FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

 
Není k dispozici žádný popis fotky.
Poslední kolo základní části florbalové extraligy poslalo družstvo KM automatik FBK Jičín na horkou půdu posledního vicemistra z Chodova. Příliš laciné chyby nedovolily dosáhnou hostujícím hráčkám lepšího výsledku než konečných 8:3 ve prospěch pražského týmu, který tak skončil na druhém místě. Jičín zopakoval loňské sedmé místo, přesto herní posun ve většině zápasů byl patrný. Potvrzení nálepky "černý kůň soutěže" došlo ve večerní volbě soupeřek pro čtvrtfinále, týmy od 1. do 3. místa volily tak, že na čtvrtý celek Tigers Praha zůstal právě celek z města pohádky. Favorita série hledejme určitě v hlavním městě, přesto po dvou předchozích účastech ve vyřazovacích bojích (v obou jasná role outsidera) nelze jičínské hráčky předem odepisovat. Jejich úspěšnou sezónu podtrhly individuální úspěchy, o anketě nejužitečnější hráčka ligy bylo již informováno (Jarolímová a Žůrková na průběžné "bedně"). V kanadském bodování pak Anet Jarolímová skončila druhá!!!, Kristýna Bachmaierová desátá a hrající trenérka Gabriela Žůrková 12. Spoluhráčky z jedné lajny tak utvořily nejúdernější útok v extralize! Pozadu nezůstaly ani obránkyně Lucie Paulovičová a Nikola Kuchařová, které najdeme v TOP 5 nejproduktivnějších beků soutěže. Brankářka Veronika Samková pak byla nejvytíženější brankářkou ligy. Čtvrtfinálová série začíná již tento víkend, zápasy číslo 1 a 2 se hrají v Praze 2. a 3.března, další víkend pak playoff florbal v jičínském areálu, bližší informace budou včas zveřejněny. 
 
Sestava: Veronika Samková - Lucie Paulovičová, Nikola Kuchařová, Šárka Smetáková, Nikola Mrázková - Gabriela Žůrková, Kristýna Bachmaierová, Anet Jarolímová, Markéta Kosová, Tereza Mrázková, Zuzana Svobodová, Lucie Růžičková, Karolína Strejcovská, Šárka Chlumská, Markéta Gabrielová
Napsal Martin Petrgál
twitter share
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top