FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

O sváteční neděli hostily dámy KM automatik FBK Jičín v rámci 11.kola nejvyšší soutěže Tatran Střešovice. Povzbuzené výhrou na Bohemians se chystaly na další "loupež", začátek se však nepovedl a hned ve 2.minutě zůstala nepokrytá v brankovišti Seemannová - 0:1. O minutu později si však domácí první lajna vytvořila tlak, ze kterého se prosadila ta, která celou akci začala - Nikola Kuchařová, stav 1:1 a začínalo se znovu. Přestřelka v úvodu pokračovala, Tatran si vzal vedení zpět opět po dorážce v brankovišti. Vysoké tempo oba celky ještě stupňovaly a nebezpečné akce byly k vidění na obou stranách. Na 1:3 zvýšily hráčky z Prahy znovu (!!!) z prostoru před brankou, snížit mohla po pěkné akci Áďa Dlouhá, zařízení přestřelila. Do druhého dějství vstoupil Jičín velmi aktivně, soupeř však nemilosrdně trestal každou chybu. Dvakrát se prosadila Denisa Billá a dostala tak svůj tým do vedení 1:5. V polovině utkání se individuální akcí prosadila hrající trenérka Lucie Paulovičová, o 20 sekund později však domácí obrana za sebou nechala dvojici Prontekerová, Kvasková - 2:6. 34.minuta však vrátila Jičínu naději, krásnou kombinaci předvedly nahrávající Nikola Kuchařová a střílející Kristýna Bachmaierová - 3:6. Střešovice dostaly možnost přesilové hry, v ní 2x zablokovala střelecké projektily Lucka Růžičková. 2 minuty před koncem druhé třetiny protáhla od půlky hřiště krok kapitánka Markéta Kosová a zkušeně zakončila - 4:6. Další branka byla na spadnutí a nakonec i padla, nahození Kristýny Bachmaierové z půlky hřiště skončilo v šibenici zároveň se sirénou - branka neuznána. V posledním dějství ofenzivní florbal vrcholil, Billá zkompletovala hattrick, avšak ženy FBK Jičín se nevzdávaly. Zuzana Svobodová, Karolína Erbanová ani Šárka Egrtová však svoje příležitosti neproměnily, opět následně platilo "nedáš, dostaneš" - znovu předbrankový prostor - 50.minuta 4:8. Domácí bojovaly, sympatický výkon však nakonec body nepřinesl. Konečný výsledek 6:9 byl pro Jičín trochu krutý, po polovině soutěže tak drží devátou příčku, na postupovou osmou ztrácí pouhé 2 body. Odvety v základní části tak slibují velké drama, celek z města pohádky chce do playoff počtvrté v řadě. Hned v následujícím 12.kole přivítají opět na domácí palubovce v sobotu 23.11.od 17.30 velkého favorita na zisk titulu a aktuální druhý celek tabulky Florbal Chodov. V jeho dresu diváci uvidí Anet Jarolímovou, která se v jičínském dresu minulý ročník vrátila do velkého florbalu a také Gabrielu Žůrkovou, která v modročerném odehrála přes 100 utkání a poslední dvě sezóny byla kapitánkou a hrající trenérkou FBK. Po tomto utkání následuje reprezentační přestávka (mistrovství světa žen), další domácí duel přijde až 22.prosince.