Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Základní část má za sebou nejvyšší soutěž ženského florbalu. Dámy KM automatik FBK Jičín ji uzavřely duelem s Tatranem Střešovice, podlehly 5:2. Po 22 zápasech tak obsadily předposlední 11.místo se ziskem 12 bodů. Po třech letech se tak nepodívají do playoff, budou hrát o udržení v extralize v ošidném playdown. To začíná již tento víkend (7,8.3.) zápasy v Olomouci proti místnímu FBS, se kterým jičínské ženy v sezóně 2x prohrály (3:4 a 2:6). Série se hraje na 4 vítězné zápasy a vítěz má definitivní jistotu setrvání v soutěži. Poražený však zamíří do další série na 4 vítězné duely s horším z dvojice Bulldogs Brno - Crazy girls Liberec. Horší z této následné série padá do 1.ligy, vítěz však ještě hraje baráž na 3 vítězná utkání s finalistou playoff první ligy... 

Na obrázku může být: people playing sports a basketball court
 
 
 
V základní části se v brankovišti střídaly Marcela Velzelová a Veronika Samková, v poli se protočilo celkem 19 hráček, z toho 6 jičínských juniorských odchovankyň (Sára Čelišová - počet utkání 19, Magda Fejfarová - 14, Šárka Egrtová - 18, Natálie Kuželová - 17, Nikola Ziegelheimová - 8, Adéla Kmošková - 17). Nejvíce utkání, shodně 21, odehrály Kristýna Bachmaierová (desátá nejlepší střelkyně ligy), hrající trenérka Lucie Paulovičová (14.místo v počtu asistencí), Denisa Kalousková. Porci 20 duelů si připsaly obránkyně Lucie Růžičková a Adéla Dlouhá, jen o zápas méně sehrála kapitánka Markéta Kosová, která do některých z nich nastoupila obětavě se zraněním. Dále nastoupily Šárka Smetáková, Zuzana Svobodová, Nikola Kuchařová - všechny 3 se potýkaly v sezóně se zraněními, Karolína Strejcovská, Tereza Mrázková, Marcela Urbanová, Karolína Erbanová. Trenérský tým pak v závěru posílil Vladimír Kamenický.
Ještě informace pro fanoušky ohledně domácích utkání, jako vždy se odehrají ve sportovním areálu, 14.března od 15.00 a 15.března od 16.00. Děkujeme za podporu!
Napsal Martin Petrgál, foto Jakub Beneš
twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2021 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top