FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Další šance však zůstávaly nevyužity. Obrovský tlak, pohledné kombinace i důraz před brankou, střely do poloprázdné branky – míček však do třemošnické branky nespadl. Hráči domácích (dle zápisu) pak začali hrozit brejky a jeden z nich proměnili. Do šaten se tak šlo za stavu 4:3. Poslední třetinu začali hosté velkým náporem, paradoxně však inkasovali na 5:3… Následoval drtivý tlak „rumcajsových hochů“, šance střídaly šance, branky ŽSK Třemošnice byla místy doslova prokletá. Odčaroval ji tři minuty před koncem ostrostřelec Petr Dlouhý, domácí však bleskurychle odskočili znovu na dvoubrankový rozdíl. FBK Jičín však ukázal neskutečnou vnitřní sílu a dechberoucí koncovku. Hlavní hrdina Petr Dlouhý v ní docílil hattricku během 41 sekund!!! Při závěrečné power-play mohl ještě vstřelit pátou branku „do prázdné“, ale takticky dohrál utkání raději u mantinelu s balónkem na hokejce. Senzační obrat v posledních minutách byl však zcela zasloužený, Jičín byl od druhé třetiny jasně lepší. Výhra 6:7 prostě „chutnala“!

Druhý zápas pak čekal nesmírně zkušený soupeř Sokol Pardubice B, navíc posílený o borce z extraligy. Hned první střídání však FBK Jičín zatlačil a Vojta „Scooter“ Kozák zařídil senzační vedení. Celou první třetinu pak Jičínští jeli nadoraz a nenechali velkého favorita ani chvilku v klidu. Ten se přeci jen dokázal prosadit, avšak remíza 1:1 po první třetině Jičínu slušela. Dva slepené (a dost smolné) góly po zahájení druhé třetiny Pardubic plus následný úbytek sil znamenal rezignaci na senzační výsledek. Konečný stav 2:9 byl malinko krutý, Jičín tak poznal, že ho čeká ještě dost práce dostat se do špičky regionální ligy. Místní diváci i zástupci médií pak ocenili skvělé výkony Honzy Štála, který byl vyhlášen hráčem „dvou-utkání“. Cenu však kolegiálně předal spoluhráči Marku Hubačkovi, který se vydal ze všech sil a šel hráčům v nasazení příkladem.

Další boje mužů FBK Jičín pokračují 11.2. na domácí palubovce ve sportovním areálu, fanoušci i nefanoušci jsou srdečně zváni! Podrobnosti na webových stránkách oddílu.

Sestava: Jiří Šulc – Michal Schreier, Daniel Taneček, Jan Klamrt, Martin Šír – Marek Hubaček, Jan Štál, Tomáš Valkoun, Petr Dlouhý, Marek Rozkovec, Vojtěch Kozák, Jakub Müller, Vojtěch Haken, Vojtěch Dittrich

Trenéři: David Bret, Martin Petrgál