FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Nejvyšší florbalová soutěž měla na pořadu první kolo odvetných utkání nebo chcete-li dvanácté pokračování základní části. Ženy KM automatik FBK Jičín nastoupily v Brně proti místnímu extraligovému celku K1 florbal Židenice. V první třetině dominovaly na balónku a trpělivě hledaly mezery v domácí obraně. Zuzana Svobodová trefila tyč po přihrávce Karolíny Strejcovské, pěknou střelu vypustila Markéta Kosová,skóre se však paradoxně měnilo poprvé na druhé straně. Nedorozumění v jičínské organizaci hry vyústilo v brejk dvě na brankářku - 1:0 pro Brno. Elitní formace hostů přiložila pod kotel, po pěkné akci se trefila Kristýna Bachmaierová. V dalším průběhu úvodního dějství měl Jičín tak 5 dalších šancí a žádnou neproměnil.Na druhé straně se chvilku před koncem řítila v samostatném úniku Dernerová, Veronika Samková však její nájezd bravurně zneškodnila.
 
Druhá perioda začala ostrým zákrokem na Jarolímovou, která pak musela vynechat pár střídání. Dámy KM automatik pak čelily mírnému tlaku, z něj v polovině utkání střelou od mantinelu šlo Brno do vedení. To ve 35. minutě po povedené teči bylo již 3:1. Ani ne za půl minuty se stav posunul na 3:2, po přihrávce Lucky Paulovičové se prosadila opět Bachmaierová. Skvěle hrající Markéta Kosová pak už už předkládala do prázdné Zuzce Svobodové, domácí se štěstím zachránily. Před posledním dějstvím tedy bylo zaděláno na další drama. A hned po 18 sekundách Židenice zvýšily na 4:2! Hráčky FBK Jičín však zařadily "šestku" a začaly hrát TOP florbal. Po přihrávce Bachy snížila nekompromisní bombou kapitánka Gabriela Žůrková a i když Brno ještě jednou skórovalo, válec hostujících nemohly zastavit. Nikola Kuchařová orazítkovala břevno, Markéta Kosová dělovkou málem rozpůlila brankářce helmu, Žůra individuální akci zakončila přesně - 5:4. Za třicet vteřin předvedla parádu Bachy a předložila Anet Jarolímové téměř do prázdné - 5:5. Chybička se vloudila, Dernerová šla opět sama na branku a opět vynikající Verča Samková! Vítěznou branku nakonec vstřelila po přihrávce Anet Nikola "Máňa" Kuchařová.
 
Sice do konce utkání zbývalo 8 minut, ale Jičínské nedaly domácím "čuchnout", pojistku přidala a hattrick završila Bachmaierová po velmi nesobecké přihrávce Jarolímové. Taktéž třetí gól stihla ještě i Žůrková, konečné skóre tedy znělo 5:8. Pochvalu si zasloužily všechny hráčky, obětavá Šárka Smetáková, která nastoupila po zranění se sebezapřením (a bohužel si ho obnovila), Nikola Mrázková odehrála asi nejlepší part v sezóně, Šárka Chlumská a Markéta Gabrielová zaskakovaly v nelehkých pasážích hry a vedly si výborně. Největší ocenění však náleží Lucii Růžičkové, která po vleklých zraněních naskočila po nuceném odstoupení "Sméti" v poslední třetině a hrála skvěle! 
 
Zasloužené 3 body před reprezentační přestávkou (mistrovství světa mužů v Praze 1.-9.12.) znamenaly posun na sedmé místo v tabulce, florbalová extraliga žen pokračuje 14. prosince, kdy od 19.00 hodin ve sportovním areálu v Jičíně vyzvou domácí celek Crazy girls Liberec.
 
Sestava: Veronika Samková - Lucie Paulovičová, Nikola Kuchařová, Nikola Mrázková, Šárka Smetáková, Lucie Růžičková - Gabriela Žůrková, Anet Jarolímová, Kristýna Bachmaierová, Zuzana Svobodová, Karolína Strejcovská, Markéta Kosová, Šárka Chlumská, Markéta Gebrielová. 
 
Trenérky Gabriela Žůrková a Lucie Paulovičová
 
Napsal Martin Petrgál
twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top