Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Již devatenáct kol se odehrálo v rámci florbalové extraligy žen. V tom posledním hostily dámy KM automatik FBK Jičín Panthers Praha, za které již druhý rok nastupuje místní odchovankyně Lucie Florianová. Bitva jako řemen byla k vidění od prvních vteřin, domácí se dostaly k drtivému tlaku. Ten byl zmírněn vyloučením, které pražské hráčky potrestaly a dostaly se do vedení. Pár šancí bylo k vidění na obou stranách, skóre se však měnilo opět za nerovnovážného počtu hráček na hřišti. Tentokrát přesilovku využil Jičín, konkrétně Kristýna Bachmaierová napálila neskutečnou pumelici do horního rohu branky - 1:1. Rychlý florbal a další šance - Majda Fejfarová netrefuje po skvělém úniku ideálně, na druhé straně s přehledem chytá Marcela Velzelová. Po delší odmlce zaviněné zraněním řádila na hřišti kapitánka Markéta Kosová, která také strhla vedení na stranu FBK. Druhé dějství a hlavně jeho úvod jičínské prospaly, Panterky šly do vedení 2:4! Následovalo dlouhé čekání na snížení stavu, které těsně před sirénou svou premiérovou brankou za Jičín zařídila Adéla Dlouhá po přihrávce Lucky Paulovičové. Změny v sestavě zapůsobily, ve třetí třetině roztočila nově složená první pětka neuvěřitelný kolotoč. Nikola Kuchařová svou technikou dělala soupeřkám problémy a jen tak tak nevstřelila branku roku české extraligy (44.minuta). Dočkala se však v čase 51:01 a bylo vyrovnáno! Bohužel individuální chyba v obraně Jičína doslova darovala Zittové hattrick. Senzační diváci však tušili, že ještě není konec a hnali KM automatik FBK Jičín za vyrovnáním. A to přišlo - střelecky disponovaná Kristýna Bachmaierová završila obří tlak baseballovou trefou (moc vysokou?) - 5:5. Drama se vším všudy gradovala, nejprve obří šanci pražanek pohřbila Vesecká, na druhé straně hrající trenérka Lucie Paulovičová a Sára Čelišová měly na florbalkách vítězné góly (mimo a zákrok brankářky Horňákové). 47 sekund před koncem pak nepokrytá Zittová dala svůj čtvrtý gól a stanovila konečné skóre 5:6. Hořká porážka pro domácí, neboť minimálně bod si za předvedený výkon dámy zasloužily. Což potvrdila i nová posila trenérského týmu Vladimír Kamenický v pozápasových rozhovorech. I přes výborný výkon do tabulky nepřibyl ani bodík, což znamená, že po třech účastech v řadě v playoff se bude muset Jičín nejspíše soustředit (ještě chybí odehrát s dohrávkou 4 utkání a matematicky není rozhodnuto) na udržení soutěže v ošidném playdown.
Následující domácí utkání se odehraje 22.2. od 17.30 proti Bohemians Praha, ještě předtím sehrají ženy 2 venkovní duely - 15.2. v Brně s Bulldogs, 18.2. v Praze proti Tigers.

KM automatik FBK Jičín - Panthers Praha 5:6 (2:1, 1:3, 2:2)
Sestava: Marcela Velzelová, Veronika Samková - Sára Čelišová, Adéla Dlouhá, Lucie Růžičková, Denisa Kalousková, Šárka Smetáková - Lucie Paulovičová, Šárka Egrtová, Kristýna Bachmaierová, Markéta Kosová, Zuzana Svobodová, Magda Fejfarová, Tereza Mrázková, Karolína Strejcovská, Naty Kuželová, Adéla Kmošková, Nikola Kuchařová

Na obrázku může být: 7 people, people playing sports a basketball court
Napsal Martin Petrgál, foto Jakub Beneš
twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2021 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top