěly velet do útoku. Byly zatažené a čekaly, jak si s tím soupeřky poradí. Druhou třetinu se už ale nechtělo čekat Páje Mikolaškové, která zavelela do protiútoku a to se vyplatilo. Jablonné bylo zaskočené ze změny hry a Pohodářkám to začalo padat. Konkrétně Mikoláškové, která si vystřílela hattrick a šikovnými dorážkami napomohly mladičké juniorky Barča Kupcová a Terezka Hankeová, které perfektně zastoupily chybějící mamky.FBK Jičín Pohoda Team B - TJ Jablonné nad Orlicí  5:3Mikolášková (Špaténková), Mikolášková (Rozsypalová), Kupcová (Špaténková), Hankeová (Procházková), Mikolášková(Šudová)
Druhé utkání už na Pohodářky čekaly mladší kolegyně z města pohádek FBK Jičín A. Tady se holky znají navzájem velmi dokonale, proto se oběma týmům hraje hůře než proti ostatním soupeřkám. Pohodářky tušily, že v této sestavě není moc veliká šance udržet krok s mladšími bývalými spoluhráčkami. Úkol zněl jasně, pěkně si zahrát, nedostat příliš gólů a nějaký čestný gól vstřelit. Jak se řeklo, tak se stalo, konečný výsledek 6:2 pro FBK Jičín A. Nakonec pozitivní na tom všem bylo, že body přesto odcestovaly do Jičína.

FBK Jičín - FBK Jičín Pohoda Team B   6:2FBK Jičín: Čelišová, Kuželová (Kmošková), Blažková (Kopánková), Čelišová (Blažková), Kuželová (Kmošková), Kopánková (Blažková)FBK Jičín Pohoda Team B: Novotná (Šudová), Mikolášková (Rozsypalová)
Díky Blanko, Barčo a Terko za výpomoc, bez vás bychom to nezvládly. Těšíme se na další spolupráci.