Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Vlajková loď klubu KM automatik FBK Jičín, tým žen, odehrál šestou sezónu v řadě v nejvyšší celostátní soutěži. Ta byla předčasně ukončena na začátku eliminačních bojů . Jičínské dámy po třech účastech v řadě v play-off se po 11.místě v základní části soustředily na boje o udržení. Hlavní příčina neúčasti mezi nejlepší osmičkou?  Určitě obměna kádru, legendy českého florbalu Gabriela Žůrková a Anet Jarolímová  se rozhodly zkusit poprat o titul v Chodově, další hráčky skončily, jejich místo zaujaly nové posily a hlavně juniorky, odchovankyně klubu. Zkušené hráčky s reprezentační minulostí právě junkám měly pomoci v přechodu do dospělého florbalu, ať už se jednalo o hrající trenérku Lucku Paulovičovou, kapitánku Markétu Kosovou, ostrostřelkyni Kristýnu Bachmaierovou či Nikolu Kuchařovou. Od začátku sezóny však mančaft provázely zdravotní lapálie, de facto k ani jednomu utkání nebyla připravena ideální "zdravá" sestava! 
A kdo tedy všechno do kádru KM automatik FBK Jičín patřil? 
V brankovišti se pravidelně střídala dvojice Veronika Samková a Marcela Velzelová. Verča je ikonou klubu, srdcařka, vynechala v ročníku jediný duel. Máca (za svobodna Štěpánová) přestoupila do města pohádek z Liberce, do ročníku vstoupila svatbou :o)  Na obě ženy v masce bylo spolehnutí, prezentovaly se výbornými výkony.  To samé, co o Verče Smkové, platí i pro Lucku Růžičkovou. Nesmlouvavá obránkyně, odchovankyně, pro klub žije. Vynechala jediný duel, vstřelila 2 branky. Další hráčkou na beku byla posila z Liberce, Adéla Dlouhá. Bilance 20 zápasů, 1 gól, i přes své mládí patřila ke zkušenějším plejerkám. Naopak nulové zkušenosti s vrcholovým florbalem měla před sezónou Denisa Kalousková, příchod ze Rtyně ji hodil na jiný level. Maká na sobě skoro každý den, do statistik zapsala 21 utkání, 2 asistence. V zadní linii si své také odehrála Šárka Smetáková, škoda, že se častěji nedostala ke svému pověstnému "granátu". Přibrzdilo jí zranění kotníku, přesto si připsala 18 duelů a bilanci 1+4. Prvním rokem juniorka Sára Čelišová vlétla mezi ženy sympaticky, nebojácně, objevila se celkem v 19 partiích. Její parťačka z mládežnického týmu FBK Jičín Nikola Ziegelheimová v osmi startech spíše sbírala minuty a zkušenosti. 
V útoku tradičně řádila Kristýna Bachmaierová. Vynechala jediný start, napálila 23 branek, k tomu 11 asistencí a další umístění v TOP 20 kanadského bodování celé ligy. O moc pozadu nezůstala ani Lucie Paulovičová, v totožném počtu utkání jako Bachy trefila 14x přesně zařízení, připsala si 16 nahrávek a hlavně naběhala ve sprintu asi nejvíce kilometrů v lize. Nikola Kuchařová začala sezónu kvůli zranění kotníku později, vyhlášená hračička s "božskýma rukama" zkusila několikrát freestylové zakončení. Bilance 13 zápasů, 9 branek a 8 asistencí. Kapitánka Markéta Kosová měla a má neskutečnou smůlu na různá zranění, přesto dokázala zvládnout 19 zápasů, zapsala 5+6. Bojovnice s tahem na branku, gól "roku" trefila v Olomouci. Marcela Urbanová více marodila než hrála a v půlce ročníku se s Jičínem rozloučila. Odehrála 10 utkání, vstřelila 5 gólů. Další juniorskou naději představuje Šárka Egrtová. Premiérovou branku v ženách trefila v Liberci, v sezóně ještě přidala v 18 kláních 3 nahrávky. Na stejném místě střelecky explodoval další mladý velký talent, Magda Fejfarová. V začátku ročníku si zranila koleno, její forma však gradovala a Crazy girls sundala hattrickem! Stihla nastoupit do 14 duelů. Populární Zuzana Svobodová také naskočila později (koleno), bilance 16 z, 1+2. Dokázala svou tvrdost krotit na hranu pravidel a byla vyloučena jen 2x za celou sezónu. Ani jednu trestnou minutu neměla další junka Natálie Kuželová (17 z, 2+0), úplně totožnou bilanci měla rovněž členka juniorského týmu FBK Jičín Adéla Kmošková. Patnáct mačů si střihla také Karolína Strejcovská (2 asistence), o dva méně měla univerzální Tereza Mrázková. Karolína Erbanová po těžkém zranění zvládla při současném tažení druhou ligou na ledě sedm klání, několikrát byla centimetry od premiérové branky v extralize žen, nepovedlo se. 
Realizační tým fungoval ve složení Veronika Říhová (fyzioterapeut), Martin Petrgál a Radka Tobolková (vedoucí družstva), v sezóně se připojil trenér Vladimír Kamenický.
Po předčasném ukončení sezóny Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl, že nedohrané soutěže nebudou mít vítěze, sestupující, postupující. Pro Jičín to znamená, že bude mít možnost odehrát sedmý ročník v extralize žen v řadě. Povede se složit konkurenceschopný celek a zajistit rozpočet na celou sezónu? 
Závěrem tohoto článku vedení FBK děkuje městu, všem partnerům, pořadatelskému týmu a bezvadným divákům za podporu!
Foto Jakub Beneš
twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2021 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top