FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

 Florbalová extraliga žen oslavila 100 založení republiky zápasy, rovnou dvěma koly najednou. V pátek zavítaly jičínské ženy do Liberce, v neděli na domácí palubovce hostily aspiranta na titul, horkého favorita z Ostravy. A jak to dopadlo? Sestřih z utkání od Leušky Petrgálové ZDE

Crazy girls Liberec - KM automatik FBK Jičín 3:10 (2:4, 1:5, 0:1)

Sousedé z minulé sezóny (8. a 7.místo) i v této válčí v široké skupině v boji o play-off. Důležitý boj však měl (možná trochu překvapivě) jasného lídra téměř po celé utkání. Trochu ospalý a nervózní začátek byl bohatý na góly, v podání KM automatik FBK Jičín to však byly parádní kombinace "až do kuchyně". Stav po první třetině 2:4 pro hostující tým jakoby nebral Liberec vážně, zbraň hromadného ničení v podobě 1.pětky Jičínských Paulovičová, Kosová, Žůrková, Bachmaierová, Jarolímová předváděla "televizní" kousky a góly měsíce.

 

Skóre utěšeně narůstalo, stav po 2, třetině 3:9 pro střelkyně z města pohádky završila skvěle technicky vybavená, hrající ve velké formě Nikola "Máňa" Kuchařová. Ve třetí třetině pak desítku trefila symbolicky Anet Jarolímová, která tak v duelu zaspala úchvatných 9!!! kanadských bodů v podobě šesti gólů a třech přihrávek. Sedmým bodem pak vstoupila již poněkolikáté do historie florbalu - stala se teprve pátou hráčkou, která si připsala v základní části florbalové extraligy 400 kanadských bodů! V pozápasových rozhovorech však zdůrazňovala stále lepšící se výkony týmu a souhru se svými spoluhráčkami. To ještě netušila, co tým předvede ani ne o 48 hodin později.

 

Branky + asistence: Jarolímová 6+3, Žůrková 2+3, Paulovičová 1+1, Bachmaierová 0+2, Kuchařová 1+0, Strejcovská 0+1

KM automatik FBK Jičín - FBC ČPP Bystroň group Ostrava 6:9  (3:2, 3:3, 0:4)

 

Trenér Ostravy a v letošním roce asistent trenéra České reprezentace oznámil útok na extraligový titul, jeho tým byl před utkáním obrovským favoritem (i přes páteční zaváhání s Vítkovicemi). Jenže tým pod vedením kapitánky a hrající trenérky Gabriely Žůrkové ukázal, že jde herně nahoru a bude se snažit diktovat tempo hry s každým soupeřem. Rychlá úvodní branka hostů 

obvykle plejerky KM automatik FBK Jičín ochromí, jenže ani ne dvacet vteřin přišla odpověď, když práci "Žůry" zakončila bombasticky Kristýna Bachmaierová basebalovým bekhednovým úderem! A domácí tlačily dál, 2x střílející GŽ10 dostala svůj mančaft do senzačního vedení 3:1! Velká škoda laciné branky v poslední minutě 1. třetiny, přesto průběžný stav byl vzhledem k průběhu hry zaslouženým. Očekávaný brutální tlak FBC Ostrava se ve druhé periodě víceméně nekonal. Skvěle chytající Veronika Samková zlikvidovala trestné střílení a dál dodávala spoluhráčkám klid, ale gólům nemohla zabránit, favorit přebíral otěže zápasu a v polovině vedl 4:3. Pak si však vzala slovo druhá letka Jičína - nejdříve po výborné práci Zuzky Svobodové rychle rozehrála standardní situaci Lucka Paulovičová a Nikola Kuchařová téměř z půlky (přes ideální clonu Terky Mrázkové) vyrovnala. Zuzka "Itchy" Svobodová byla při chuti, "Máňa" geniální bekhendovkou vyzvala Karolínu Strejcovskou a ta zatloukla - 5:4! Slezanky záhy srovnaly, ale náskok zpět sebrala po vynikající práci Markéty Kosové opět Kerol Strejcovká! Senzační diváci dál hnali Jičín, jenže ten hned na úvod závěrečné části  zbytečně inkasoval. Poté se hra dost "přitvrdila", krásný florbal malinko ustoupil do pozadí a byly k vidění spíše osobní souboje. Po jednom z nich si potlesk na otevřené scéně vysloužila Šárka Smetáková, když byla "zahozena" přes mantinel do reklamního banneru, který ze sebe však stihla shodit a ještě vybojovat míček zpět! Ostravské hráčky pak přeci jen ukázaly, proč budou velké favoritky soutěže a konečné skóre 6:9 vystihlo průběh utkání. Dámy FBK Jičín i přes prohru obdrželi odměnu největší - uznání  bezvadných diváků v dlouho trvající děkovačce.

Branky + asistence: Žůrková 2+0, Strejcovská 2+0, Kuchařová 1+1, Jarolímová 0+2, Bachmaierová 1+0, Kosová 0+1, Paulovičová 0+1

Po 9. kole místní hráčky drží stále sedmé místo již s mírným náskokem na deváté nepostupové místo, polovinu sezóny uzavřou nejprve 3.11. na půdě pražských Tigers a poté 17.11. v domácím prostředí od 15.00 proti Tatranu Střešovice, přijďte opět povzbudit, děkujeme!

 

Sestava: Veronika Samková, Adéla Kociánová - Lucie Paulovičová, Markéta Kosová, Nikola Kuchařová, Šárka Smetáková - Gabriela Žůrková, Kristýna Bachmaierová, Anet Jarolímová, Zuzana Svobodová, Karolína Strejcovská, Nikola Kuchařová, Šárka Chlumská, Zdeňka Sluková, Markéta Gabrielová, Tereza Mrázková.

 

Napsal Martin Petrgál, foto Jakub Beneš

 

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top