FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Již sedmou kapitolu napsala nejvyšší florbalová soutěž žen. Domácí KM automatik FBK Jičín přivítal ve sportovním areálu brněnské K1 Židenice. Do branky se postavila premiérově za Jičín Kristýna Klabanová, další držitelka mistrovského titulu s Chodovem. A stejně jako odpočívající Veronika Samková byla pro svůj tým oporou. Hostující tým, známý svou urputnou a poctivou defenzivou, se do útoku moc netlačil, dámy "KáEmka" se tempu jakoby přizpůsobily a když se přidaly notorické problémy v koncovce, začalo TRÁPENÍ.

Brno se dostalo celkem "zadarmo" do vedení, Anet Jarolímová však geniální přihrávkou oslovila hrající trenérku a kapitánku Gabrielu Žůrkovou a ta ze dvou metrů trhala síť - 1:1. Sedm vteřin před druhou sirénou však Židenice šly opět do vedení a čekalo se, jak na tuto studenou sprchu zareagují jičínské hráčky. Ty se ve třetí třetině herně malinko zvedly, kouzla předváděla především Nikola Kuchařová a po její akci si pak premiérový gól v ženské extralize přispala benjamínek týmu Markéta Gabrielová. 10 minut před koncem tak bylo vyrovnáno a diváky čekal další nervy drásající závěr. Hostující hráčky po závaru netrefily téměř prázdnou branku, na druhé straně udeřila opět Žůra a Jičín šel do vedení! Na rozdíl od duelu s Panthers si však koncovku zkušeně pohlídal, vydřené vítězství 3:2 pak znamenalo skok na sedmé místo v tabulce, která je však nejvyrovnanější v celé historii soutěže! Skvělý výkon podala Zuzana Svobodová, jejíž forma roste každým mačem. V dalším domácím utkání pak přivítá KM automatik FBK Jičín druhý tým tabulky a největšího favorita na titul tým FBC Ostrava, tradičně ve sportovním areálu o sváteční neděli 28. října od 17.00. Fanoušci a přátelé sportu vítáni! 

Sestava: Kristýna Klabanová, Veronika Samková - Lucie Paulovičová, Markéta Kosová, Nikola Kuchařová, Nikola Mrázková - Gabriela Žůrková, Anet Jarolímová, Kristýna Bachmaierová, Šárka Chlumská, Zuzana Svobodová, Zdeňka Sluková, Markéta Gabrielová

Trenérky Gabriela Žůrková a Lucie Paulovičová

Napsal Martin Petrgál, foto Jakub Beneš

 

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top