FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Na obrázku může být: 3 lidé, smějící se lidé

5. kolo nejvyšší florbalové soutěže žen poslalo dámy KM automatik FBK Jičín do Olomouce. Souboj celků, které dle předsezónních prognóz by měly bojovat o maximálně jednu volnou vstupenku do playoff, se hostujícím nedařil již před samotným úvodním hvizdem. Už tak k okleštěnému kádru plného zranění, přibyly další marodky... Holky se s tím chtěly poprat, avšak tento hrací den se nedařilo vůbec, ale vůbec nic. Přísnější kritéria snesla pouze brankářka Marcela Velzelová a juniorka Adéla Kmošková, která vstřelila své první dvě branky v extralize a byla vyhlášena za Jičín hráčkou utkání. V sobotu 12.10. se hráčky FBK představí na velmi horké půdě obhájce titulu z Vítkovic, poté následuje reprezentační přestávka a po ní na konci října víkendové dvou-utkání, do kterého už snad bude připraven téměř celý kádr. 

FbS Olomouc - KM automatik FBK Jičín 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Branky+asistence KM: Kmošková 2+0, Bachmaierová 1+1, Paulovičová 0+1, Smetáková 0+1

Sestava: Marcela Velzelová, Veronika Samková - Adéla Dlouhá, Denisa Kalousková, Lucie Růžičková, Šárka Smetáková - Lucie Paulovičová, Kristýna Bachmaierová, Adéla Kmošková, Markéta Kosová, Tereza Mrázková, Karolína Strejcovská, Natálie Kuželová

Na obrázku může být: 13 lidí, smějící se lidé
 

Prvním turnajem zahájili svou mistrovskou soutěž starší žáci, hrající košový (výkonnostní) systém. Jejich předchůdci, kteří se přesunuli do dorostu, jim nezanechali úplně komfortní startovní pozici - rovnou ve 2.nejlepším koši. Proč ne komfortní? Letošní kádr stržů je jeden z nejmladších v celé lize (32 celků), více než polovina hráčů se řadí věkem k mladším žákům. Trenérský kvartet (Michal Schreier, Michal Zikmund, Petr Ungr, Martin Petrgál) u mladších a starších žáků, kteří trénují pohromadě, však má v ruce výborný "materiál", se kterým za minimum času udělal kus práce. Hlavní trenér starších žáků Michal Schreier tak jel s týmem optimisticky naladěn (asi jako jediný) do Trutnova, kde ho Skuteč, Dobruška, FBC Hradec B a domácí Trutnov. Úvodní dva mače skončily velmi přijatelnými porážkami 0:3 se Skutčí a 1:4 s Dobruškou. Kluci rychle získali zkušenosti s vyšším florbalem, Šrája jim neustále dodával sebevědomí a pak TO přišlo. Favorizovaný celek FBC Hradec Králové B chtěl postoupit na nejvyšší level, do prvního koše, narazil však na problém se jménem KM automatik FBK Jičín. Ten rozjel duel v úžasném stylu a po třech rychlých brankách donutil HK k timeoutu již v šesté minutě! Skvělý zápas dovedli kluci z města pohádek do vítězného konce, vítěznou branku na 4:3 vstřelil velký talent jičínského florbalu Michal Kunt (aktuální kapitán mladších žáků Rumcajsů) po přihrávce kapitána tohoto senzačního týmu Petra Szturce, jehož bezva technika hole se nedá pospat. Ten samý borec (Michal Kunt) pak pak rozsekl i souboj s domácími brankou 2 minuty před koncem, skóre pak otevřel další "mlž" a další mega talent Tonda Zikmund - výhra se Dvorem 3:2. Celý turnaj kluky v brance jistil Matěj Slavík! Absolutorium od trenéra však dostal CELÝ kádr, který pochopil velmi rychle podstatu týmového sportu. Ano, jedna vlaštovka jaro nedělá, neusnout na vavřínech atd... Kluci budou makat a nejen florbaloví příznivci se mohou těšit na jejich další výkonností růst. 

Sestava: Matěj Slavík - Adam Chalupa, Daniel Valeš, Lukáš Patzelt, Petr Szturc, Adam Sucharda, Antonín Zikmund, Jaroslav Fořt, Vojtěch Linhart, Martin Řezba, Michal Kunt, Jakub Dušek.

Napsal Martin Petrgál, foto Jakub Beneš a dobrovolník v Trutnově

twitter share

 


 

 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top