Sezóna zahájena, dorost rekordně zvítězil

1. liga dorostenců, divize mužů

Netrpělivě očekávaný začátek nového ročníku odstrartoval v celostátních soutěžích. Do Rtyně na půdu divizního favorita zajíždělo doslova torzo mužského A-týmu, které nemělo proti domácím šanci a prohrálo 3:11. Velkou šanci a prostor dostali mladí hráči, což predikoval v rozhovoru trenér Marek Slavík. Větší počet inkasovaných gólů nenarušil pozitivní atmosféru na střídačce, body ve Rtyni budou těžko sbírat i silnější týmy.

V Plzni pro náš tým ostartoval nový formát 1. dorostenecké ligy, i tady mančaft zasáhly citelné absence, avšak nemoci a zranění ke sportu patří. Soupeř z Litvínova získal v minulé sezóně bronz na MČR žáků, kvalita jejich hry tomu odpovídala. Náskok 2 branek našeho FBK žlutočerné nerozhodil a ještě do pauzy vyrovnal. Při nástupu do druhé třetiny se ujal soupeř vedení (po sérii zbytečných chyb), následovaly velké šance na florbalkách Jičína, které se bohužel nepodařilo proměnit. Vyrovnání viselo ve vzduchu, brzd přišla v podobě vyloučení 2+2. V posledním dějství kluci dřeli, makali, po gólu Litvínova na 4:2 se šlo do většího herního risku a následného power-play. Hra bez brankáře se nedařilo, konečné skóre 7:2 vývoji zápasu neodpovídá, nicméně výhra Bivoje byla zasloužená. Ve druhém utkání dne postavil celek z Českých Budějovic. Zcela nepochopitelně pouze v 7 hráčích do hry... Podcenění nebylo na místě, mladé naděje jičínského kádru od prvních sekund duel pojaly správným směrem a zcela dominovaly. I přes superhrubý čas v poslední třetině zpráskali kluci soupeře 28:0 (jeho šance pokrylo brankářské duo Štěpán Vích, Max Heršálek včetně trestného střílení!). Sestava: Štěpán Vích, Max, Heršálek - Karel Burian, Jakub Řeháček, Ondřej Valenta - Matyáš Matušů, Michal Kopecký, Tomáš Fiedler, Albert Veselý, Vojtěch Linhart, František Novotný, Patrik Nezkusil, Tobiáš Matouš, Matyáš Chaloupecký.