FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

 
Po reprezentační přestávce se měla nejvyšší florbalová soutěž žen na programu hned dvě utkání - v pátek v domácím prostředí přivítaly hráčky Jičína Liberec a v neděli zavítaly do haly FbC Ostrava.
KM automatik FBK Jičín - FBC Crazy girls Liberec 5:3 (3:1, 1:2, 1:0) - Branky Bachmaierová 3, Svobodová, Paulovičová. Úvodní desetiminutovka přinesla velkou dominanci domácích, rozdíl ve skóre mohl a měl být vyšší než 3:0.
 
 
Hostující trenér okamžitě reagoval stažením sestavy na dvě pětky, tudíž reprezentační trio Mlejnková, Leierová a Koníčková bylo na hřišti skoro stále. Ve dvacáté minutě dostal Jičín dost smolný gól do šatny, přestávka však klid na florbalky klid nepřinesla a hned po šesti vteřinách druhé periody to bylo již pouze 3:2! Uplynuly dvě minuty a Liberec dokonce vyrovnal. Začal velký boj, ve kterém vynikala v brance Veronika Samková, její gólmanská protivnice si však na nedostatek práce také nemohla stěžovat. V polovině duelu předvedla fantastickou akci Kristýna Bachmaierová, která se v rohu hřiště zbavila dvou protihráček, třetí v cestě k brance vykoupala rovněž a zkušeně zakončila - 4:3. V poslední třetině si šly domácí jistě za vítězstvím, po přihrávce Anet Jarolímové zkompletovala hattrick "Bachy", 3 body do tabulky hřály na nedělní cestě na palubovku superfavorita.
 
Sestava: Veronika Samková, Tereza Chlumská - Lucie Paulovičová, Nikola Kuchařová, Nikola Mrázková, Šárka Smetáková - Gabriela Žůrková, Anet Jarolímová, Kristýna Bachmaierová, Zuzana Svobodová, Karolína Strejcovská, Markéta Kosová, Markéta Gabrielová, Šárka Chlumská, Tereza Mrázková.

FbC Ostrava - KM automatik FBK Jičín 8:10
(4:1, 3:5, 1:4) - Branky+asistence Jarolímová 1+5, Žůrková 3+0, Strejcovská 2+0, Kuchařová 2+0, Svobodová 1+1, Paulovičová 0+2, Bachmaierová 1+0, Mrázková T. 0+1
 
Nadupaný domácí tým vyhlásil jasný cíl - Superfinále - do zápasu sebevědomě vlétl a hned ve třetí minutě vedl již 2:0. Jičín  však byl překvapivě více na balónku a Markéta Kosová vysílala jeden projektil za druhým (2x doslova o milimetry minula branku). Skórovat se podařilo hrající trenérce a kapitánce Gabriele Žůrkové po přihrávce ve vynikající formě hrající Lucie Paulovičové - 1:2. Ostrava hrozila rychlými brejky, proti ostrým střelám do šibenic byla Samková bezmocná - 1:4 po první třetině nevystihovalo úplně dění na hřišti. Druhé dějství bylo oslavou florbalu, přibývalo i tvrdých soubojů, hostující fanklub (rodina Žůry) byl slyšet více než domácí kotel a skóre se zajímavě vyvíjelo. Nikola Kuchařová snížila ve 21. minutě na 2:4, pak Kristýna Bachmaierová trefila tyč, na druhé straně domácí rozvlňují 2x síť - 2:6. Na dámy KM automatik FBK Jičín by v tu chvilku asi nikdo nevsadil ani pětník, přišlo však rychlé snížení zkušeně zakončující Anet Jarolímové (hrála utkání číslo 200 základní části) - 3:6. Následně výborná práce Zuzky Svobodové vyústila v její přihrávku Karolíně Strejcovské, která nezaváhala - 4:6. Ostravské dámy se dostaly pod tlak a když v přesilovce po filigránské přihrávce Anet zavěsila Nikola Kuchařová, domácí trenér již v polovině utkání si vzal oddechový čas. Ten na chvilku jeho svěřenkyně probudil, zvýšily na 7:5 po pěkné kombinaci. 37. minuta opět duel zdramatizovala, opět asistující Jarolímová a nekompromisní bomba Strejcovské posunula stav na 7:6. Pak si Jičínské hráčky vyzkoušely dvakrát oslabení na přelomu druhé a třetí třetiny, kde své spoluhráčky podržela Veronika Samková. Z hostujících hráček sálala energie a obrovská vůle, kvalitou hry se dostaly na dosud nepoznaný level a přišlo i zasloužené vyrovnání, když po krásné přihrávce Terezy Mrázkové zakončila pohotově Zuzana Svobodová. Pak si vzala slovo kapitánka Žůrková. Nejprve vymetla pavučinky v pravé šibenici, pak gepardím zrychlením v oslabení zdrhla všem a vyčistila i druhý růžek - 9:7 pro město pohádek! Na kouzelných deset zaokrouhlila Kristýna Bachmaierová po nesobeckém uvolnění od Anet, doběhla k prázdné brance a z metru golfákem odstartovala euforii. Kosmetická úprava v posledních vteřinách na konečných 10:8 nic nezměnila na tom, že Jičín získal senzační, avšak zcela zasloužené 3 body!
 
Výsledek a předvedený výkon je tou nejlepší pozvánkou na následující domácí duel proti FbŠ Bohemians Praha, který bude přímým soubojem o 5.místo. Hraje se ve sportovním areálu v Jičíně v sobotu 22.12. od 16.30. Tento duel je součástí charitativního florbalového odpoledne, jehož výtěžek bude po skončení utkání předán ředitelce Apropa Jičín Bc. Jitce Králové. Apropo se stará o postižené děti a jejich rodiny, proto neváhejte přijít zafandit a podpořit dobrou věc. Program odpoledne  na florbaljicin.cz a FB profilu FBK Jičín.
 
Sestava: Veronika Samková -  Lucie Paulovičová, Nikola Kuchařová, Tereza Mrázková, Šárka Smetáková - Gabriela Žůrková, Anet Jarolímová, Kristýna Bachmaierová, Zuzana Svobodová, Karolína Strejcovská, Markéta Kosová
 
Napsal Martin Petrgál
twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top