FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Starší žáci mile překvapili aneb zhodnocení sezóny vol. 4
 
Nejvíce obsazená soutěž v regionu HK+Pardubicko se nazývá liga starších žáků. V uplynulé sezóně se jí zúčastnilo 32 celků, které hrají tzv. košový systém. Co to znamená? Týmy před prvním turnajem byly rozděleny dle výkonnosti z předchozího ročníku do sedmi košů, první čtyři koše po pěti týmech, zbytek po čtyřech. Na každém turnaji  1.-7.koše hraje vždy každý s každým, vítěz postupuje o stupeň výše, poražený naopak směrem dolů, ostatní celky ho koše. zůstávají na daných úrovních. 
Jičínští hráči zahájili sezónu nad očekávání skvěle a rychle se probili do druhého "levelu", jen jedna výhra je pak dělila od senzačního postupu do nejvyššího koše.
Výkonnostní výkyvy (v tomto věku logické), absence klíčových hráčů, špatná produktivita - to vše se podepsalo na dalším vývoji ročníku, kluci většinou patřili do "trojky". I to však bylo bráno jako úspěch, trenéři (Martin Petrgál, Michal Zikmund, Michal Schreier) s hráči metodicky pracovali, v sezóně 2020/21 bude na co navazovat. V týmu budou chybět opory, které přecházejí do dorostu. Kapitán Petr Szturc, lídr mančaftu, týmový hráč. Dostal se do nejužší nominace regionálního výběru kraje HK, v jehož barvách reprezentoval na mistrovství ČR! Daniel Valeš, zodpovědný obránce, také byl členem výběru, stejně jako Lukáš Patzelt, ten však bude v kádru starších žáků i následující ročník. Loučí se strži také kamarádi Adam Sucharda, hračička milující balónek na florbalce, velký potenciál musí potvrdit tvrdší prací. Karel Pažout, brankář, kterého přivedl k týmu právě Adam, roste ve velkou osobnost a příkladného lídra. Jeho 110% přístup nejen na trénincích z něj dělá obrovskou naději jičínského florbalu. Šikovný Pavel Rulc si florbal přidal k fotbalu, herní myšlení mu dává naději prosadit se i o kategorii výše. Všem jmenovaným přejeme v dorostu štěstí a minimálně stejnou výkonnost jako v uplynulé sezóně. Velké zlepšení zaznamenal Matyáš Filip, který by se měl po odchodu Adama Suchardy a Dana Valeše stát defenzivní jedničkou. Po Novém roce se neuvěřitelně zlepšil Martin Řezba, trenéry téměř odepisovaný borec začal úžasně pracovat a zaslouženě se v závěru propracoval do "základní sestavy". V té figurovali celý soutěžní rok věkem mladší žáci Michal Kunt, Tonda Zikmund a Adam Chalupa (všichni členové užšího výběru HK mlžů), už se to o nich psalo vícekrát, další obrovští talenti FBK Jičín, výkonnostně půjdou určitě ještě nahoru. 
V průběhu roku pak přišli do sportu s děrovaným míčkem další hráči, z nich se ihned výrazně prosadil Vojtěch Sobotka. V brankovišti se pak stálicí vedle Karla stal Matěj Slavík, který by se měl stát brankářskou jedničkou. První polovinu chytal také Ondřej Grešula. Velkou porci odehrál jediný hráč ročníku 2008  (tedy prvním rokem mladší žák!!!) Vojta Linhart, univerzální borec, který dokáže zaskočit i v brance. Do týmu ještě patřili Kuba Holý a Jarda Fořt, kteří odehráli menší počet utkání, na dvou turnajích také pomohl Matěj Jína, který ač věkem starší žák nastupoval celý rok za dorost. 
Všem klukům přejeme mnoho nejen sportovních úspěchů a držíme pěsti do ročníku 2020/21, který doufejme v září odstartuje!
Napsal Martin Petrgál
 
twitter share

 

 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2019 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.


 

 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2020 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top