FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Místní tým, sedmý po základní části, KM automatik FBK Jičín, odehrál úvodní duely playoff florbalové extraligy žen na půdě pražského Chodova. V sobotu se nedařilo vůbec nic, z této "lekce" se však jičínské ženy poučily a v neděli na palubovce v druhém zápase doslova řádily! Agresivitou v osobních soubojích byly domácí hráčky zaskočeny, rychlé brejky, či pohledné kombinace - to vše měly Jičíňačky v herním rejstříku. K vidění tak byl skvělý florbal od obou celků po celých šedesát minut. A k překvapení všech expertů i výsledkově vyrovnaný. Chodov odpor hostů zlomil až v poslední desetiminutovce, kde vstřelil 3 góly. Konečné skóre znělo 8:4 v neprospěch KM automatik FBK Jičín.
 
Unikátní pak byly poslední tři minuty utkání, které hráčky z města pohádky dohrávaly v oslabení 3 na 5. Reprezentační pětice domácích však branku vstřelit nedokázala, což jen podtrhlo fantastický výkon všech hráček hostujícího celku. A kdo se o něj zasloužil? Veronika Samková - brankářka, vyhlášena hráčkou utkání (tu cenu by si však zasloužil celý tým), předvedla parádní výkon, nejproduktivnější hráčka extraligy Řepková si na ní vylámala zuby několikrát. A nejen ona. Lucie Kloutvorová - v posledních duelech přesunula z pozice hrotové hráčky na místo obránce. Skvělý trenérský tah,  proti Chodovu excelentní výkon.
Asi nejlepší v sezóně. Tereza Mrázková - univerzální hráčka, nyní zaskočila na beku. Stejně jako kolegyně v páru Lucka hrála vynikající part, vybroušená technika potěšila oko diváka. Nikola Mrázková - benjamínek sestavy roste zápas od zápasu, do každého souboje vletěla na 100%. Snažila se o průnikové přihrávky, jednou z toho byla akce 2 na 1. Karolína Strejcovská - bojovnice k pohledání, chvílemi je prostě "všude". Zablokovala několik střel domácích. Gabriela Žůrková - hrající trenérka a kapitánka Jičína předváděla svá kouzla každé střídání. Její zrychlení z nuly na sto několikrát domácí obrana vůbec nezachytila. Bylo na ní hodně faulů (a hodně neodpískaných...). Kristýna Bachmaierová - výkon sezóny si ponechala do čtvrtfinále proti svému mateřskému celku. Naběhala nespočet kilometrů a každé střídání znamenala nebezpečí pro branku Chodova. Dvěma góly dala razítko na totální výkon. Markéta Kosová - i přes nachlazení jezdila "jak pila", hra s hlavou nahoře, přehled a chytré kombinace s kolegyněmi z útoku bavily diváky. Poctivá do defenzivy. Žaneta Kůželová - poctivý a běhavý výkon, dostala se několikrát i do koncovky. Nejlepší moment v utkání - nádherná přihrávka na kolegyni z útoku. Zuzana Svobodová - další z hráček, u které šlo o nejlepší výkon v sezóně. Potvrdila rostoucí formu a líbila se její souhra s Žandou. Nebezpečná i v koncovce, tvrdost v soubojích domácí několikrát pocítili. Šárka Chlumská - výborný bojovný výkon, dobře četla hru a pohybovala se ve správných prostorech. Škoda, že se nedostala ke své obávané střele zápěstím, které většinou končí "v šibenici". Anna Drbohlavová - opět nenechala tým na holičkách, zaskočila za nemocné a zraněné hráčky. Bezvadný výkon plný sprintů, naběhala toho moc a moc. 
 
Všechny hráčky pak po utkání poděkovali fanouškům, kteří je přijeli podpořit. Zuzka Svobodová mávala rodičům, bratrovi s přítelkyní, Adélka Kociánová (chytala první duel v Praze) svým rodičům. Nyní se už ale všichni těší na domácí pokračování série, které se odehraje v jičínském sportovním areálu v pátek 16.3. od 20.00 a v sobotu 17.3. od 18.00. FBK Jičín připravuje doprovodné akce a dárky pro věrné diváky. Nenechte si ujít playoff florbalové extraligy žen!

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top