FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

FBK Jičín – FBS Olomouc 5:4 po prodl. (0:1, 1:0, 3:3)
Góly (asistence) domácích: 9:28 Žůrková (Müllerová), 40:19 Kloutvorová (Müllerová), 41:37 Müllerová (Florianová), 51:24 Kloutvorová (Žůrková), 62:37 Satýnková (Kloutvorová)

Prvním kolem odstartovala florbalová extraliga žen. Již třetí rok za sebou v elitní lize zahájily místní hráčky FBK Jičín, které po dvou desátých místech touží po historickém postupu do play-off. K úvodnímu duelu do sportovního areálu dorazily soupeřky FBS Olomouc a hned od prvního hvizdu rozhodčích začal opravdový extraligový florbal. Nasazení všech hráček a tempo hry bylo úžasné, Jičín byl aktivnější, rychlejší a agresivnější, čekalo se na první branku. Domácí promarnily 3 velké šance a tak udeřilo na druhé straně. Jičínská brankářka Veronika Samková měla zakrytý výhled a se střelou ze střední vzdálenosti nemohla nic udělat – 0:1. Její spoluhráčky však hlavy nesklopily, naopak přepnuly na ještě vyšší rychlostní stupeň. Nová hráčka Jičína, přestoupivší z Liberce reprezentantka Markéta Kosová byla těsně hlídaná, přesto však dokázala svá křídla Nikolu Domonkosovou i Aničku Drbohlavou uvolnit do střeleckých pozic, jedna střela však zblokována, druhá těsně „lízala“ konstrukci branky. Olomouc však zlobila z brejků, absolutorium ale zasloužila celá obrana v čele s famózní Verčou Samkovou.

 

Druhé dějství zahájil Jičín oslabením. Sehrál ho dokonale, hosté se nedostaly k zakončení. Za malou chvíli však domácí hrály znovu pouze ve čtyřech, v tomto oslabení už gólově udeřilo (ale naopak)! Leuška Müllerová výborně zabojovala v obraně a dlouhým lobem našla kapitánku Gabču Žůrkovou. Ta si pohrála s celou obranou a přesnou střelou vyrovnala! Góly pak měly na hokejce Andrea Satýnková, Markéta Kosová, Bára Kořínková… Žádná šance se však neujala a po dvou třetinách zůstalo skóre nerozhodné 1:1. Slušně zaplněné hlediště pak zhlédlo fantastickou poslední část hry. Hned v úvodu v neskutečné akrobatické pozici skórovala Lucka Kloutvorová (její gól se stal okamžitě internetovým hitem). Olomouc však rychle vyrovnala. O minutu později se skóre měnilo znovu – Lucka Florianová rozehrála přesně standardní situaci - neskutečná bomba do šibenice od Leušky Müllerové a Jičín rázem vedl 3:2! A nutno dodat, že zcela zaslouženě. Výborná atmosféra v hale se přenášela na hráčky, florbal s parametry play-off vrcholil. Jičínská obránkyně Pavlína „Mikeš“ Mikolášková pak předvedla parádní obranný zákrok, o chvíli později ji napodobila další posila domácích Terka Mrázková. Poté hráčky z města pohádky odskočily díky střelecky disponované a v excelentní formě hrající Lucce Kloutvorové na dvougólový rozdíl. To ale opět dlouho nevydrželo a 7 minut před koncem Olomouc snížila na 4:3. V tuto chvíli předvedla dva vynikající obranné zákroky (zblokovaná střela a „supertělo“) Lucka Růžičková, v bráně to jistila bezchybná a v reprezentační formě chytající Verča Samková. Zápas gradoval a skvěle sehraná standardní situace olomoucký hráček znamenala dvě minuty před koncem vyrovnání na 4:4. V poslední minutě ještě zachránila Jičín fantasticky Verča Samková.

Následovalo prodloužení. Jičínské hráčky se do něj pustily s tím, že utkání do nájezdů nedospěje. Po skvělé práci celé pětky se pak překrásně trefila Andrea Satýnková a domácí hráčky tak mohly slavit zaslouženou výhru. Celý tým pak sklidil od hlediště zasloužené ovace, všechny hráčky předvedly úžasné výkony, bojovného ducha a týmovou soudržnost. Hráčkou utkání byla po zásluze vyhlášena Lucka Kloutvorová, v pozápasových rozhovorech pak ocenila všechny spoluhráčky. FBK Jičín tak znamenitě vykročil do „průlomové“ sezóny. Jičínský tým teď čeká zápas na půdě velmi ambiciozní Ostravy. Další domácí utkání se hraje ve středu 28.září od 17:00 hod. ve sportovním areálu v Jičíně. Přijďte podpořit jičínský tým !


Sestava FBK Jičín: Veronika Samková, Ladislava Špíglová – Lucie Florianová, Leona Müllerová, Lucie Růžičková, Tereza Mrázková, Karolína Exnarová, Pavlína Mikolášková – Andrea Satýnková, Lucie Kloutvorová, Gabriela Žůrková- Nikola Domonkosová, Markéta Kosová, Anna Drbohlavová- Šárka Chlumská, Barbora Kořínková, Žaneta Kůželová.
Trenér Martin Petrgál.

Fotogalerie ze zápasu ZDE

Video ze zápasu 

mp

twitter share 

  

logo-extraliga-zen
 

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top