FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Více než dvouleté období bez porážky florbalových pohodářek z Jičína skončilo. V sobotu odehrály florbalistky dvě utkání na domácí palubovce a čekaly je papírově velmi silné soupeřky. Oba týmy – Jaroměř i Dobré – sestoupily z první ligy. TJ Sokol Jaroměř – FBK Jičín Pohoda Team B 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Tento zápas byl plný nečekaných událostí. V brance se představila gólmanka A-týmu Verča Samková, která se obětovala a vstala brzy ráno, aby pomohla kamarádkám z béčka. Nedostatečný počet obránkyň doplnila Lea Petrgálová. Jičíňačky inkasovaly první branku v osmé vteřině zápasu. V tomto utkání lze vyzdvihnout jen velmi málo pozitivních okamžiků: pohodářky bojovaly do poslední vteřiny, dostávaly se do jasných gólových šancí, parádní zkušená trefa do růžku z hokejky Hany Novotné, obětavé výkony Verči Samkové. Jindy ukázková obranná činnost v tomto zápase zůstala zapomenuta. Nedůsledností v obraně soupeřky získávaly prostor k ohrožení branky Jičína. I když ve druhé třetině hráčky z Jaroměře stěží běhaly, pohodářky nevyužily nabídnuté šance a nezvýšily tempo hry. Čtyři střely na branku v první třetině mluví za vše.  Branky: Dvořáková (Kořínková), Dvořáková (Rozsypalová), Novotná (Vacková)

FBK Jičín Pohoda Team B – FBC Dobré 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)  I toto utkání bylo plné nečekaných událostí. V brance se představila Štěpánka Vondrovicová, která dokázala zlikvidovat 24 střel, pouze jednu jedinou pustila za svá záda ve třetí třetině. V tomto zápase jakoby hrálo úplně jiné družstvo. Obranná fáze byla ukázková. Všechny hráčky se poctivě vracely a likvidovaly útočné chutě hráček Dobré. Hned v prvním střídání se ujaly vedení díky spolupráci Markéty Šudové a Hany Novotné a už ho nepustily. Vítězný gól vstřelila kapitánka Kateřina Rozsypalová v úvodu druhé třetiny, kterou vyzvala skvělou přihrávkou opět Novotná. Během necelých dvou minut dvakrát přesně zacílila mezi tři tyče znovu Novotná a Jičín získal pohodlné vedení 4:0. Samostatným únikem se prosadila Lea Petrgálová. Kdo skóre otevíral, ten ho také uzavíral, na konečných 6:1 zvýšila opět Markéta Šudová. Branky: Šudová (Novotná), Rozsypalová (Novotná), Novotná (Dvořáková), Novotná (Rozsypalová), Petrgálová, Šudová (Rozsypalová)  Pohodářky do tabulky připsaly tři body, průběžně obsadily čtvrté místo, mají však dva zápasy k dobru. Sezóna teprve začíná, vše je ještě otevřené. Doufejme, že si pohodářky zapamatují hru z druhého zápasu a předvedou podobně bojovný výkon i v dalších zápasech.

Sestava: Samková, Vondrovicová – Rozsypalová, Kořínková, Novotná, Dvořáková, Vacková, Paličková, Drbohlavová, Petrgálová, Šudová, Droznová, Trenér: Josef Pařík

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top