FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

Šance se střídaly na obou stranách, ale bohužel na konci druhé třetiny opět Jičín inkasoval a tak bylo skóre opět o tři branky. Poslední část hry nabídla tu a tam poměrně intenzivní tlak Jičína, zejména v přesilových hrách, ale bez gólového úspěchu. Když už vypadalo vše jasné, trefil se Ondřej Kabelka, kterému se v domácích utkání daří… 2:4. Náš tým si však nedovedl vytvořit soustavnější tlak a výkon byl dle slov diváků matný a nevýrazný. Utkání skončilo 2:5 pro tým soupeře. V brance nastoupil Jiří Šulc.

Druhý zápas proti týmu Sokol Pardubice B vypadal dlouho dobu zápasu velice podobně, jako první duel, nicméně skóre bylo vyrovnané po brankách Vojtěcha Hakena a opět Martina Šíra. Druhá část utkání nabídla procitnutí soupeře, který odskočil do výsledku 2:5 i přestože hrál pouze v 7 lidech do pole. Obraz hry vypadal tragicky a Jičín vystřelil pouze 2x na branku. Jičínští hráli absolutně bez většího nadšení a zápalu do hry. Chabé výsledky z předchozích kol, jako by se podepsali na domácích hráčích a nálada byla na bodu mrazu. O pauze mezi poslední třetinou se ujal slova František Novák, který minulý rok působil ve vyšší soutěži a evidentně tým vyburcoval k vidině lepšího výsledku. Jičín začal soupeře intenzivně napadat. Pardubice nevěděli kudy kam a probudilo se i publikum, které snad do té doby bavili pouze děti, které si hráli v přestávkovém bloku na palubovce. Nejprve na 3:5 dával znovu skvěle hrající Martin Šír a poté se ze standardní situace prosadil František Novák. Na konečných 5:5 vyrovnával krásně znovu Šír, když se ujal balonku ve středním pásmu a neomylně zamířil nad nohu brankáře Pardubic. V brance nastoupil Matěj Kraušner, který vychytaným nájezdem na konci duelu zachránil domácím, alespoň částečný úspěch.

Výsledný bod byl jakýmsi uspokojením za zlepšenou hru a vidinou lepších výsledků do dalších zápasů. Jičín však musí silně zapracovat na osobním přístupu každého hráče k ligovým zápasům, ale i do tréninku. Špatná disciplína a nevyrovnanost výkonů tým sráží na kolena a do nižších pater tabulky. Co je k podivu, je zejména fakt, že nedokáže hrát stabilně dobře na obě pětky. V domácím turnaji se prosazovala pouze druhá formace. Nemůžeme však první pětce křivdit, jelikož v minulém kole tomu bylo přesně naopak a navíc v druhém utkání se zranil druhý nejproduktivnější hráč soutěže Petr Dlouhý, který nakonec přes bolesti statečně dobojoval druhý zápas.