FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Na obrázku může být: 3 lidé, sportující lidéDobojováno! Dámy KM automatik FBK Jičín ukončily jízdu florbalovou extraligou žen 2018/19 na domácí palubovce epochálními výkony. Z Prahy si několikanásobný mistr ČR Ivanti Tigers Jižní město přivezl náskok v sérii 2:0 a šel velice sebevědomě do duelu číslo 3. To však začaly lépe domácí, pěkně švihem pod víko se prosadila Kuchařová. Jičínské ženy byly pověstné v celé sezóně tím, že po vstřelené brance silnému soupeři dost rychle inkasovaly. "Nezklamaly", Tigers vyrovnaly po 14 sekundách. A za další 3 minuty šly do vedení, ve 12. minutě však pohotově srovnala Jarolímová. Trenérské pokyny a dlouhá příprava hrající trenérky a kapitánky Žůrkové se evidentně vyplácely, hlavně defenziva si "plnila".Chybičky však ke sportu patří a v situaci 4 na 4 ženy FBK inkasovaly na 2:3 - to se již psala druhá třetina. V krátké přesilovce dělovkou z první po nabídce Paulovičové srovnala "Žůra" a v polovině utkání se začínalo znovuKM automatik hnán skvělým publikem se dostal do vedení chytrým gólem Jarolímové, přesto po druhé třetině vedly ženy z Prahy, když se prosadily slepenými góly. Pravý playoff duel, jak zhodnotily obě trenérky v komentářích po jeho skončení, gradoval ve třetím dějství. Otřesená bojovnice Kosová vystřihla zajímavou fintu před brankářkou a vyrovnala. Opět rychlá korekce hostujících, ale Jičín hrál skvělý zápas. Další vyrovnání a hattrick Jarolímové - ve 44. minutě 6:6. V hale nebylo slyšel na půl metru, jak se senzačně fandilo (oboustranně), rachot pak ztrojnásobila Smetáková umístěnou střelou ze standardní situace - 7:6! Hráčky doslova padaly na hubu jak chtěly urvat vítězství, chybka v defenzivě však přišla a zkušený soupeř srovnal. Utkání spělo do prodloužení, když z ničeho Ivanti dává do poloprázdné na 7:8. Smolná prohra tak dala hráčkám v sérii mečbol, který mohly za necelých 24 hodin ve sportovním areálu proměnit.
KM automatik FBK Jičín - Ivanti Tigers Jižní Město 7:8 (2:2, 2:3, 3:3)
Po sobotě se (nejen) v restauračních zařízeních Jičína řešil skvělý výkon hráček ve 3. čtvrtfinále, převládaly však pesimistické názory, že dámy z města pohádky výkon nezopakují a dostanou "šišku". Částečně se zpětně pravda v těchto tvrzeních našla - hráčky výkon nezopakovaly, ale ještě ho vylepšily!!! Po nástupu s dětmi vedeném trenérem Jiřím Křelinou fanoušci obou táborů jakoby neodešly ani z haly a od prvních sekund navázaly na dechberoucí atmosféru z předešlého dne. Bum Bum, Jarolímová se Žůrkovou dostaly KM automatik FBK Jičín do dvougólového vedení, které však bohužel pražské hráčky smazaly během dvou minut. Veronika Samková pak držela svůj tým a předváděla nejlepší výkon v sezóně. Ani ona však nestačila na dorážku a po první třetině byl stav 2:3. Ve druhé třetině nejprve orazítkovala tyč Svobodová, následně svoji střelu pěkně schovala Šárka Chlumská (před utkáním převzala dárky a slavnostně se rozloučila se svou extraligovou kariérou, která čítala úctyhodných 107 bojů v základní části a 26 ve vyřazovacích), leč gólmanka Tigers zasáhla. Pak si vzala slovo nejproduktivnější obránkyně playoff Kuchařová a dostala Jičín do vedení.A bylo ještě veseleji, Žůrková opět prokázala svoji genialitu a rychlé ruce - 5:3 po dvou třetinách. Přestávkový program vyplnili skvělými vystoupeními tanečníci ze školy TIMEDANCE, některé extraligové hráčky by se neztratily ani na tanečním parketu vrcholové úrovně, ale zpět k florbalu. Třetí třetinu bušily tygřice od začátku do konce do obrany domácích, ty hrály za hranicí obětavosti, Bachmaierová několikrát málem přepůlila mantinely nebo sama sebe, po jednom obranném zákroku skočila skoro do páté řady mezi diváky. Ani toto vše nestačilo a další slepené góly znamenaly vyrovnání. Prodloužení! KM automatik tak získal svůj první historický bod z utkání v playoff za remízu, ale úkol zněl jasně, vrátíme sérii do Prahy. Kdo jiný, než Žůrková, by to měl zařídit? Bojovala jako lvice, aby se dostala "mezi kruhy", trefila i těžký míček ze vzduchu, bohužel do brankářky. Samková předváděla extratřídu a diváci tak byli odměněni další zábavou navíc - nájezdy. Loterie skončila po pěti exekutorkách 1:2 pro Prahu (za Jičín gól alá Forsberg Kuchařová). 
