FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

21. kolo florbalové extraligy žen odehrály hráčky KM automatik FBK Jičín na domácí palubovce proti 1. SC Tempish Vítkovice. Hostující úřadující mistryně a aktuální vůdce tabulky přijely v "plné palbě", zatímco domácí lazaret postavil do hry 11 hráček včetně brankářky Veroniky Samkové. Jičínské se nechtěly vymlouvat na zdravotní patálie a pustily se do souboje bez respektu. Ve druhé třetině za průběžného stavu 0:6 dvěma krásnými góly duel trochu zdramatizovaly. Nejprve se po nabídce přes celé hřiště Nikoly Kuchařové prosadila individuálně Kristýna Bachmaierová, o dvacet vteřin později projektil "země vzduch" Markéty Kosové ze střední vzdálenosti trhal sítě v šibenici, reprezentační brankářka Příleská ani nereagovala. Hostující tým plný reprezentantek různých zemí inkasoval i při nástupu do poslední třetiny, když svou šikovnost na brankovišti předvedla Anet Jarolímová. Úbytek sil však byl zřejmý, jičínské hráčky nakonec odešly poraženy 3:9, ale hřiště opouštěly se zvednutými hlavami. V posledním kole základní části zajíždí tým KM automatik FBK Jičín na půdu druhého Chodova, ihned po něm bude následovat online volba soupeřek pro čtvrtfinále. První tým tabulky volí z celků na 5.-8. místě, poté druhý, následně třetí a na čtvrtý celek už soupeř zůstane jasný. Kdo si vybere Jičín? Domácí duely playoff 9.3. 19.00, 10.3. 17.00, případně šestý zápas 15.3. 20.00. Děkujeme jako vždy divákům a fanouškům za podporu!
Sestava: Veronika Samková - Nikola Kuchařová, Lucie Paulovičová, Tereza Mrázková, Lucie Růžičková - Gabriela Žůrková, Anet Jarolímová, Kristýna Bachmaierová, Zuzana Svobodová, Karolína Strejcovská, Markéta Kosová