Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 Základní část florbalové extraligy žen skončila pro hráčky KM automatik FBK Jičín malinko smolně, od vytouženého postupu do playoff je dělila jediná výhra. V těžké sezóně s nerovnými podmínkami především ohledně možnosti trénování v době uzavření sportovišť a protiepidemických opatření (většina týmů v soutěži své hráčky papírově zprofesionalizovala, ty se se tak na restart soutěže mohly připravovat o 2 měsíce déle než jičínský tým) tak dámy dosáhly nejspíše maxima, v poslední čtvrtině soutěže se herně zvedaly a konečné umístění v tabulce nakonec FBK Jičín nebere jako zklamání. Sedmá sezóna v řadě v nejvyšší soutěži přinesla mančaftu 6 výher (1 v prodloužení), 17 bodů, 91 vstřelených branek, 147 obdržených. Hrající trenérka a kapitánka Gabriela Žůrková se v kanadském bodování dostala na 9. místo s bilancí 25 branek a 12 asistencí, hned za ní skončila v TOP 10 Kristýna Bachmaierová s téměř totožnými čísly (23+14), obě skončily v první desítce i v tabulce střelkyň. Nikola Kuchařová ve statistikách zazářila ještě jasněji, ovládla bodování i tabulku střelkyň obránců celé soutěže!!! (celkově v bodování se umístila na 18.místě). Ale dost čísel, co ještě zůstane fanouškům florbalu v paměti z tohoto ročníku? Další výraznější porce minut pro odchovankyně a hráčky ještě juniorského věku (Šárka Egrtová, Sára Čelišová, Adéla Kmošková), herní progres nových mladých akvizic (Monika Hašková, Lucie Tomášková), univerzální bojovnici, která byla připravená nastoupit i do branky (Leuška Müllerová), návrat šampionky (Kristýna Provázková), parádní forma a třetí největší vytížení mezi tyčemi v soutěži (Ali Vokatá), životní změna (Máca Velzelová bude maminkou), životní forma (Lucka Růžičková), nejlepší maratonec extraligy ve sprintu (Lucka Paulovičová, navíc v průměru bodů na utkání v TOP 15), střelecká a herní exploze multifunkční sportovkyně (Karolína Erbanová), stoupající výkony a skvělé akce (Míša Pavlíková), důraz se zkušeností (Zuzka Svobodová), jemná technika (Síma Matušková), granát v ruce (Denisa Fischerová), senzační klička (Míša Heráková), dobrá nálada (Veronika Radová), extraligová premiéra (Lucka Baťhová), bohužel vážnější zranění (Eva Preisslerová, Šárka Smetáková, Denisa Kalousková, Adéla Dlouhá),  trénující náhradnice (Natka a Melánie Dubské, Tereza Nováková), zázračné ruce a stálý úsměv (fyzio Verča Říhová), fanynky neboli maskotky týmu, které nevynechaly ani 1 zápas (Kačka a Maruška Petrgálové), vedoucí družstva (Martin Petrgál).

Tečkou za ročníkem 2020/21 bude poděkování – v první řadě všem partnerům týmu FBK Jičín: KM automatik elektro, KM Fire, Stavoka, Agrotest, Replac BM, František Novák, Pražírna kávy Slavík, EXE sport, Beneš a Lát, Kobit, město Jičín, Královehradecký kraj, Dobrovodské zelí, Martin Matušů, Tomáš Frýba, Sportovní zařízení města Jičína.

Dále moc děkujeme všem pořadatelům a lidem, kteří jakkoliv týmu pomáhají: Miloš Chlumský, Michal Zikmund, Radka Tobolková, Lada Špíglová, Tonda Zikmund, Vojta Sobotka, Valča Veverková, Natka Kašparová, Matěj Slavík, Petr Szturc. A speciální dík míří „na horní plošinu“, kde všechny televizní přenosy (streamy) z jičínského areálu odvysílala Leuška Petrgálová, některé z nich senzačně okomentovali Jan Velzel, Michal Petrgál, Lukáš Bauer.

A děkujeme samozřejmě Vám fanouškům za podporu, v září všichni doufáme na hale (nejen u extraligy žen) i s Vámi na tribuně!!!

Může jít o obrázek 22 people a people standing
 
 
 
 
twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2021 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top