Komentář trenérky domácích Gabriely Žůrkové: Chtěla bych pochválit celý tým za tyto dva zápasy. Díky skvělým divákům, kteří nás hnali dopředu, jsme předvedly bojovný výkon, za který se nemusíme stydět. Je škoda, že zápas neměl vítěznou příchuť. Přejeme soupeři hodně štěstí do dalších bojů. Ještě jednou děkujeme úžasným divákům a těšíme se na další sezónu!Komentář trenérky hostí : Jsme rádi, že jsme sérii dneska ukončily, ale dnešní zápas byl velice těžký. Jičín hrál výborně. A možná si za dnešní zápas zasloužil vyhrát. Děkujeme za celou sérii, řádně nás prověřila, chápeme proč si je ostatní týmy nevybraly. Děkujeme za fair play v jehož duchu se celá série nesla z obou stran. Fanoušci si přišli na své.
Slova trenérek trefně vystihla víkendové florbalové play off. I přes nepostup a prohru v sérii 0:4 zaslouží hráčky Jičína veliké poděkování za celý ročník, konečné sedmé místo v nejvyšší soutěži tým bere, hlavně potěšilo přiblížení (někdy vyrovnání) se výkonností TOP týmům. Poděkování míří i k partnerům klubu, městu Jičínu, vynikajícím divákům v čele s Jakubem Šolcem, který nevynechal snad ani jeden mač za pět let jičínské extraligy, a také všem "okolo", těm co nejsou vidět, ale podílejí se svým dílem na zajištění domácích utkání: Šéf kotle Tomáš Chlumský, jeho zástupce Ondřej Kabelka, streamerka a střihačka video přenosů Lea Petrgálová, fotograf Jakub Šolc, fyzioterapeutka Veronika Říhová, hlavní pořadatel Miloš Chlumský, kustod Martin Doležal, hlasatelé Martin Volšička, Pavel Kurka, František Novák, zapisovatelka online Radka Tobolková, obsluha časomíry Ladislava Špíglová, Pavel, Alena, Dominika a Tomáš Ouhrabkovi, Šárka Egrtová, Sára Čelišová, Michal Zikmund, Marek Pech, Andrea Landgraf, David Chalupa a mnoho dalších.Ještě jednou všem moc moc DÍKY! 
KM automatik FBK Jičín - Ivanti Tigers Jižní Město 5:6pn (2:3, 3:0, 0:2)
Sestava: Veronika Samková, Tereza Chlumská - Lucie Paulovičová, Nikola Kuchařová, Nikola Mrázková, Šárka Smetáková - Gabriela Žůrková, Anet Jarolímová, Kristýna Bachmaierová, Markéta Kosová, Tereza Mrázková, Zuzana Svobodová, Karolína Strejcovská, Lucie Růžičková, Šárka Chlumská.
Napsal Martin Petrgál, foto Jakub Beneš
twitter share
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top