FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Odstartovala čtvrtá sezóna jičínským florbalistkám hrajícím KrálovéhradeckoPardubickou ligu. Předchozí tři vyhrály, jak to dopadne tuto sezónu? Hrací systém soutěže se nezměnil, stále se hraje turnajově, změnily se však počty účastnících se týmů, a tak si každý tým zahraje s každým celkem třikrát. Je to systém, kdy i drobné zaváhání se dá snadno napravit. Pohodářky zatím však nezaváhaly a relativně přesvědčivě odehrály už tři turnaje. FBK Jičín Pohoda Team B – FbC Sokol Předměřice n/L 15:3, SK Spartak Slatiňany – FBK Jičín Pohoda Team B 2:14 Do nové sezóny vstoupily dvěma utkáními, kde soupeřkám příliš nedovolily. Výsledky odpovídají herní převaze, kterou pohodářky na ploše měly. Na některé akce byla radost pohledět. V brance se po téměř roční pauze znovu objevila Lada Špíglová, která s sebou vzala i nejmladší fanynku tříměsíční Natálku.

Kapitánka Katka Rozsypalová nezklamala a v obou utkání vstřelila minimálně hattrick. Hattrickem se může blýsknout i Lea Petrgálová a Pavlína Paličková, zapojily však všechny hráčky, které musíme velmi pochválit za skvělý bojovný výkon nejen ofenzivní, ale i defenzivní. FbC Florbalky Skuteč – FBK Jičín Pohoda Team B 2:6, FBK Jičín Pohoda Team B – HAGA Ladies Pardubice 6:5 Domácí utkání pohodářky zvládají o něco hůře, ačkoliv fanoušci jsou úžasní, realizační tým neuvěřitelný a zázemí neskutečné. Dle papírových předpokladů měly mít hráčky Jičína drtivou převahu, hrály proti týmům, které v předcházejících sezónách okupovaly spodní příčky tabulky. Opak byl ovšem pravdou, soupeřky přijely skvěle připravené po taktické stránce, herně i hráčsky posílily. V prvním utkání se v páté minutě jičíňačky ujaly vedení, které už nepustily, ale na vítězství se nadřely. Ve druhém utkání byla hra vyrovnaná, soupeřky měly soustředěnou obranu a nepouštěly pohodářky k vyloženým šancím. Skóre otevřela kapitánka Katka Rozsypalová a gólem přispěla v první třetině i Andrea Landgraf, která se po roce vrátila k pohodářkám. Vždy, když soupeřky skórovaly, dokázaly se jičíňačky hecnout a brzy odpovědět. Nakonec se přece jen soupeřkám podařilo dvě minuty před koncem srovnat na 5:5, ale vzápětí (o 49 vteřin později) Markéta Šudová vstřelila vítěznou branku utkání. Snad se pohodářkám podaří příště lépe kontrolovat hru. FBC Dobré – FBK Jičín Pohoda Team B 3:10, FBK Jičín Pohoda Team – TJ Sokol Jaroměř 5:2 Na posledním turnaji čekal pohodářky velmi těžký soupeř. Jen dva týmy zatím dokázaly Jičín poorazit a družstvo z Jaroměře je jedním z nich. Ačkoliv Jaroměř dobýval území Jičína, společnými silami pohodářky odolávaly. V bráně senzačně chytající Lada Špíglová, v poli obětavá Jana Kořínková, ubráněné oslabení, výměna florbalového vybavení, to vše přispělo ke skvělému vítězství. Za pohodářky prozatím nastoupily Drbohlavová, Droznová, Dvořáková, Kořínková, Landgraf, Novotná, Paličková, Petrgálová, Rozsypalová, Špíglová, Šudová, Tobolková, Tylšová, Vondrovicová, pod vedením trenéra Josefa Paříka. Michaela Vacková stálice jičínské obrany se tuto sezónu zapojí v realizačním týmu, za šest měsíců ji čekají krásné mateřské povinnosti. Moc gratulujeme a přejeme jen to nejlepší v nové životní etapě.

Napsala Lea Petrgálová, foto p. Landgraf

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top