FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hodnocení uživatelů: 1 / 5

Aktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Domácí tým šel sice po rychlé akci do vedení, pak ale iniciativu převzaly Jičíňačky. Po dvou pěkných kombinacích zvrátil tým FBK Jičín v průběhu několika minut vedení na svou stranu. Domácí tým stihl ještě vyrovnat, po brance Jičína na 3:2 už ale hostující družstvo žádné drama nepřipustilo. V dalším průběhu utkání si Jičín náskok nejen hlídal, ale postupně ho i navyšoval. Především kombinační akce tria Kmošková-Kuželová-Fejfarová se ukazovaly pro domácí tým jako smrtící. Útočnou formaci zásobovala přesnými přihrávkami tradičně výborně hrající kapitánka Šárka Egrtová. V kombinaci nezaostávala ani druhá formace Pěničková-Filcsáková-Kleistnerová. Té se ale v rozhodujících chvílích lepila na florbalky smůla a tak neproměněna zůstala řada brankových příležitostí. I tak si Jičín udržoval bezpečný náskok. Důrazná jičínská obrana Egrtová ,Berná, Nováková, dirigovaná Niky Ziegelheimovou eliminovala většinu útočných pokusů švédských hráček. Pokud se už soupeřky dostaly do brankových příležitostí, s přehledem zasahovala jičínská brankářka Tereza Chlumská. FBK Jičín za vydatné podpory fanoušků v hledišti navýšil vedení až na 10:3. Jisté zvolnění tempa pak dovolilo domácím v závěru dvěma brankami výsledek korigovat. Góly Jičína: Fejfarová 5, Kmošková 3, Kuželová 2.

Östra SK Jönköping - KM automatik FBK Jičín – 8:7 (4:2, 3:2,1:3)

Florbalové utkání vynikající kvality. Domácí tým patří do nejužší švédské špičky, což na hřišti rozhodně prokazoval. Rychlé protiútoky s křížnými přihrávkami činily zejména v první třetině jičínskému týmu značné problémy. Na obdržené branky ale opakovaně stačily Jičíňačky odpovědět. Rychlost Majdy Fejfarové nebo Adély Kmoškové a excelentní střely v podání Naty Kuželové sklízely uznání i od početných příznivců domácího týmu. Zápas se lámal v druhé třetině. Jičínské hráčky postihla dvě zranění, pramenící nikoli z nečisté hry soupeřek, ale z přemíry bojovnosti a vysokého herního nasazení. Jičín tak musel řešit změny v sestavě, do hry zasáhla i posila z hlediště, ex florbalistka Kačka Zumrová. Vedení 8:4 v polovině poslední třetiny se zdálo jako rozhodující. Jičínský tým ale nerezignoval. Po oddechovém čase vtrhl na soupeřky a Šárka Egrtová střelou ze střední vzdálenosti vykřesala naději. Poslední tři minuty přinesly snad nejlepší výkon této jičínské florbalové generace. Jičín dostal soupeřky pod doslova drtivý tlak. Z něho po kombinaci Kmošková – Kuželová padl šestý gól. Vzápětí naprosto nezadržitelná Majda Fejfarová přešla přes 3 hráčky soupeře a snížila na 7:8. Opakované pohledy švédských hráček i realizačního týmu na časomíru potvrzovaly, že domácí tým se strachuje o výsledek. V poslední půl minutě se jičínský tým dostal ještě do dvou slibných brankových příležitostí, vyrovnat se ale už nepodařilo. Celý tým přesto zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Ten po zápase ocenili dlouhotrvajícím potleskem i příznivci Jönköpingu.

Góly Jičína: Kuželová 3, Fejfarová 2, Kmošková 2, Egrtová.

Sestava KM automatik FBK Jičín: T.Chlumská – Egrtová, Berná, Nováková, Ziegelheimová, Zumrová – Fejfarová, Kuželová, Kmošková -Pěničková, Filcsáková, Kleistnerová.

Napsal Miloš Chlumský 

twitter share

 

 

 

 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2019 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.


 

 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top