Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Nejvyšší soutěž florbalistek nejprve v sobotu poslala ženy KM automatik FBK Jičín na palubovku Bulldogs Brno a hned v úterý se jelo na dohrávku do Prahy proti čtvrtému celku tabulky Ivanti Tigers FlorbalJižní Město. I když v obou duelech podaly hráčky zlepšené výkony a jejich hra má stoupající úroveň, body do tabulky nepřipsaly. Přitom hlavně v moravské metropoli měly všechny trumfy v ruce. Hned v úvodu mohla skórovat hrající trenérka Lucka Paulovičová, neměla však štěstí, po devíti minutách se jako první prosadila chytře Kristýna Bachmaierová po výborné práci Nikoly Kuchařové za brankou. Klasika sezóny - po vstřeleném gólu do minuty hned inkasovaný - platilo to i v Brně... Tuhle pumelici však skvěle chytající Verča Samková fakt mít nemohla. 1:1 a nový začátek. V čase 14:07 se geniální přihrávkou na 30 metrů blýskla Šárka Smetáková a Zuzka Svobodová prostřelila domácí gólmanku. To nebylo v první třetině vše, bojovná Karolína Strejcovská předložila kapitánce Markétě Kosové a ta si věděla rady - 1:3 a o půl minuty později se zkušeně prosadila Lucka Paulovičová. Buldočky zachránila siréna. Druhá třetina se dá shrnout do jedné věty: Brno snížilo po neodpískaném faulu, jičínské hráčky trefily 3 tyčky a nedaly další šance - 2:4 po čtyřiceti minutách. Poslední dějství se nedá úplně výstižně popsat, domácí byly produktivnější, lepší ne. Po dvou brankách byl v 50.minutě stav 4:4 a bylo jasné - kdo dá gól, vyhraje. Skvělá Veronika Samková chytila trestné střílení, Zuzka Svobodová v samostatném nájezdu ani nezakončila. 3 minuty pře koncem přišel neuvěřitelný zámek a drtivý tlak od první pětky FBK, bohužel ani 6 šancí během jednoho střídání ke gólu nevedlo. 110 sekund před koncem trefila domácí borkyně šibenici a stanovila tak konečné skóre na 5:4. Za zmínku určitě stojí, že Majda Fejfarová, Šárka Egrtová, Sára Čelišová a jejich trenérka Markéta Kosová se k týmu připojily po odehraném zápasu 2.ligy juniorek ve Vysokém Mýtě!

Na obrázku může být: 3 people, people playing sports a basketball court
 
 
O tři dny později se v pozměněné sestavě (chyběly Kuchařová, Bachmaierová, nemocná Lucka Růžičková nastoupila obětavě na pár střídání) postavily proti týmu z top 4. A předvedly výborný týmový výkon! V brance bezchybná Marcela Velzelová (hráčka utkání), pevnější obrana, rychlé kontry, obětavá Markéta Kosová (dohrála zápas "s jednou" rukou a zvládla přihrát na gól!), Lucka Paulovičová a Majda Fejfarová úplně všude, Adélka Dlouhá NEJ utkání sezóny, Denča Kalousková nejlepší zápas života... Pochvalu by zasloužil celý tým, který byl opět pod dozorem nové posily trenérského týmu Vladimíra Kamenického. Stejně jako snad ve všech duelech se však dámy potýkaly s nejtěžším soupeřem jménem PRODUKTIVITA, jediný gól vstřelila čím dál lépe hrající juniorka Naty Kuželová. Konečná porážka 4:1 dala Jičínu jistotu, že se po třech účastech v řadě nepodívají mezi 8 nejlepších, budou hrát o udržení v extralize v ošidném systému play down.

Ještě předtím však čeká poslední domácí duel v základní části proti Bohemians Praha, již tuto sobotu 22.2. od 17.30 ve sportovním areálu.

Bulldogs Brno - KM automatik FBK Jičín 5:4 (1:4, 1:0, 3:0)
Ivanti Tigers Jižní Město - KM automatik FBK Jičín 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Sestava: Veronika Samková, Marcela Velzelová - Šárka Smetáková, Lucie Růžičková, Sára Čelišová, Denisa Kalousková, Adéla Dlouhá - Lucie Paulovičová, Majda Fejfarová, Markéta Kosová, Natálie Kuželová (v Brně chyběla, střílela za juniorský tým), Kristýna Bachmaierová, Zuzana Svobodová, Nikola Kuchařová, Tereza Mrázková, Karolína Strejcovská, Šárka Egrtová.

Napsal Martin Petrgál

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2021 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top