Strži A hráli doma

Liga starších žáků - 3. koš

Díky pořádání domácího turnaje se tým starších žáků A vrátil do zahajovacího 3. koše a zároveň do města pohádek (jinak by hrál o level výše, ve dvojce).

V první kole se domácí tým, který byl značně zasažen marodkou a zraněními, utkal se soupeřem z Vysokého Mýta. Tento soupeř sestoupil z druhého koše a chtěl se porvat o postup zpět.

Celé utkání se vyvíjelo jako na houpačce – jako první vstřelilo gól Vysoké Mýto, během 4 minut dokázali borci z Jičína otočit skóre na 2:1 (první gól za starší žáky si připsal T. Matouš), avšak soupeř dokázal do přestávky srovnat. Ve druhé třetině se Mýto dostalo do dvou gólového vedení, které jsme dokázali smazat a překlopit na naši stranu (T. Matouš dovršil hattrick), ale Mýto bojovalo a dokázalo stav utkání opět otočit. Během poslední části došlo k poslednímu otočení skóre a Jičín ještě 16 sekund před koncem vedl, bohužel nedokázal toto vedení udržet a Vysoké Mýto vyrovnalo. Konečný stav 7:7.

V druhém zápase nás čekal soupeř ze Rtyně v Podkrkonoší. Tento tým se ve třetím koši pohybuje od začátku tohoto ročníku a v prvních kolech dokázal porazit všechny soupeře, kromě Jičína.

Trenér provedl několik drobných změn v sestavě a hráči toho využili velmi rychle. Již ve 4. minutě vedli 2:0 a soupeře nepouštěli do žádné větší šance. Během druhé třetiny přidali další 3 góly (první gól za starší žáky dal druhý mlž P. Chalupa) a v pohodě dokráčeli k druhé přestávce. Nicméně i soupeř umí dávat branky, o čem nás přesvědčil hned 15 sekund po začátku 3. třetiny. Jičínští hráči se ale nenechali rozhodit a vzápětí potrestali vyloučení soupeře. Po 4 minutách dokázali hráči Rtyně využít jedno z mála zaváhání domácích a vstřelit druhý gól, ale Jičín do konce odpověděl dalšími dvěma góly (P. Chalupa – hattrick) a v poklidu si připsal 3 body za výhru.

Děkujeme hráčům, rodičům, marodům za pomoc a podporu a těšíme se 17.12. opět v Jičíně.