FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Florbaloví dorostenci KM automatik FBK Jičín po přechodu ze starších žáků čekali změny - delší hrací čas, větší hřiště, dlouhodobá tabulka (nikoliv košový systém). Do soutěže však vlétli velmi sympaticky, postupně se propracovali do skupiny týmů, která měla hrát o stříbrné medaile. Vzhledem k rozlosování do konce soutěže k nim měli nejblíže hráči Jičína, ukončení sezóny však znamenalo stejně jako v ostatních ligách anulaci výsledků. Kluci poctivě pracovali celý rok, hlavní trenér Pavel Ouhrabka byl častokrát spokojený s přístupem k tréninkům i předváděnou hrou. Jeho svěřenci navíc pochopili, že dorostem jejich CESTA nekončí a musí pro co nejhladší postupný přesun do juniorů a následně mužů pracovat stále více. 

Kaňkou sezóny bylo zranění Vaška Kloze na domácím turnaji, všichni v klubu mu přejí řádné uzdravení a návrat k florbalu.
Až na ojedinělé výpadky v jednotlivých třetinách (nikdy ne v celém duelu) ukazovali dorostenci disciplinované výkony podpořené kvalitní defenzivou a výbornou prací brankářského tria Dominik Hamšík (jasná jednička, obrovský talent), Ondra Svoboda a David Chalupa prokázali univerzálnost, když mimo brankoviště naskočili i v poli. 
Ve statistikách byl viděn opět šikovný Tomáš Ouhrabka, prosadil se na celkové 5.místo v kanadském bodování, odehrál všech 16 utkání s bilancí 24+16. Pověst střeleckého talentu potvrdil Adam Pazderník, který zařízení trefil celkem 20x. Věkem ještě starší žák Matěj Jína zase prokázal dispečerské schopnosti, jeho 16 asistencí bylo čtvrtým nejvyšším počtem nahrávek v celé lize (stejně jako Tomáš Ouhrabka)! Do TOP 20 "Kanady" soutěže se ještě propracoval Tomáš Typlt s bilancí 18+8. Velmi dobře si vedl i další starší žák Petr Szturc, který ve 14 zápasech měl bilanci 8+5. A do třetice hráč z mladší kategorie Adam Sucharda, který si na postu obránce zapsal nadprůměrných 7 branek. Super rychlý Adam Florian, založením také defenzivní hráč, "roste" ze dne na den, číselně v sezóně 16 utkání, 4 branky, 6 asistencí. Kompletní porci zápasů zvládli i Vojta Svoboda (6 +3), Oliver Šulc (5+3) a Lukáš Chrpa (2+6). 10 mačů odehráli Jaroslav Mach a Marek Badzo, šestkrát si zahrál Kuba Dušek a již zmíněný Vašek Kloz. Na posledním odehraném turnaji se pak představili Miroslav Grund a Denis Lenfeld, kteří se svými výkony okamžitě zařadili k velkým talentům jičínského florbalu. 
Z týmu do další sezóny zmizí pár jmen, kteří již budou "bušit" na vrata mužských týmů (kromě mužského áčka, které postoupilo do divize, bude nejspíše přihlášen i nově B tým), válčit budou primárně v juniorské lize. 
I přesto se čeká od dorostu další zlepšování a samozřejmě také zapracování novým mladších spoluhráčů. 
Kluci děkujeme, přejeme hodně štěstí a hlavně ať vám všem vydrží láska k florbalu!
Napsal Martin Petrgál
twitter share

 

 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2019 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.

 

 

 

 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top