FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Předposlední 21 .kolo základní části florbalové extraligy žen postavilo dámy KM automatik FBK Jičín před jasnou výzvu. Porazit na domácí půdě TJ Sokol Královské Vinohrady a zopakovat si tak rok starou senzaci v podobě postupu do playoff. Hostující hráčky však v posledních utkáních předváděly velmi dobré výkony, na ně navázaly v jičínském sportovním areálu i v první třetině. Domácí hráčky měly sice střeleckou převahu, ale do vedení šly právě Vinohrady. Od druhého dějství se však začal hrát úplně jiný florbal. Nasazení Jičína se minimálně "ztrojnásobilo", aktivní napadání přinášelo dobré střelecké pozice. V čase 26:00 vybojovala míček na půlce Žaneta Kůželová a krásně přihrála na volnou Zuzku Svobodou před brankou. Ta potvrdila střeleckou formu a zkušeně zavěsila - 1:1.

A za 22 sekund bylo pro hostitelky ještě veseleji. Geniální přihrávku Markéty Kosové trefila do odkryté klece ve výborné formě hrající Kristýna Bachmaierová - 2:1. O necelou minutu později se řítila sama na gólmanku Vinohrad již legendární hráčka Katka Rozsypalová (35 let, kapitánka FBK Jičín B, jasně kraluje produktivitě 2. ligy žen region Královéhradecký/Pardubický), k zakončení se však nakonec nedostala. V polovině utkání však svou gradující formu a neskutečnou produktivitu v posledních zápasech potvrdila Markéta Kosová. Nikola Mrázková skvěle zabojovala, odražený míček sebrala právě Markéta a trefila přesně horní růžek neboli "šibenici" - 3:1! Vinohrady se však nevzdávaly a diváci tak viděli florbal s mnoha šancemi. Vinohradské střely však s přehledem likvidovala Veronika Samková. Ve 38. minutě byla ale i ona krátká na střelu po chybě a rychlém brejku - 3:2. Poslední třetina tak měla o "náboj" postaráno, KM automatik FBK Jičín však předvedl skvělou práci a parádní výkon, který vyjádřil i brankami. Nejprve střelu Markéty Kosové z "minusového" úhlu neskutečně protlačila do branky Kristýna Bachmaierová. O necelou minutu později pak "Kosák" další mistrovskou přihrávkou vyslala na zteč hrající trenérku a kapitánku Gabrielu Žůrkovou, která zakončila velmi přesně - 5:2. TJ Sokol ještě jednou po chybě domácích snížil, hráčky Jičína však držely otěže utkání již pevně v rukou. V čase 48:16 napsala další historickou kapitolu florbalové extraligy žen Gabriela Žůrková. V této sezóně již dosáhla na neuvěřitelný milník 300 kanadských bodů v základní části a po přihrávce Kristýny Bachmaierové trefila milník v brankách - gól číslo 200!!! Dokázala to jako 10. hráčka historie (a suverénně nejmladší). Vedení 6:3 ještě nebylo konečné, v záři reflektorů se ještě ocitly dvě dámy. Nejprve Katka Rozsypalová bombou ze střední vzdálenosti přímo do šibenice rozjásala opět skvělé diváky, které však vzápětí zmrazila rozhodčí rozpažením rukou. V přerušené hře pak předvedla úžasné gesto fair play brankářka Vinohrad Eliška Kuchyňková, která přiznala gól pro domácí. Konečný výsledek 7:3 pak znamenal zaslouženou výhru a hlavně 3 body do tabulky. V posledním kole tak již nemůže být tým KM automatik FBK  sesazen z elitní osmičky a opět si zahraje playoff florbalové extraligy žen! Neskutečný úspěch ocenili diváci dlouho trvajícím potleskem, soupeř pro čtvrtfinále bude znám v neděli 4.3. Termíny utkání budou pro fanoušky uvedeny co nejdříve na stránkách florbaljicin.cz a na vlastním FB profilu.

Sestava: Veronika Samková, Adéla Kociánová - Lucie Florianová, Lucie Kloutvorocá, Nikola Mrázková, Karolína Strejcovská - Gabriela Žůrková, Kristýna Bachmaierová, Markéta Kosová, Zuzana Svobodová, Žaneta Kůželová, Tereza Mrázková, Anna Drbohlavová, Kateřina Rozsypalová, Šárka Chlumská,  trenérky: Gabriela Žůrková, Lucie Paulovičová, fyzioterapeutka Veronika Říhová.

Napsal Martin Petrgál, foto Jakub Beneš

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top