FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Souboj "o šest bodů" byl zahájen minutou ticha uctěním památky Miloše Viplera, velkého sportovce a fanouška číslo 1 jičínského florbalu. Jeho výkladní skříň, tým hrající nejvyšší soutěž, ani v tomto souboji nenastoupil v plné síle. Zranění a nemoci bohužel ke sportu patří, dámy se od prvních vteřin snažily, bojovaly, ale nebylo to úplně ono. Navíc hned v páté minutě šlo Brno do vedení a poté mělo výhodu přesilové hry. Oslabení domácí zvládly s přehledem, Kristýna Bachmaierová po jeho skončení orazítkovala tyč. Otřepané nedáš dostaneš opět zafungovalo a stav se posunul na 0:2. Lehká bouře v kabině, korekce v sestavě, na palubovku se vrátil "jiný tým" a KM automatik FBK Jičín s podporou publika v polovině utkání snížil, když se individuálně prosadila "Bachy". Branku zavřela Veronika Samková a přes pár šancí na obou stranách se šlo do nervy drásajícího finále. Poslední třetinu začal Jičín výborně, po nahrávce Šárky Egrtové se prosadila opět Kristýna Bachmaierová - 2:2. Tím však vystřílela všechny ostré náboje, navíc po velké individuální chybě šly Židenice znovu do vedení. To skvělou obranou s přehledem držely, domácí sice zvyšovaly obrátky, jenže i díky spoustě nepotrestaných faulů soupeře se nemohly dostat do trvalejšího tlaku. V závěru se FBK pokusilo ještě o hru bez brankářky, 15 sekund před koncem však hostující hráčky potvrdily do prázdné branky zasloužené vítězství 4:2. V týmu Jičína obdržely velkou pochvalu Sára Čelišová a Šárka Egrtová, které v ten samý den odehrály planou porci minut za juniorský tým, který své soupeřky doslova zválcoval.

KM automatik FBK Jičín - Orel Rtyně v Podkrkonoší 15:3 (4:0, 9:1, 2:2)
Sestava (za jménem branky+asistence): Tereza Chlumská - Sára Čelišová 1+0, Šárka Egrtová 0+1, Tereza Klimešová, Nicol Trochová 1+1 - Naty Kuželová 2+4, Adéla Kmošková 4+0, Ema Dobiášovská 0+4, Radka Korbelářová 5+0, Simona Korbelářová 2+3, Sabina Hohberg 0+1

Od úvodního buly byla k vidění jednoznačná dominance domácího týmu. V něm nastoupilo k premiérovým zápasům v juniorské kategorii hned šestice hráček věkem ještě dorostenek (Ema Dobiášovská a dvojčata Korbelářovi dokonce prvním rokem, dále Tereza Klimešová, Nicol Trochová a Sabina Hohberg) a své soupeřky vůbec nešetřily. K mladším kolegyním se přidaly již "zkušené harcovnice", ověnčené dorosteneckou výhrou v superfinále 2018, konečné skóre vzhledem k průběhu utkání bylo ještě pro Rtyni milosrdné. V závětří extraligového týmu se rodí obrovské talenty!

Na obrázku může být: 2 lidé, sportující lidé a baskebalové hřiště

KM automatik FBK Jičín - FTC Vysoké Mýto 13:1 (6:0, 3:1, 4:0)
Sestava (za jménem branky+asistence): Tereza Chlumská - Sára Čelišová 1+1, Šárka Egrtová 2+1, Tereza Klimešová, Nicol Trochová 0+2 - Adéla Kmošková 3+0, Ema Dobiášovská 0+1, Radka Korbelářová 5+1, Simona Korbelářová 1+2, Sabina Hohberg 1+1

Svěřenkyně Markéty Kosové se nemazlily ani s druhým protivníkem, i přes odjezd nemocného lídra týmu Naty Kuželové byl na hřišti pouze jeden tým. Snovou premiéru v pohledu branek pak zapsala Radka Korbelářová, která trefila v obou duelech biatlonovou terminologií řečeno všech 5 terčů = 10 gólů. Další střelkyní dne byla Adéla Kmošková se sedmi góly, pochvalu si vysloužil celý tým. A stejně tak musel vstřebat informaci, že je potřeba stále pracovat, makat, dřít atd. Pomohly ve výkonnosti holkám i vzájemné přáteláky s dorostenci, které vymyslela jejich trenérka "Makina"?

KM automatik FBK Jičín - Náchod B 10:5 (2:1, 3:2, 6:1)
Sestava (za jménem branky+asistence): Dominik Hamšík, Ondřej Svoboda - Václav Kloz, Lukáš Chrpa 1+0, Vojtěch Svoboda 0+1, Tomáš Ouhrabka 5+2, Jiří Kuncíř, Adam Florian 1+0, Matěj Jína 0+1, David Chalupa, Adam Sucharda, Oliver Šulc, Petr Szturc 1+3, Adam Pazderník 1+0, Tomáš Typlt 1+0

A právě dorostenci, de facto velmi úspěšní starší žáci loňské sezóny, stejně jako juniorské kolegyně vstoupili do neznámých vod nové soutěže. Dvě třetiny utkání se hrálo dle poučky každý chvilku tahá pilku, stav 4:4 pak borci Jičína zlomili v posledním dějství, kdy během šesti minut si připsal hattrick Tomáš Ouhrabka a posunul svůj tým ke třem bodům. Celkově zapsal bilanci 5 branek a 2 asistence, i ve vyšší kategorii tak navázal na svou superproduktivitu z žáků.

KM automatik FBK Jičín - Sokol Dvůr Králové nad Labem 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Domácí celek ovládl první třetinu, v dalším průběhu měl ze hry více celek z města pohádky, nedokázal však proměnit ani ty největší vyložené šance. Střelci Petr Szturc a Tomáš Typlt nebyli svými spoluhráči následováni, trenér Pavel Ouhrabka však byl se startem svého týmu v dorostenecké kategorii i přes prohru spokojen.

FBK Jičín hraje v letošní ročníku celkem 13(!!!) soutěží, budeme se snažit přinášet informace z každého turnaje. Následující víkend (12.-13.10) hrají ženy v extralize na půdě mistryň z Vítkovic, dále zahajují své soutěže přípravka, elévové (v Jičíně 13.10.), mladší žákyně(v Jičíně 12.10.) a ženy B, fanouškům florbalu doporučujeme sledovat webové stránky klubu a také jeho profil na sociálních sítích.

Napsal Martin Petrgál, foto Jakub Beneš

twitter share

 

 

 

 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2019 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.


 

 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top