FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Florbalová extraliga žen má za sebou 20 odehraných kol z 22. To poslední poslalo dámy KM automatik FBK Jičín na půdu šestého celku tabulky Bohemians Praha. Právě prvních šest týmů je v tabulce "odskočeno", zbývajících 6 hraje o pouhé poslední dvě vstupenky do play off. Veškeré predikce favorizovaly před utkáním jasně domácí celek, který se však nestačil divit! Jičínské hráčky nastoupily plné sebevědomí s aktivním napadáním, ve čtvrté minutě pak po pěkné spolupráci a nahrávce Markéty Kosové skórovala Kristýna Bachmaierová - zasloužené vedení 0:1.

V polovině třetiny předvedla krásný zákrok brankářka hostů Veronika Samková a dodala spoluhráčkám na florbalky ještě více energie. Ta "explodovala" v 19. minutě. Nejprve zápis do statistik jako u první branky (gól Bachmaierová, asistence Kosová), o 8 vteřin později předvedla parádní akci Tereza Mrázková, kterou zakončila geniální přihrávkou na Zuzku Svobodovou. Ta míček nekompromisně zatloukla a po první třetině byl tak stav 0:3! Bohemians však po pauze na palubovku doslova vlétly a hned ve druhé minutě přetížená obrana inkasovala. Navíc o chvíli později šel KM automatik FBK Jičín do oslabení. Za 50 sekund se však díky skvělé obraně hostů nedostaly hráčky s klokanem na dresu do zakončení, jenže přišel další trest pro Jičín a minutová přesilovka 5 na 3. V jejím úvodu pak předvedla svou jedinečnost hrající trenérka a kapitánka týmu Gabriela Žůrková - dala gól!!! 156 diváků ztichlo, 2 v kotli hostí p. Pařík a pí. Kociánová se však radovalo jako celá dvoustovka fanoušků - tímto FBK Jičín děkuje oběma zmíněným za úžasnou podporu po celých 60 minut, byli opravdu stále slyšet!!! Domácí pak přeci jen v samém závěru již už klasické přesilovky 5 na 4 snížily na 2:4, ale jistá Samková v brance je evidentně znervózňovala. Na druhé straně pak vstřelila branku Kosová, ovšem rozhodčí neuznali, sporný moment. V polovině zápasu pak pražské hráčky snížily na rozdíl jediné branky, Jičín však dále hrál úžasně týmově a dokázal i přitvrdit (v rámci pravidel). 3:4 byl stav po prostřední části a do té poslední vstoupil lépe opět Jičín. Po střele aktivní Markéty Kosové se nejlépe zorientovala kapitánka Žůra a velmi pohotově zasunula míček do branky - 3:5. Následně trefila tyč Bachmaierová, Zuzce Svobodové pak nebyl uznán gól pro vysokou hůl (?), jičínské plejerky šly za výhrou. V 53. minutě pak přišel nešťastný odraz (šťastný pro domácí) a rázem bylo ze závěru drama! Magické spojení "Kosák" nahraje, "Bachy" střílí, však zafungovalo ještě jednou a Kristýna Bachmaierová zkompletovala hattrick - 4:6. Gabriela Žůrková pak trefila ještě břevno, Verča Samková chytila skoro jistý gól, v 55. minutě však už byla na dorážku krátká - 5:6. Přes závěrečné oslabení (ty hraje Jičín fantasticky celou sezónu) se přenesly hostující hráčky k nečekané, avšak zasloužené výhře 5:6. Po rozhodně nejlepším výkonu v sezóně, který přišel v pravý čas. Nyní se musí dámy připravit a zkoncentrovat na poslední domácí duel v základní části proti SK Vinohrady, hraný v sobotu 24.2. od 20:30 ve sportovním areálu. Přijďte povzbudit extraligové florbalistky v jejich tažení za druhým postupem do vyřazovacích bojů v historii!

Sestava: Veronika Samková, Adéla Kociánová - Lucie Florianová, Lucie Kloutvorová, Nikola Mrázková, Karolína Strejcovská - Kristýna Bachmaierová, Gabriela Žůrková, Markéta Kosová, Tereza Mrázková, Zuzana Svobodová, Žaneta Kůželová, Šárka Chlumská, Kristýna Jiřičná, Karolína Exnarová

Napsal Martin Petrgál.

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top