FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Příprava jičínských florbalistek na další extraligovou sezonu v těchto dnech graduje. Červenec trávil tým klasickou venkovní přípravou, zaměřenou pod vedením Gábiny Žůrkové na fyzickou přípravu a obratnost. Až počátkem srpna se tréninky přesunuly do jičínské sportovní haly. V průběhu srpna odehrál tým sedm přípravných zápasů. Z nich neodešel po základní hrací době ani jednou poražen. Hned druhý srpnový týden se jičínský FBK představil na největším florbalovém turnaji světa, pražském CZECH OPEN. Na turnaji vyhrál základní skupinu, když porazil ambiciózní juniorky FBŠ Bohemians 2:0 a výběr německé extraligy startující pod poněkud zavádějícím názvem Pivo Ladies 5:0. V boji o první místo ve skupině pak remizoval se švýcarským týmem United Unicoms 1:1. K postupu z prvního místa napomohlo Jičínu lepší skóre. Po přímém postupu do třetího kola play-off skončila cesta Jičína v boji mezi posledních osm týmů na nizozemském SIACT Ladies, týmu výrazně posíleném pro tento turnaj hráčkami české extraligy. Zápas v normálním čase i nastavení skončil 1:1, o nepostupu Jičína rozhodly samostatné nájezdy. Jičínský tým ale pojal i letos turnaj jako výrazně přípravný, zápasy posloužily především k sehrání jednotlivých formací. V druhé polovině srpna zařadil jičínský tým do svého programu další tři přípravné zápasy. Dva proti prvoligovým týmům. Turnov odešel poražen 16:6 a Dobruška 8:3. Divácky nejzajímavějším duelem byl pak zápas s již tradičním soupeřem. Mnohonásobný a zároveň úřadující mistr německé extraligy UHC Sparkasse Weissenfels se v Jičíně představil již čtvrtým rokem .

 

FBK Jičín -UHC Sparkasse Weissenfels 8:5

Suverén německého ženského florbalu, jehož hráčky tvoří základ německé florbalové reprezentace, která se pyšní pátým místem na posledním mistrovství světa, byl domácím opravdu důstojným soupeřem. Na Weissenfelsu bylo vidět, že turnaji předcházelo delší soustředění. Přesto to byl Jičín, kdo zahájil tlakem. Z něho vyplynulo dvoubrankové vedení. Všechny tři útočné formace produkovaly nátlakový florbal. Ke kvalitě hry přispíval i soupeř. Vzhledem k přátelskému charakteru utkání se více útočilo než bránilo a tak skóre narůstalo na obou stranách. V prostřední části zápasu se německému týmu dokonce podařilo vyrovnat. Pak ale Jičín opět zapnul a třemi brankami si vítězství pojistil. Jičínský tým potěšil příznivce nejen výsledkem, ale i předvedeným výkonem.


V jičínském desu se poprvé domácím divákům představila nejvýraznější letní akvizice – jedna z opor české ženské florbalové reprezentace ex liberecká Markéta Kosová. Ta přichází posílit jičínský tým společně s Terezou Mázkovou (Elite Praha). Neméně dobrou zprávou je návrat střelkyně „zlatého“ gólu z předloňské série play-down, hořické Aničky Drbohlavové. Ta k radosti jičínského klubu po roce přehodnotila svoje rozhodnutí a vrací se do velkého florbalu. Zásadní informací pro jičínské fanoušky je pak i fakt, že se podařilo udržet pohromadě prakticky kompletní kádr. Tedy včetně hráček s reprezentačními zkušenostmi (Mikolášková, Žůrková, Mullerová, Domonkosová a Špíglová). Neméně důležité je i to, že v souladu s filozofií klubu tvoří i nadále polovinu extraligového kádru domácí odchovankyně (Samková, Florianová, Růžičková, Mikolášková, Chlumská, Exnarová, Kalinová, Kořínková, Rozsypalová a Śpíglová). To v kombinaci s hráčkami z regionu (Kůželová, Kociánová, Kloutvorová) a hostující Satýnkovou z Bohemians opravňuje po dvou desátých místech klub k jasně stanovenému cíli – boji o první osmičku extraligové tabulky.

chm

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top