FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

O víkendu pohodářky vyrazily na další turnaj Královéhradecko-Pardubické florbalové ligy žen. Sportovní hala Slatiňany není nejoblíbenější halou pohodářek. Kromě kluzkého povrchu, které znemožňuje jakýkoliv koordinovaný pohyb hráček, se tentokrát objevily i nepříjemně svítící sluneční paprsky. Bohužel hala nedisponuje žádnými závěsy nebo něčím podobným. Přechod míčku ze světlé strany palubovky do stinné byl náročný především pro brankářku Jičína Štěpánku Vondrovicovou, které slunce svítilo přímo do očí. Přesto se s tím více než skvěle vypořádala. V dresu pohodářek poprvé nastoupila Róza Jakešová a stala se tak nejmladší účastnicí tohoto týmu.

FBK Jičín Pohoda Team B – SK Spartak Slatiňany 7:4 (2:3, 3:0, 2:1)

Do zápasu vstoupily lépe pohodářky, které se ujaly hned ve třetí minutě zápasu vedení šikovnou střelou Aničky Drbohlavové. Skóre se poté měnilo často, soupeřky se nevzdávaly, dokázaly vždy odpovědět a srovnat. Na konci první třetiny se dostaly i do vedení 2:3 díky dvěma rychlým brankám.

Pohodářky však nepanikařily, kapitánka Jičína si je dobře vědoma, že silné jsou zejména druhé třetiny. Stejně tak i tentokrát, tři krásné rány a Jičín vedl o dvě branky. Ve třetí třetině přidal další dvě a o zápasu bylo rozhodnuto. Soupeřky ke konci utkání ještě korigovaly na konečných 7:4, na celkovém zisku třech bodů Jičína do tabulky to však už nic nezměnilo. V zápase mělo nakročeno k hattricku hned trio hráček – Anička Drbohlavová, Hanka Novotná a Katka Tylšová. Každé ale chyběla poslední trefa.

Kan. body: Tylšová 2+2, Drbohlavová 2+1, Rozsypalová 1+2, Novotná 2+0, Šudová 0+1, Vacková 0+1

TJ Sokol Jaroměř – juniorky – FBK Jičín Pohoda Team B 0:5k

Hráčky z Jaroměře bohužel nenastoupily v potřebném počtu (pět hráček a brankářka), a tak toto utkání Jičín vyhrál kontumačně 5:0. Hráčky z Jaroměře i z Jičína však využily volného prostoru a zahrály si jen tak pro radost.

Sestava: Vondrovicová – Rozsypalová, Novotná, Tylšová, Vacková, Drbohlavová, Petrgálová, Šudová, Droznová, Jakešová

Trenér: Josef Pařík, napsala Lea Petrgálová

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top