FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Poslední kolo základní části florbalové extraligy žen potvrdilo výbornou formou hráček KM automatik FBK Jičín. Ty jely na horkou půdu pátého celku a štiky soutěže Panthers Praha již s vědomím jistého postupu do playoff a výkonem jen potvrdily oprávněnost účasti ve vyřazovacích bojích. Což je stále pro město pohádky senzační úspěch! Jak to vypadalo na hřišti? První část patřila jasně Jičínu. Dámy se dostávaly do zajímavých střeleckých pozic a ve čtvrté minutě šly do vedení, když Kristýna Bachmaierová po nahození Lucie Florianové předvedla raketový start, dostala se sama před brankářku a zkušeně zavěsila - 0:1. O třicet vteřin později padl další gól do pražské sítě.

Práci dvojice Zuzana Svobodová a Tereza Mrázková druhá jmenovaná završila střelou do šibenice. Snový start pak ještě podtrhla aktivní Zuzana Svobodová, když tečovala nástřel Karolíny Strejcovské - 0:3. Pak však z ničeho nic Pantherky během šesti sekund snížily na rozdíl jediné branky. Ztráta koncentrace od jičínských tak dala zápasu novou zápletku. Tu ve druhé třetině podpořila nejprve skvělým zákrokem Veronika Samková, následně se dostal hostující tým k přesilové hře. V ní pak nabila Markéta Kosová hrající trenérce a kapitánce Gabriele Žůrkové, její projektil pak atakoval rekord v rychlosti střely v ženské extralize - 2:4. V polovině zápasu však využily přesilovku i domácí hráčky a snížily opět na rozdíl jediné branky. Ke konci druhé třetiny pak KM automatik FBK Jičín náskok navýšil. Rychlé rozehrání z rohu Gabriely Žůrkové pohotově proměnila nekompromisně Kristýna Bachmaierová. A následující standardní situace přinesla vedení již 3:6 - Kristýna Bachmaierová přihrála Markétě Kosové a ta trefila přesně pod rukou brankářky. Panthers Praha však dokázaly ještě před sirénou snížit a do třetího dějství tak šly hráčky za stavu 4:6 pro Jičín. Domácí pak průběžný překvapivý výsledek chtěly rychle překlopit na svou stranu, ale přes jeden vstřelený gól se do větších šancí se nedostávaly. Naopak ze standardní situace završila hattrick Kristýna Bachmaierová a potvrdila tak skvělou střeleckou formu z posledních kol. Dvě minuty před koncem pak přihrávku Zuzany Svobodové usměrnila "pod víko" rychlou střelou Šárka Chlumská - 5:8. Panthers ještě dvěma góly korigovaly skóre, nicméně překvapivá výhra 8:7 pro KM automatik FBK Jičín znamenala další tři body do tabulky florbalové extraligy. V ní pak dámy "od Rumcajse" zapsaly historických 25 bodů a konečné sedmé místo. A pak již jen čekaly na večerní on-line výběr soupeřů pro čtvrtfinále (postupně si volí týmy od 1. místa celky na 5. - 8. místě). Hráčkou zápasu za hosty byla vyhlášena Nikola Mrázková. 

Sestava: Veronika Samková, Adéla Kociánová - Lucie Kloutvorová, Lucie Florianová, Nikola Mrázková, Karolína Strejcovská - Gabriela Žůrková, Kristýna Bachmaierová, Markéta Kosová, Zuzana Svobodová, Tereza Mrázková, Žaneta Kůželová, Šárka Chlumská, Karolína Exnarová

Napsal Martin Petrgál

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top