FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

 

(Áďa)

 
KM automatik FBK Jičín zahajuje již šestou sezónu v řadě v nejvyšší florbalové soutěži žen. Z týmu odešla na roční hostování hrající kapitánka a trenérka Gabriela Žůrková, s ní do Chodova zamířila i Anet Jarolímová. Citelné oslabení klub kompenzoval příchodem některých hráček a zapojení členek juniorského týmu. Nejvýraznější posily Marcela Urbanová (zároveň plní roli hrající trenérky), Marcela Velzelová (za svobodna Štěpánová) a Adéla Dlouhá  pak poskytly zajímavý rozhovor:
 
Začíná florbalová extraliga žen, nastoupíš prvně za Jičín. Jak se ti líbí nový tým? 
Adéla:  Byla to pro mě velká neznámá, ale postupem času si vše sedá, já jsem spokojená a už teď mohu říct, že nelituji rozhodnutí.¨
M.Urbanová: Na konci loňské sezóny jsem obdržela několik nabídek vrátit se do extraligových týmů. Nechala jsem si nějakou dobu na rozmyšlenou, během které jsem si chtěla odpočinout od florbalu. Nejsem typ člověka který dlouho vydrží odpočívat nebo být na jednom místě. Od mala se řídím heslem „Není čas ztrácet čas“, takže po pár dnech jsem přemýšlela na nabídkami, které ležely na stole a rozhodla jsem se pro Jičín. Hlavním faktorem bylo, že jsem většinu holek znala, buď jsem se s nimi potkala na hřišti nebo jsem je trénovala. Během své dlouhé kariéry jsem zažila několik týmů i hráček. 
M.Velzelová:  Předem mě mrzí, že jsem se nemohla zúčastnit soustředění, kde bych se s holkami ještě více sblížila. Každopádně během Czech openu jsem poznala, že tu panuje dobrá nálada a opravdu hodně dobré vztahy jak na hrací ploše, tak i mimo něj, takže na sezónu se moc těším.
(Máca Urbanová)
 
Celek předchozí 3 roky hrál playoff, po odchodu Žůry a Anet se týmu moc nevěří. Jak to vidíš ty?
Adéla: Myslím, že to bude boj, zápasy proti silným soupeřům z první 4 nebudou zřejmě koukatelné jako minulý ročník, ale věřím, že proti dalším týmům ukážeme potenciál, postupem času doladíme naší hru a playoff vybojujeme.
M.Urbanová:  Od prvních tréninků se mi líbí celkové nasazení týmu. Myslím si, že jsme všechny na stejné vlně a my budeme koukat pouze do budoucna. Odešly sice dvě ostřílené hráčky, ale my se teď budeme snažit do týmu zakomponovat mladé a šikovné juniorky.
M.Velzelová: Upřímně věřím, že playoff opět vybojujeme. I přesto, že výše zmíněné hračky odešly, pořád zůstává silné jádro, ke kterému se přidaly nové hračky a velmi šikovné jičínské juniorky. I přesto, nebude to vůbec lehká sezóna.
(Máca Velzelová)
Hned druhé kolo bude všechny z Vás velmi pikantní, Máca Velzelová a Áďa hrály ještě minulý rok za Liberec, o Mácu Urbanovou pak měli Crazy girls obrovský zájem. Těšíte se na tento souboj?
Adéla: Těším, větší motivaci už si asi nemohu ani přát, ale bude to obrovský souboj a věřím v naše vítězství za 3 body!
M.Urbanová: Tak to je spíše otázka pro holky. Já jsem budu na utkání těšit, jako na každé jiné. Ano, zažila jsem s Libercem poslední mistrovský titul, ale je tomu dlouhých 13 let a na minulost se nikdo neptá.
M.Velzelová:  Určitě to bude těžký zápas a osobně jsem na něj opravdu zvědavá. Přeci jen Liberec a Jičín jsou dlouhodobí rivalové, takže nás čeká velmi zajímavý zápas,který by si nikdo neměl nechat ujít.
 
Jak vnímáte spolupráci s hráčkami s reprezentační minulostí (Kosová, Paulovičová, Bachmaierová, Kuchařová)? 
Adéla: Všechny hračky vnímám velmi pozitivně, snaží se předávat co nejvíce zkušeností, radit jak lépe vyřešit situaci a samy při tom podávat výkon.
M.Urbanová: S Kosákem a Lůcou to bude navázání na staronovou spolupráci z našeho společného působení a Bachy s Kuchnou znám z pozice protihráčky.
M.Velzelová: U holek jsou strašně moc znát jejich zkušenosti a to nejen z repre. Na trénincích jsou hodně nápomocné, s postavením na hřišti, s herními situacemi apod. a to zejména junkám, které mají minimální nebo vůbec žádné zkušenosti s extraligou. Za mě super, že tu takové hračky jsou a posouvají i mladší holčiny výš a to jak herně tak i motivačně.
 
Poslední dotaz - vzkaz pro fanoušky. Aby se stali opět nejlepšími diváky v extralize, proč by měli přijít?
Adéla: Přijďte se podívat na nové tváře, které budou pro nový tým bojovat a udělají vše pro vítězství!
M.Urbanová: Slyšela jsem o Vás, že patříte mezi nejlepší diváky v extralize žen. Ráda bych konečně poznala, jak se hraje před diváky, kteří o sobě dávají vědět a nejsou zatáhlí! My letos budeme na každém domácím zápase potřebovat toho rozdílového šestého hráče. Mé motto je „nevyměknout“ a budu se na Vás těšit!
M.Velzelová: Kazdy tým posouvají a ženou kupředu právě fanoušci a ti jičínští jsou neuskuteční. Vždycky vytvořili parádní atmosféru a já bych si přála, aby to tak i zůstalo a v lepším případě, aby ještě nějací přibyli. Rozhodně se bude na co koukat a my potřebujeme podporu i mimo hřiště. Čeká nás těžká sezóna a fanoušci budou naším hnacím motorem.
 
Dámy, děkujeme za rozhovor a přejeme do sezóny hodně štěstí. První domácí utkání již v pátek 20.9. od 20.00 ve sportovním areálu proti již zmiňovaným Crazy girls Liberec!
Foto Jakub Beneš
twitter share

 

 

 


 

 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top