FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Pohodářky obhájily opět titul, po čtvrté v řadě zvítězily v Královéhradecko-Pardubické florbalové lize. Tato sezóna byla z pohledu hracího systému nejdelší, každý s každým se utkal celkem třikrát. Soupeřící týmy se tedy velmi dobře poznaly a na každý zápas se mohly dobře připravit.

Jičínské florbalistky se však nezalekly těžkého systému a turnaj po turnaji se přibližovaly k metě nejvyšší. V čele obrany stála brankářka Ladislava Špíglová, která jako jediná z gólmanek odchytala všech 24 utkání.  Za svá záda pustila pouze 63 gólů, což je skvělé číslo v porovnání s ostatními týmy. Také se zapsala do tabulky produktivity, kde získala celkem devět bodů za skvělé nahrávky svým spoluhráčkám. Za obrannou fázi hry by pohodářky zasloužily většinou jedničku, jen výjimečně se jim v této činnosti dalo něco vytknout.

Ani další důležité florbalové dovednosti – útočení – jim nedělalo potíže. Průměrně vstřelily za zápas 7,5 branek. Nejvíce se dařilo prvnímu útoku, který spolu odehrál v nezměněné sestavě 22 zápasů. Pouze na jediný turnaj chyběla zraněná kapitánka Rozsypalová. Kapitánka je také nejproduktivnější hráčka týmu, získala celkem 60 kanadských bodů, následovaná svým levým křídlem Hanou Novotnou 55 bodů a pravým křídlem Markétou Šudovou 48 bodů.

Jičíňačkám se daří i v soutěži Fair-play. I po druhé obsadily první místo, kritériem je poměr odehraných minut a trestných minut. Se svými 16 minutami obhájily pozici nejslušnějšího týmu v kategorii ženy, juniorky a starší žákyně.

V sezóně odehrály alespoň jeden turnaj tyto hráčky: Anna Drbohlavová, Pavlína Drozenová, Michaela Dvořáková, Šárka Chlumská, Jana Kořínková, Andrea Landgraf, Hana Novotná, Pavlína Paličková, Lea Petrgálová, Kateřina Rozsypalová, Slávka Smetánková, Ladislava Špíglová, Markéta Šudová, Radka Tobolková, Kateřina Tylšová, Štěpánka Vondrovicová. Z mateřských důvodů se nezapojily Michala Vacková a Pavlína Mikolášková, které tímto ještě jednou gratulujeme k novým rodinným příslušníkům.

Bez skalních fanoušků by se neobešel žádný sport. U pohodářek se navíc fanoušci mění na domácích zápasech v pořadatele, a tak mají hráčky klid a pohodu na vlastní hru. O skvělé zázemí se stará i trenér Josef Pařík a zejména kapitánka Rozsypalová, jejíž akce Kulový blesk jsou legendární.

Zdá se, že po čtyřech skvělých sezónách by mohly pohodářky postrádat motivaci do dalšího ročníku. Ale stále je o co hrát. V této sezóně se poprvé nikomu ze soupeřek nepodařilo porazit tým z Jičína, ale co takhle dohrát bez ztráty bodu? Jak skončí pětiletka pohodářek? Některé hráčky spolu hrají již 16 let a nejdůležitější je, že chuť hrát stále zůstává.

Díky všem a zase za rok!

Napsala Lea Petrgálová

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top