Předsezónní cíl v podobě postupu byl přehodnocen již po osmi odehraných kolech regionální ligy mužů, zápasy číslo 13 a 14 odehráli muži KM automatik FBK Jičín v Rokytnici nad Jizerou. Prvním soupeřem jim byl beznadějně poslední Trutnov se ziskem nula bodů, povinné vítězství 9:3 hlídali hráči od úvodního střídání. Produktivní byl hlavně Vojtěch Kozák, který si připsal 2 góly a stejný počet asistencí. Duel číslo dvě postavil před Jičínské Letohrad, který se dere za postupem do divize. Bohužel, "dravost" byla na straně soupeře od prvního střídání, borce FBK držel skvěle chytající David Bret.

Slepené góly na konci třetiny dostaly Letohrad na koně a vedení 2:0 pomalu navyšoval i v prostřední periodě. Čestný úspěch v této části hry kapitána Michala Schreiera však mělo hořkou příchuť - vedení 5:1 Letohradu bylo nedostižné i vzhledem k předváděné hře. V posledním dějství pak právě jediný střelec Jičínských byl vyloučen na 5 minut, v oslabení pak soupeř navýšil skóre na 7:1 a bylo definitivně po utkání. Symbolické tečky na obou stranách nakonec znamenaly konečný výsledek 8:2 v neprospěch Jičína. Jeho hráči tak v posledních 6 kolech budou bojovat o udržení v soutěži. Tabulka od pátého do desátého místa je dost vyrovnaná, borci z města pohádek by měli potvrdit svou kvalitu a prodat ve zbývajících dějstvích příslušnost v této soutěži. 

Sestava: David Bret - Daniel Taneček, Michal Schreier, Vojtěch Haken, Jan Klamrt - Petr Dlouhý, Jan Štál, Vojtěch Kozák, Martin Šír, František Novák, Ondřej Kabelka

Napsal Martin Petrgál

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top