FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Mladé slečny KM automatik FBK Jičín si udělaly v neděli odpoledne výlet do Svitav, kde se střetly se sousedkami v tabulce (šlo o duely prvních třech celků). V prvním zápasu proti Dobrušce vypadala dle pohledu na scoreboard úvodní třetina vyrovnaně, výsledkově dokonce hovořila 2:1 pro FBC Dobré. Avšak šlo o promyšlenou taktiku, trenérka Markéta Kosová dobře věděla, co dělá, pomyslný řetěz svým hráčkám povolila teprve po dvaceti minutách. Pěkný rychlý florbal a kolektivní pojetí jičínských hráček znamenalo postupné překlopení ve skóre až na 3:6, malinká nepozornost FBK však dala ještě Dobrušce šanci - 4:6. Poslední perioda byla na góly nejbohatší a přesně dle předepsaných not trenérky celku z města pohádky. Bum bum bum, krásné kombinace, góly, konečný stav 6:14 nepotřebuje další komentář. Střelkyně utkání byly dámy Naty Kuželová (4) a Majda Fejfarová (3), kde sbírají v tomto soutěžním ročníku již zkušenosti v extralize žen.

Druhý mač proti IBK Hradec Králové měl být bojem o prvním místo, po 11 minutách bylo však hotovo, vymalováno. Jičínské hráčky neměly slitování a soupeřky drtily na každém metru hřiště, po vstřelení branky na 5:1 se dalších 34 minut víceméně dohrávalo, konečný výsledek byl 11:4. Radka i Simona Korbelářové zaznamenaly hattrick (pozn. jde o hráčky dorosteneckého věku, v extralize žen nemohou nastoupit), koučka Markéta Kosová pochválila komplet celý kádr za výborný přístup, výkony, speciální poděkování vyslovila hráčce Terce Nováková, která se oblékla do brankářské výstroje a oba duely v brankovišti působila velmi sympaticky. 8 zápasů, 8 vítězství, napodobí juniorky loňskou jízdu mužů a odehrají soutěž bez ztráty bodu?

Sestava (za jménem hráčky góly+asistence): Tereza Nováková - Sabina Hohberg (0+2), Šárka Egrtová (2+1), Nikola Ziegelheimová  (0+1)- Radka Korbelářová (5+3), Simona Korbelářová (5+4), Nicol Trochová (1+1), Naty Kuželová (6+2), Majda Fejfarová (3+4), Adéla Kmošková (3+3)

Pohled na tabulku dává za pravdu úvodnímu nadpisu, výkonnost jičínských juniorek sledují samozřejmě TOP kluby. Jeden z nich, Florbal Chodov, si příští týden vyžádal vzájemnou konfrontaci v podobě přátelského utkání v Praze! Reportáž z utkání samozřejmě zveřejníme, minimálně na webových stránkách klubu florbaljici.cz a facebookovém profilu. Všem fanouškům děkujeme za podporu.