Muži mistři kraje bez ztráty bodu!

Na obrázku může být: 19 lidí, smějící se lidé, sedící lidéMuži KM automatik FBK Jičín suverénně ovládli florbalovou ligu Královéhradeckého kraje. Zvítězili ve všech (!!!) utkáních, kterých bylo 22. Vstřelili v nich 219 branek (druhý nejvyšší počet v soutěži), obdrželi pouhých 57 (nejméně ze všech). Splnili tak jednoznačně předsezónní cíl v podobě postupu, hrající kouč Michal Schreier byl spokojen s plným bodovým ziskem a nasazením hráčů v klíčových bitvách s Náchodem. Nicméně zdůraznil, že je potřeba více pracovat, vyšší soutěž bude velká výzva. A kdo se podílel na historickém zápisu, chcete-li "šedesátišesti boďáku"?
V brance se protočilo 5 gólmanů, Jirka Šulc, Josef Hladík, Matěj Kraušner, David Bret a Jan Kraus byli ve všech duelech spolehliví, někdy méně vytížení, rozhodující bitvu v Náchodě ovládl Honza Kraus, řekl si tak o místo jedničky do příští sezóny? V poli pak přispělo k titulu Mistr Královéhradeckého kraje hned 20 hráčů (brankář David Bret odehrál poslední turnaj na postu útočníka a dokonce vstřelil branku!), epizodní roli sehráli Jakub Muller (počet zápasů 1), Marek Rozkovec (1), Jakub Knespl (2), Vojtěch Dittrich (4). Dalších 15 hráčů už mělo výraznější statistické zápisy: Marek Pech (16 zápasů, 1 branka + 3 asistence), Martin Šír (10, 2+2), Marcel Jeřábek (8, 3+3), Marek Hubaček (12, 5+3), Daniel Taneček (20, 4+5), Vojtěch Haken (18, 8+3), Michal Schreier (20, 7+8), Ondřej Kabelka (20, 6+10), Patrik Sytný (12, 8+15), Jan Štál (18, 18+15), Jan Klamrt (22, 8+32), Petr Dlouhý (22, 29+14), Tomáš Matys (18, 33+24), František Novák (22, 31+32), Tomáš Valkoun (22, 52+20). Posledně tři jmenovaní se prosadili do TOP 10 kanadského bodování, letošní bomber Tomáš Valkoun se prostřílel na druhé místo tabulky střelců. Nyní si tým užívá zasloužený odpočinek, pomalu však začne individuální příprava a začátkem července již tradičně venkovní turnaj Open air v Dobrušce. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do další sezóny!
Napsal Martin Petrgál.

Muži se stali mistry kraje!

Na obrázku může být: 14 lidí, smějící se lidéKrálovéhradecká florbalová liga mužů měla na pořadu šlágr Náchod B proti KM automatik FBK Jičín. Domácí s bilancí 17 výher a 1 prohra (na půdě Jičína), hosté 18 zápasů - 18 vítězství! Tuhý boj o mistra ligy byl k vidění od prvních sekund. Důležitý první gól vstřelili hosté, konkrétně nejlepší střelec týmu Tomáš Valkoun. Náchod opět posílen o borce z první ligy však o minutu později vyrovnal a těsně před koncem první třetiny utrhl průběžné vedení 2:1. Borci KM navíc zahajovali prostředí část oslabením, které se povedlo ubránit, navíc Valkoun pohotově vyrovnal. V polovině utkání se trefil František Novák, ale domácí srovnali za pouhých 37 sekund. Stav 3:3 vydržel do druhé sirény, FBK Jičín výrazně podržel brankář Jan Kraus (střely na branku ve 2.třetině 13 - 5)!

Muži stále bez ztráty bodu

Utkání číslo 13 a 14 odehráli muži KM automatik FBK Jičín v Královéhradecké florbalové lize. Nejprve se chtěl na vedoucí celek vytáhnout Náchod C s posilami z 1.ligy, jenže těžce narazil hned v první třetině. Postupně po brankách Schreiera, Hakena, Matyse a 2x Štála šli jičínští do trháku 5:0 a bylo po zápase, který se pak prakticky jen dohrával. Konečné skóre 7:4 bylo k Náchodu velmi milosrdné. Ve druhém duelu se Rokytnice připravila lépe, celé první dějství se hráči z města pohádek snažili najít skulinku v pevné obraně, povedlo se to až minutu před sirénou Dlouhému. Po nástupu do druhé třetiny a vyrovnání soupeře přišel jičínský uragán, postupně skórovali Novák, Kabelka, Matys, Štál, Dlouhý a opět Matys, skóre po dvou periodách tedy 7:1, poslední třetina se dohrávala z povinnosti. Florbalisté tak přivezli povinných 6 bodů a stále se drží v tabulce bez ztráty bodu. Pečlivě se připravují na duel proti Náchodu B, který lídrovi dýchá na krk s tříbodovým odstupem. Boj o první místo a přímý postup tak stále není u konce.
Florbal Primátor Náchod C - KM automatik FBK Jičín 4:7
KM automatik FBK Jičín - Rokytnice v Orl.h. 8:3
Sestava: David Bret, Jan Kraus - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Vojtěch Haken - Jan Štál, Petr Dlouhý, Tomáš Valkoun, Ondřej Kabelka, Tomáš Matys, František Novák, Marek Pech

Muži FBK válcují, řádil Tomáš Valkoun!

Na obrázku může být: 1 osoba, záběr zblízka

Zápasy číslo 15 a 16 pokračovala Královéhradecká florbalová liga mužů. KM automatik FBK Jičín, který vede soutěž bez ztráty bodu, neměl nejprve slitování s FbC Hradec Králové B. Rozdrtil ho 21:3, góly vstřelili Valkoun 7x, Matys 5x, Dlouhý 3x, Novák 3x, Klamrt 2x, Sytný. V druhém utkání Jaroměř ofenzivní válec Jičína malinko zbrzdila, ale nedokázala zabránit řádění Tomáše Valkouna. Ten si po sedmi brankách z prvního duelu připsal dalších 5! Střelecky se prosadili i jeho kolegové z útoku Novák a Štál, skórovali ještě Sytný a Dlouhý. Výhra 9:1 je tak šestnáctou v řadě jičínské borce!!! Dýchá jim však na záda rezerva prvoligového Náchoda s odstupem třech bodů, blížící se vzájemný duel bude vyvrcholením celé ligy (v prvním utkání zvítězil celek z města pohádky 7:3). Sestava: Josef Hladík - Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Martin Šír, František Novák, Tomáš Valkoun, Jan Štál, Tomáš Matys, Patrik Sytný, Petr Dlouhý, Ondřej Kabelka.

Napsal Martin Petrgál

Muži kralují v lize HK

Muži v přímém souboji o první místo ve Sportovním areálu Jičín excelovali a porazili Náchod B 7:3. Druhý mač s Trutnovem ovládli 5:0 a dále tak vedou tabulku ligy HK bez ztráty bodu.

Sestava: David Bret (brankář proti Náchodu), Jirka Šulc (brankář proti Trutnovu) - Michal Šrája SchreierVojta HakenHonza KlamrtMartin ŠírDaniel TanečekMarek Pech - Tomáš ValkounFrantišek NovákHonza ŠtálTonda Ala-Bio MatysPetr DlouhýHubaček MarekOndra KabelkaPatrik Mechiko SytnýJakub Müller
Pochvalu pak od hrajícího trenéra Michala Schreiera si kromě hráčů hlavně za první zápas vysloužil i pořadatelský tým v čele s Michalem Šukem, Tomášem Kabelkou a Lubošem Jirsou.