FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Předposlední kolo první poloviny základní části nejvyšší florbalové soutěže žen poslalo dámy KM automatik na hřiště pátého celku tabulky FbŠ Bohemians Praha. Po nevydařeném domácím boji s Bulldogs Brno, kdy šlo o "velké" body v případném postupu do playoff, celku z města pohádek v tomto mači náležela nálepka outsidera. Od prvních sekund však hráčky Jičína začaly jezdit, byly aktivnější a více se tlačily do koncovky. Hodně byla vidět především Kristýna Bachmaierová, její dva projektily však domácí obrana zblokovala, další letěl nad branku domácích. V šesté minutě už však "zahřmělo", krosová přihrávka kapitánky Markéty Kosové našla rozběhnutou hrající trenérku Lucku Paulovičovou a ta s pomocí teče poslala svůj celek do vedení. Jičínské hráčky dále "tvrdily muziku", domácí však postupně získávaly kontrolu nad míčkem (kolikrát úplně zbytečné ztráty FBK), šance na obou stranách nebyly k vidění, brankářky byly 100%. V 15.minutě svůj um prokázala klokanka Hana Poláková, bylo vyrovnáno. Hostující celek má však kouzelnici Nikolu Kuchařovou, její akci na brankovišti pohotově a zkušeně proměnila ve vedení další hrající trenérka Marcela Urbanová. Druhé dějství nic podstatného nenabídlo, celek Jičína sympaticky zapojoval hráčky juniorského věku, v brance s ledovým klidem působila Marcela Velzelová a pomalu vše směřovalo k vyvrcholení v poslední třetině. A od prvních okamžiků bylo "živo" na obou stranách. Celky přestály i oslabení, to poslední už ale Bohemka potrestala a opět Poláková srovnala stav - 2:2. Uplynulo 29 sekund, génius Zuzana Svobodová, šikovnost a pohotovost Marcela Urbanová = 3:2 pro Jičín. Bachy pak po hezké přihrávce a super cloně Lucky Paulovičové zvýšila na 4:2 a schylovalo se k extraligové senzaci číslo 1 tohoto ročníku. I přes závěrečné powerplay a snížení na 4:3 se "to povedlo", KM automatik FBK Jičín utrhl nečekané avšak zasloužené 3 body. Cíl v podobě postupu do play-off platí, dámy ukázaly srdce a u se těší na Tatran Střešovice. Nejslavnější český florbalový klub přijede na utkání 11.kola extraligy žen do sportovního areálu, duel začne v 17:00, přijďte zafandit! Tímto mačem uzavře extraliga žen první polovinu základní části.

Sestava: Marcela Velzelová, Veronika Samková - Nikola Kuchařová, Lucie Růžičková, Adéla Dlouhá, Denisa Kalousková, Sára Čelišová - Lucie Paulovičová, Kristýna Bachmeirová, Šárka Egrtová, Markéta Kosová, Marcela Urbanová, Zuzana Svobodová, Karolína Strejcovská, Magda Fejfarová, Adéla Kmošková, Naty Kuželová

Na obrázku může být: 3 people, people playing sports a basketball court
Napsal Martin Petrgál
 
twitter share

 

 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2019 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.


 

 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top