FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

  • 01_19.jpg
  • 02_19.jpg
  • 03_19.jpg
  • 05_19.jpg
  • 06_19.jpg
  • 07_19.jpg

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Dvěma brankami Naty Kuželové a dvěma Verči Pitthardové domácí tým odskočil do bezpečného vedení. V závěrečné třetině už jičínský tým šetřil síly na další utkání. Soupeř drobně korigoval, v domácím dresu pak kompletovala hattrick nejlepší domácí střelkyně a mimořádný talent nejen jičínského, ale celého českého florbalu Naty Kuželová. K radosti přihlížejících domácích fanoušků Jičín v poklidu vítězí.
Góly Jičína : Kuželová 3, V.Pitthardová 2, Zlatníková

FBK VOSY Fat Pipe PRAHA - FBK Jičín 5:5 (3:2,1:2,1:1)

Ve druhém utkání čekal jičínské florbalistky ambiciózní soupeř, pražské Vosy. Domácí tým bohužel nastupoval k utkání značně oslabený. K absencím z ranního zápasu se přidala ještě neúčast dalších dvou hráček a tak musel jičínský tým odehrát celé utkání s pouhými devíti hráčkami v poli. Trenér Zlatník tam musel univerzálku Verču Pěničkovou přesunout do útoku a na postu obránkyň se střídala pouhá trojice hráček. Běhavý soupeř hrající na hraně povolené agresivity znamenal pro hráčky FBK Jičín fyzicky mimořádně náročné utkání. Jičín se snažil prosazovat kombinační hrou. Ta také přinesla první úspěch v podobě branky Pěničkové. Soupeř obratem vyrovnal. Jičín šel znovu do vedení po krásné střele z úhlu z hole Majdy Samkové. Bohužel slabší chvilka v závěru třetiny přinesla obrat a vedení Vos 3:2. Urputnou bitvu přinesla i prostřední část hry. Po krásné kombinaci s Týnou Heligrovou srovnává opět Kuželová. Okamžitě po rozehře ale jdou hosté opět do vedení. Bojovnice a kapitánka týmu Monika Kuhnová ale připravuje šanci Verče Pěničkové a ta se nemýlí, 4:4. Závěrečná třetina přináší dramatické situace na obou stranách. Spolupráce dvojice Pěničková - Kuželová znamená vedení Jičína. Soupeř začíná přehánět svoji agresivitu, jeho hráčky zjevně nejsou zvyklé prohrávat. V první polovině sezony měl tým Vos díky losu převážně lehčí soupeře a tím také relativně snadná vítězství. V závěru sezony se ale situace obrací, zápasy s týmy ze špičky tabulky přináší pro hráčky i realizační tým nezdary, na které zjevně nejsou mentálně připraveni. Domácí tým brání vedení. Několika zákroky drží jičínský tým nad vodou brankářka Terka Chlumská. Šťastný gól na 5:5 povzbuzuje hostující hráčky. Domácí bojují o body s vynaložením všech zbývajících sil, každá z hráček bojuje o každý metr hřiště. Absolutorium pak zaslouží určitě trojice obránkyň – Sabina Molíková, Péťa Paličková a Anička Zlatníková. Každá z nich odehraje na hřišti celých 30 minut. Ve vyhroceném závěru napomáhají hostujícímu tlaku rozhodčí diskutabilním vyloučením jičínské hráčky. Poslední 2 minuty tak dohrává heroicky bojující domácí tým ve čtyřech. Remíza znamená udržení postupových šancí a průběžné třetí místo v tabulce!

Góly Jičína : Pěničková 2, Kuželová 2, Samková.
SESTAVA FBK Jičín: T.Chlumská - Paličková, Molíková, Zlatníková, B. Bláhová – Kuželová, Kuhnová, K.Bláhová , V.Pitthardová, Pěničková, Samková, Heligrová.

Trenéři Zlatník a Chlumský.

twitter share 

  

logo-extraliga-zen 

Královehradecký kraj finančně podpořil
v roce 2018 vedle extraligového týmu žen
také mládežnická družstva florbalového
klubu FBK Jičín.


 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2019 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top