FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Předposlední kolo první části florbalové extraligy žen poslalo tým KM automatik FBK Jičín na hřiště pražských Tigers. V případě bodového úspěchu se ženy z města pohádky mohly výrazně přiblížit čtvrtému místu. 
První třetinu zahájily inkasovaným gólem, ekvilibristicky však vyrovnala Kristýna Bachmaierová. Pak si vzala slovo 2x Anet Jarolímová, její první gól se ocitl v nominaci na branku roku - fotbalový centr snášející se ze vzduchu napálila z voleje bekhendem přímo do šibenice!

 

Tomuto kousku zatleskali i domácí diváci.

Praha však stačila korigovat a do šaten se šlo za stavu 2:3. Druhé dějství KM automatik FBK Jičín prospal. Domácí se utrhly do vedení 6:3 a navíc dostaly možnost hrát přesilovku. V ní však ukázala svou velikost a formu hrající trenérka a kapitánka Gabriela Žůrková. Ta během 12 vteřin 2x skórovala a hostující hráčky byly zpět ve hře o body. Poslední třetinu zahájil Jičín náporem, šance však nevyužil. Otřepané "nedáš-dostaneš" platilo i tentokrát a Tygřice šly do rozhodujícího trháku 8:5. GŽ#10 ještě korigovala a završila tak hattrick, nicméně body zůstaly v Praze. V tabulce extraligy patří nyní FBK Jičín 8.místo, v dalším kole přivítá v domácím prostředí devátý Tatran Střešovice 17.11.od 15.00 ve sportovním areálu. Dílčí úspěch zaznamenal první útok Gabriela Žůrková, Kristýna Bachmaierová a Anet Jarolímová, když se v tabulce produktivity všechny dostaly do TOP 15, posledně jmenovaná je pak dokonce ve vedení kanadského bodování i tabulky střelkyň! 

Tigers Praha - KM automatik FBK JIČÍN 8:6 (2:3,4:2, 2:1) 


Sestava: Veronika Samková - Lucie Paulovičová, Nikola Kuchařová, Nikola Mrázková, Šárka Smetáková - Gabriela Žůrková, Anet Jarolímová, Kristýna Bachmaierová, Karolína Strejcovská, Zuzana Svobodová, Markéta Kosová, Šárka Chlumská, Markéta Gabrielová, Tereza Mrázková. Napsal Martin Petrgál

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top