FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

  • 01_19.jpg
  • 02_19.jpg
  • 03_19.jpg
  • 05_19.jpg
  • 06_19.jpg
  • 07_19.jpg

Hodnocení uživatelů: 2 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Po vítězstvích v okresním i krajském kole postoupil tým do národního finále, které se konalo ve čtvrtek 5. dubna v Brně. Tým jičínského gymnázia neodjížděl na turnaj s přílišnými ambicemi. Z nominace vypadlo hned 6 hráček, své sehrál především termínový souběh s tradičním lyžařským kurzem školy v rakouském Tauplitzu. Celý turnaj tak odehrálo pouhých „devět statečných“, tedy brankářka a jen osm hráček v poli.

Výsledky a předváděná hra ale hned od počátku budily u soupeřů respekt. Tým jičínského gymnázia zcela suverénně ovládl svoji čtvrtfinálovou skupinu po výsledcích 6:0, 8:0 a 5:0. Jičínská útočná formace Kmošková-Kuželová-Fejfarová svými kombinacemi přiváděla obrany soupeřek často do rolí statistů. Další jasné vítězství 5:1 přineslo semifinále s domácí brněnskou S0Š. V dramatickém finále pak na sebe narazilo jičínské a jihlavské gymnázium. Jičínský tým ukázal tentokrát i morální kvalitu, nenechal se rozhodit problematickým prvním gólem soupeřek a po dvakrát zvládl vyrovnat vedení Jihlavy. Po velkém tlaku a herní převaze pak dvě minuty před koncem vstřelila jičínský zlatý gól Adéla Kmošková.

Vedle zlatých medailí veze tým Lepařova gymnázia i několik individuálních ocenění. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Naty Kuželová, nejlepší brankářkou pak Tereza Chlumská. Do all stars týmu pak byla zařazena také Majda Fejfarová. Zásluhu na úspěchu má bez rozdílů všech devět hráček, každá hrála v týmu nezastupitelnou roli: Tereza Chlumská – jistota v brance, nejlepší brankářka turnaje. V obraně Majda Samková – obránkyně oplývající jistotou a přehledem, rychlá a důrazná Niky Ziegelheimová a nezměrná bojovnice Péťa Paličková. V útočných formacích pak nejlepší střelkyně turnaje Naty Kuželová (s bezpochyby extraligovou střelou), nejrychlejší florbalistka turnaje, vpravdě „královna úniků“ Majda Fejfarová, autorka zlatého gólu a tentokrát dvorní nahrávačka Adéla Kmošková, zodpovědná a bezchybná Natka Kleistnerová a v neposlední řadě Adéla Hlavová, důrazně se prosazující před brankou prakticky v každém utkání. Jednou větou – zlatá kombinace! Vítězný tým se může těšit na sobotu 21. dubna. V rámci sportovního programu před zahájením Superfinále florbalové extraligy žen a mužů se v sedmitisícové Ostravar aréně představí i tohle vítězné družstvo Lepařova gymnázia Jičín.

Napsal Miloš Chlumský

twitter share 

  

logo-extraliga-zen 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2018 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.


 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top