FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hráčky KM automatik FBK Jičín v prvním kole florbalové extraligy žen nastoupily proti loňskému vítězi soutěže 1. SC Vítkovice. Na hřišti, kde již dva roky nezískal žádný tým ani bod, se pozměněný kádr jičínských hráček prezentoval sympatickým výkonem, nadějné akce však nedotáhl do konce a domácí mistrovsky trestaly každou individuální chybu. A že jich bylo… I přes porážku 1:9 však „nový tým“ ukázal, že pro mančafty silné čtyřky už nebude pouhým tréninkovým sparingpartnerem a výkonnostní rozdíly se v sezóně budou tenčit. Kdo nastoupil v dresu FBK Jičín? Veronika Samková – brankářka, předvedla vysoký standard, za obdržené góly nemohla. Tereza Chlumská – náhradnice do brankoviště, jako juniorka při své extraligové premiéře zvládla své povinnosti na jedničku.

Lucie Paulovičová – po dvou letech florbalový zápas, výkon šel strmě vzhůru, vstřelila krásný gól. Markéta Kosová – Po dvouletém trápení se zdravím stále není úplně fit, na hřišti však nechala maximum. Nikola Mrázková – Přes manko v letní přípravě potvrdila stoupající výkonnost z minulé sezóny. Nikola Kuchařová – Velký talent prokázala hned v tomto duelu, pumelice z půlky v závěru utkání (těsně nad) ještě teď zvoní brankářce Vítkovi v uších. Anet Jarolímová – návrat do velkého florbalu ukázal, že to byl správný krok. Břevno, přehled a bekhendové parády, těšme se dále. Šárka Chlumská – skvělý výkon, zasloužila si gól. Tyč, těsně nad a jednou skvělá gólmanka, tak snad příště. Gabriela Žůrková – kapitánka a hrající trenérka hned v úvodu neproměnila velkou šanci, po celý duel byla důsledně zdvojována až ztrojována. Zuzana Svobodová – Naběhala spousty kilometrů ve sprintu, hrála bez respektu a tvrdě – čistý „hit“ ke konci duelu bude jistě momentech prvního kola. Kristýna Bachmaierová – Její dělo ze zápěstí skončilo na břevně, jinak se do koncovky moc nedostala. TOP střelkyně (9. v tabulce kanonýrek 2017/2018) ukázala, že umí i skvěle bránit. Markéta Gabrielová – Extraligová premiéra jako hrom! Loňská juniorka si z mistryň Vítkovic vůbec nic nedělala, podala fantastický výkon. Lucie Růžičková - po zranění ještě nemůže nastoupit, na střídačce však dodávala spoluhráčka spousty energie.

Ve druhém kole přivítají hráčky KM automatik FBK Jičín na své půdě vícemistra z Chodova, pikantní duel vzhledem k hráčské minulosti jičínských se odehraje

v sobotu 15.9. od 17. hodin
ve sportovním areálu.

Napíší domácí na závěr festivalu JMP svou vlastní pohádku?

 

Vítkovice – KM automatik FBK Jičín 1:9 (3:0, 5:1, 1:0)  střely na branku 30:21

Sestava: Samková, Chlumská T. – Paulovičová, Kosová, Mrázková N., Kuchařová – Jarolímová, Chlumská Š., Gabrielová, Žůrková, Svobodová, Bachmaierová – Růžičková

Trenérky Žůrková, Paulovičová, fyzioterapeutka Hrachovcová Jana

Napsal Martin Petrgál

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top