FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Ženy ve florbalové extralize mimo playoff

V rychlém sledu sehrály ženy KM automatik FBK Jičín 2 domácí duely v nejvyšší soutěži žen. Nejprve narazily na souseda v tabulce FBS Olomouc. Pro uchování naděje na postupovou osmičku chtěl domácí celek 3 body za výhru, za kterou se vydal velmi energicky. Prvních deset minut se de facto hrálo na jednu branku, v té však doslova čarovala Kubíčková. V rozmezí třinácté a šestnácté minuty využila Olomouc rychlé brejky a odskočila do vedení 0:3. Jičínské hráčky se dostaly do křeče, které se zbavily až v poslední desetiminutovce. V té se trefily Kristýna Bachmaierová (asistovala Lucka Paulovičová) a Šárka Smetáková (Adéla Dlouhá), to však již pouze korigovaly na konečný 2:6.
Hned následující týden se ve sportovním areálu představil úřadující mistr a vedoucí celek tabulky 1.SC Tempish Vítkovice. Ten přijel oslaben například o Denisu Ferenčíkovou, domácí celek už třetí zápas postrádal zraněnou kapitánku Markétu Kosovou. Hostující celek byl velkým favoritem, Jičín však od úvodních vteřin držel statečně krok. Veronika Samková zamkla kasu a předváděla jeden parádní zákrok za druhým.  Přesto Vítky dokázaly 2x za třetinu udeřit, stav však 0:2 nevydržel dlouho. 44 sekund druhého dějství stačilo Nikole Kuchařové ke snížení stavu (přihrávala Šárka Smetáková). Slepené (a smolné) branky vzaly FBK Jičín jakoukoliv naději na senzační výsledek, přesto nasazení domácích nepolevovalo, hrály sympaticky. Aktivitou hýřila především juniorka Majda Fejfarová (ta už měla v noze stejně jako další mladé hráčky v kádru ten den dva duely v juniorské lize!!!), velkou šanci na samostatný nájezd zazdila ukvapenou střelou Zuzka Svobodová, no těch akcí volajících po gólu bylo více. Bohužel však produktivita není v letošní sezóně silnou zbraní Jičína, mistr ligy přidal ještě 2 zářezy a do kabin se šlo za stavu 1:6. Poslední třetinu zahájily další šťastné branky Vítkovice, konečný stav 1:10 byl možná pro domácí malinko krutý, dokázal však výkonem překonat předchozí nezdary s Židenicemi a Olomoucí. Jičínské se sice dívají na osmou postupovou pozici z odstupem 5 bodů, důležité souboje a ne úplně špatný los je stále nechává ve hře o 4.postup do playoff v řadě.
Za 14 dní konkrétně v sobotu 8.2. se opět na domácí palubovce představí devátý celek tabulky Panthers Praha, zveme opět skvělé diváky od 17.30 do sportovního areálu!
Sestava: Veronika Samková (chytala proti V), Marcela Velzelová (chytala proti O) - Šárka Smetáková, Adéla Dlouhá (proti V chyběla), Sára Čelišová, Denisa Kalousková, Lucie Růžičková - Lucie Paulovičová, Kristýna Bachmaierová, Nikola Kuchařová, Majda Fejfarová, Šárka Egrtová, Zuzana Svobodová, Karolína Strejcovská (chyběla proti O), Naty Kuželová, Adéla Kmošková, Karolína Erbanová (chyběla proti V), Nikola Ziegelheimová.
Na obrázku může být: 5 people, people playing sports , basketball court a outdoor