FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

V sobotu odehrály florbalistky Jičína hrající Královéhradecko-Pardubickou ligu dvě nejtěžší utkání sezóny. Týmy z Jaroměře a Předměřic dokázaly jako jediné sebrat body pohodářkám. Jičíňačky potřebovaly získat alespoň tři body z tohoto turnaje, přizpůsobily tomu vše. Nasazení, taktiku, sestavu. Za bojovný a zodpovědný přístup patří všem hráčkám velké díky, bez týmového ducha by šance na zisk nejcennější medaile už nežila.

.FBK Jičín Pohoda Team B – TJ Sokol Jaroměř 3:7 (1:3, 2:2, 0:2)

Taktika byla zcela jasná – hrát svědomitě zezadu, pohlídat si obranu a v útoku překvapit. Tuto taktiku se ale v první třetině úplně nedařilo dodržovat. Soupeř se viditelně namotivoval do zápasu a poměrně snadno komplikoval pohodářkám zvolenou taktiku. Skóre hráčky z Jaroměře otevíraly po přečíslení dvě na jednu, poté přidaly šťastnou branku z nahození z půlky. Jičíňačky ale nic nevzdávaly. Naději přinesl gól na konci první třetiny, kdy Pavlína Mikolášková utekla a skvělou střelou snížila na 1:2. Naděje však netrvala dlouho, o 15 vteřin později byl rozdíl skóre opět o dva.

Ve druhé třetině se hra pohodářek zlepšila, dostávaly soupeřky pod tlak. Bohužel však kdykoliv vstřelily branku, hned vzápětí Jaroměř odpověděla a zase odskočila na rozdíl dvou branek. Ve třetí třetině se hra vyrovnala, přesto se z brankového zisku a nakonec i ze zisku tří bodů do tabulky radovaly pouze hráčky Jaroměře.

Střely: 27:20

Branky: Mikolášková, Tylšová (Petrgálová), Petrgálová (Tylšová)

FbC Sokol Předměřice n/L – FBK Jičín Pohoda Team B 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Taktika stále stejná, dodržování taktiky zcela odlišné. Za tento zápas zaslouží pohodářky pochvalu. Hrály zodpovědně, pohlídaly si nejdůležitější hráčky soupeře a nedovolily žádné větší ohrožení své vlastní branky, tedy až na svoje přesilovky. Rychlým gólem po spolupráci Jany Kořínkové a Pavlíny Mikoláškové zaskočila dokonale druhá jmenovaná soupeřky. O pár minut později našla dlouhou přihrávkou Lea Petrgálová schovanou Markétu Šudovou za obranou Předměřic. Pohodářky dál skvěle bojovaly a bránily své vlastní území. Co nedokázaly zastavit hráčky v poli, o to se postarala parádně chytající Veronika Samková, která svými zákroky zachránila vítězství Jičína.

V polovině druhé třetiny vyzvala ke zvýšení skóre Pavlína Paličková a luxusní střelou neváhala Hana Novotná proměnit na 0:3. Nedlouho poté začaly těžké časy pro pohodářky. Hrály dvě přesilovky, nepřesnými přihrávkami nabídly tři brejky soupeřkám. Samostatné nájezdy vždy pohotově zlikvidovala fantastická Veronika Samková.

Naštěstí do konce zápasu žádné další přesilovky Jičín nehrál, a tak se na konečném skóre už nic nezměnilo.

Střely: 14 – 16

Branky: Mikolášková (Kořínková), Šudová (Petrgálová), Novotná (Paličková)

Pohodářky čeká poslední turnaj 14. dubna, vyzvou hráčky ze Skutče a z Pardubic. Jednoduchým výpočtem a pohledem na tabulku zjistíme, že stačí uhrát tři body. Poslední krok však bývá ten nejtěžší.

Trenér: Josef Pařík, Asistent: Lada Špíglová

Napsala Lea Petrgálová

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top