FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Nováček soutěže, KM automatik FBK Jičín, který minulou sezónou prosvištěl bez ztráty bodu (22 vítězství ve 22 utkáních Královéhradecké ligy), se prosazuje i o soutěž výše. Naposledy se vydal bojovat do Skutče, kde se utkal se dvěma celky.
FbC Titáni Pardubice - KM automatik FBK Jičín 5:7 (1:1, 3:4, 1:2)
Na první vzájemný zápas v této sezóně Pardubice nevzpomínají dobře, v tu dobu jako průběžně vedoucí celek tabulky schytal od jičínského FBK debakl 0:7. Proto vstoupili Titáni do utkání nesmírně koncentrovaně, první třetina byla velmi vyrovnaná. Skóre otevřel Marek Hubaček, FbC však rychle odpovědělo. Nástup do druhé části se povedl mužům KM automatik, během třech minut napálili góly Petr Dlouhý, Tomáš Valkoun a Patrik Sytný. Protivník se však nevzdal a postupně manko umazával. Do poslední třetiny se šlo za stavu 4:5 (další gól Patrik Sytný), kde vrcholilo drama. Pardubice ve vlastním oslabení dostaly možnost trestného střílení a využily - 5:5. 2 minuty a 22 sekund před koncem však parádně trefil vítězný gól Marek Hubaček po dobré práci Franty Nováka a poté ještě zkompletoval hattrick Patrik Sytný - konečný výsledek 5:7 a další 3 zasloužené bodíky do tabulky.
KM automatik FBK Jičín - FbC Skuteč 10:6 (3:3, 3:0, 4:3)
Začátek duelu Jičínští nezachytili a v páté minutě již prohrávali 1:3. Hrající trenér Michal Schreier dal týmu impulz v podobě střídání brankářů a nováček na florbalové scéně Petr Líbal (tyto 2 zápasy byli pro něj premiérou v mistrovských utkání!!!) zavřel branku. A když začal úřadovat nejproduktivnější muž soutěže Tomáš "Tonda" Matys, který v utkání pobral celkem 5 asistencí, nebylo o vítězi skoro pochyb. Střelecky se dařilo Tomáši Valkounovi a Petru Dlouhému (oba 4 góly!!!), menší povolení koncentrace v závěru zápasu dovolila soupeři korigovat na konečných 10:6.
Muži tak znovu protáhli skvělou šňůru bez prohry, která se aktuálně zastavila na čísle 34! 6 bodů znamená pak zvýšení náskoku v čele Regionální ligy, následující turnaj navíc hostí doma, ve sportovním areálu v Jičíně. Kdy? V sobotu 15.2. od 9.00 proti Vrchlabí a od 13.30 proti týmu HAGA Pardubice.
Všichni fanoušci florbalu jsou srdečně zváni!
Sestava: Petr Líbal, Matěj Kraušner - Jan Klamrt, Daniel Taneček, Michal Schreier, Vojtěch Haken - Petr Dlouhý, Tomáš Matys, Marek Hubaček, František Novák, Patrik Sytný, Tomáš Valkoun.

Na obrázku může být: 12 lidí